ema on mu vihkaja

mu ema läks soome, jättis mind eestisse maha japraegu olen isa juures. kes on samasugune, kui mitte kurjem. mu ema ütles et mul on kaks võimalust, kas minna erikooli või psüühhiaatriahaiglasse... ma ei ole tõsiselt mitte kellelegi halba teinud, ma ei vaja ravi ega järelevalvet, sest olen täiesti tavaline tüdruk, ma ei tee kellelegi liiga ja ma vajan hoolt ja armastust. ma kardan, ma tahan oma koju ja ma ei saa :( . mul elab seal vanaema ja loomad keda armastan. palun mitte heitida, tahan lahendust sest ma ei taha et mind kasutatakse ära ja sõna otseses mõttes piinatakse. ma iga päev nutan. see ei ole mingi nali, palun normaalset abi, nt anderot või kellegilt asjatundjalt. ma kardan tõsiselt.

Re: ema on mu vihkaja

Kahju, et su ema ähvardab asjadega, mida tegelikult ei juhtu ja tekitab seega sinus asjatut hirmu. Erikooli saadetakse üksnes komisjoni otsusega. Eestis on erikoole väga vähe, nii et lihtsalt vanema soovist ei piisa. Sama asi on ka psühhiaatriahaiglaga. On tõesti vanemaid, kes toovad lapse sinna: "Tehke ta nüüd korda" aga selline asi ei toimi, kui reaalselt mingit probleemi pole. Ehk sa ei pea kartma kumbagisse saatmist.

Mis põhjusel sa ei saaks vanaema juurde? Kas emale ja isale ei meeldi see mõte? Elab ta kuskil kaugel? Oled sa seal varem elanud? Kas vanaema oleks nõus sellega, et tema juurde kolid?

Mida sa mõtled täpsemalt ära kasutamise ja piinamise all?

ma elasingi tegelikult vanaema juures koos emaga, ja vanaema aitab mind alati. kuid ma ei tohi minna üksi nt bussi peale ja sinna sõita ilma midagi ütlemata, ja kui seda ütleksin et lähen oma koju (vanaema juures ongi mu kodu) siis ma ei tea mis saab, kas kutsuvad politsei või viidakse mind sinna samasse haiglasse, ma olen seal juba 2 korda olnud. mingid rohud pandi aga uuringutes oli kõik korras. reaalselt ei ole mul mõistusega midagi viga ja mu ema võtab samasid ravimeid. ma olen 14 aastane tüdruk. ma olen praegu tallinnas, aga mu kodu ja vanaema on pärnumaal. tegelikult mu ema saab kõike mida ta tahab, ta on seda tõestanud juba sellega et ta viis mu psüühhiaatriahaiglasse ilma midagi ütlemata, aga vanaema ütles seda et vb ta viib mind ja käskis mul teda jälgida, samuti kuulsin ema pealt rääkimas telefoniga et ta viib mu sinna ja ei ütle seda mulle. ja nn tahtis osta mind ära, lubas et ostab mulle telefoni ja me lähme lihtsalt tallinnase. ta võttis kotid ja kohvrid kaasa, aga olin loll et ei kahtlustanud midagi, ütles et need on kõik tema asjad kui ta soome läheb. tegelikult pani ta osad riided haiglasse kaasa. kusjuures isa ähvardab sama asjaga. keegi ei saa mind kaitsta, mu ema ega isa mitte, ma kardan neid. keegi tuttavatest ei saa mind enda juurde ka võtta, mu tädi elab ka pärnumaal ja tal on tegemist. :(

Kas arst ei ole öelnud, mis diagnoos sul on, et ravimid peale pandi? Või tead ehk, mis diagnoos emal on? Kui sind sisse võeti, siis mingi diagnoos ehk määrati, kuid ma ei oska praegu isegi aimata, mis täpsemalt. Seda peaksid uurima oma raviarstilt või emalt.

Mis põhjusel sul vanemad ei lubaks üksinda vanaema juures elada?

Õeldi et eelmised rohud olid valed, ei midagi rohkemat, ma ei tea diagnoosi. ma ei tea, miks nad ei luba ja kas nad ei luba. ma tahan väga oma koju. ma pean koolis käima ma tean, aga kindlasti mitte ma ei taha erikooli. kuna ma olen praegu isa juures, ja ma pean ikka koolis käima, siis võiksin ju senikaua käia nt Rocca al mare koolis, kuni mu ema otsustab soomest tagasi tulla. aga ma ei taha ei erikooli ega ka mingisse heleni kooli. ma näen väga hästi, mis siis et mul on prillid, see kool on pimedatele ja liitpuudega lastele ja kohe kindlasti ma ei lähe sinna. Arvatakse et ma ei taha koolis käia ja olen laisk. EI ole nii, ma tahan oma koju aga seal kus ma elan on vaid 2 kooli, ühte mul ei soovitatud enam minna kuna mind kiusati seal. teise kooli kohta on teadmata, kuna ma pole seal käinud ja proovinudki. ema ütleb et ma ei sobi sinna jne. Rocca kooli ei saa ma ka vist kuna vastuvõtt on juba lõppenud. ma olen heleni kooli nimekirjas, ma tõesti ei mõista miks mu ema mind sinna nimekirja pani, ma ei lähe sinna. Oleks ju võinud suvevaheajal juba mõelda, kus me elama hakkame ja mulle sobiv kool leida. mitte ainult enda peale mõelda ja soome "kolida", mind maha jätta ja niimodi õelda nagu ma juba kirjutasin alguses teemas.

Kas tõesti võeti sinna Heleni kooli nii lihtsalt vastu, et lihtsalt prillide pärast? Ei tahaks eriti uskuda, et seal nii palju vabu kohti on, et lausa kõik vastu võetakse. Olen seal koolitusel käinud ja niisama sellest koolist kuulnud ja see on ikka neile, kel tõsised nägemis- ja muud probleemid. Kõlab kahtlaselt, et niisama saab.

Rocca al Mare kool on küll väga hea, aga ma ei saa hetkel aru, mis vastuvõtust sa räägid, sest kooliaasta ju juba käib. Mis ajast sa uues koolis käima hakkad, kas nüüd pärast vaheaega? Vanemad võiksid ikka igaks juhuks järele uurida, ehk on seal siiski mõni vaba koht. Pead arvestama ka sellega, et Rocca al Mare kool on tasuline.

kas tõesti ram on tasuline? kui palju siis? ma ei tea miks mind sinna heleni kooli võeti, ilmselt mu ema midagi moosis ära. mul ei ole midagi tõsist, ma olen näinud neid lapsi, nad on ratastoolis, pimedad, kurdid, pimekurdid, vaimupuudega, liitpuudega jne Mina pole selline. ma käisin tavakoolis ja käin ka edasspidi. olen hakkama saanud seal hästi õppimisega.

Kui sa oled alla 17a või käid põhikoolis, oled sa koolikohuslane ja PEAD käima koolis. Pöördu kohalikku omavalitsusse. Helenisse ka nii kergelt ei tohiks saada. Sul peaks olema vägagi raske nägemispuue, et sinna saaksid. Üritan praegu leida, kas Helenisse vastuvõtmine ei käi mitte komisjoni otsusel. Kohe kindlasti ole see nii, et su ema moosib ja siis võetakse laps vastu, kellel pole vajagi sinna minna.

Kindel, et Flux pole rohu nimi? Fluxi nimelist ravimit kasutatakse OCD või depressiooni raviks. T. Flaxi nimelist ravimit ei leia küll ei rx.ee ega ravimiinfo.ee, kus on olemas kõikide Eestis legaalsete ravimite infolehed.

E: Tallinna laste nõustamiskomisjoni otsuse alusel saab asuda õppima erivajadustega lastele mõeldud koolides: Lasnamäe Põhikool, Ristiku Põhikool, Tallinna Heleni Kool, Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool, Tallinna Tondi Põhikool ja Õismäe Kool.

ma tean seda, et pean koolis käima, aga ma ei taha heleni koolis käia, emaga saan kontakti vaid fb kaudu. telefoni mul pole. sellepärast ma ei teagi mida teha. kui olin oma kodus vanaema juures ja emaga, siis käisin seal koolis kuhu mul enam ei soovitata minna, ja ema otsis koduõpet ja seda ka soovitati vist, kuid see maksab ju ka.

Kas sa oled parasjagu mingi kooli nimekirjas või ei ole? Kui ei ole, siis sa PEAD olema, sest sa oled koolikohuslane. Kui sa oled kooli nimekirjas ja lihtsalt ei käi koolis, siis mis kooli nimekirjas sa oled ning kas tõesti mõni kool saab nii juhmakas olla, et kui sa teed aasta algusest poppi, siis vanematega ühendust ei võeta?

Isa on sul olemas ju. Räägi isaga, TÄNA, et soovid vanaema juurde minna. Koduõpet on võimalik teostada ka selliselt, et õpetavad vanemad/vanavanemad. Kui eraõpetaja võtta, siis loomulikult see maksab.

Flux on tõesti üsna tavapärane ravim. Enamasti meeleolu parandamiseks. Kuidas sul tujudega on/oli? Mäletad, mida arst rääkis, kui ta sulle ravimi kirjutas?
Kas su ema on alati selline olnud, on tal vahel parem tuju, millal ta selliseks muutus kui varem ei olnud (ja millal tema umbes need ravimid sai)?

Kool. Komisjon komisjoniks aga kas pole võimalik, et haiglast suunati? Näha sa arsti küll ei taha, aga nt asjade selgeksrääkimise mõttes võiksid üks kord minna - igal inimesel on õigus teada, mis põhjusel ta rohtu võtab ja mis on tema diagnoos. Täpsemalt ma hetkel ei viitsi uurida, aga Tartus on Emajõe kool nägemispuudega lastele kuhu mu tuttav tahtis ise minna, sest seal olevat õppimine rahulikum. Põhjus, mis ta ei saanud, oli vist see, et kohti polnud - aga muidu oleks saanud. Temalgi prillid, aga nägemine parem, kui minul.
Siis on Tartu Hiie Kool, kus nt minu praegune klassivend kunagi käis, kuulmis- ega kõnepuuet tal ei tundu küll olema, kuigi just neile see kool on. Seal oli küll midagi komisjonist juttu, küll koolikomisjonist, aga enne seda vist on ikka mingi teine komisjon ka, sest mul oli minu praeguse kooliga. Ilmselt sullegi sobiks midagi taolist, hetkel oled küll valesse kohta pistetud.
Aga mida tegid/kus olid esimesel veerandil? Millal Heleni kooli kirja pandi?

Ahjaa, et see mis ma öelda tahtsin pika jutuga on muidu see, et nendes erikoolides leidub ka tavalisi õpilasi aga põhjusi ma nimetada ei oska.
Viimati muutis Jänes, 26 Okt 2013, 15:37, muudetud 1 kord kokku.
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com

Juhul kui tegu on psühhiaatrilise haigusega, võib diagnoosi ka mitte öelda. (Viide seadusest: 2) isikul on õigust saada teavet oma psüühikahäire ja kasutatavate ravi- ning diagnostikameetodite kohta ja tutvuda temasse puutuvate ravidokumentidega, välja arvatud juhul, kui see võib osutuda kahjulikuks tema vaimsele tervisele või teiste isikute julgeolekule. )

ma ei tea. ei julge isa käest küsida, kas ma võin koju minna. mul on selleks õigus. ainult, et üksi ma ei saa seda teha, ma ei tea kuhu need bussid-trollid-trammid tallinnast sõidavad ja millega ma koju saan... Kirjutan oma tädiga, loodan et ma kuidagi saan koju, sealt ma tahan ka elada. kuidas ma end kaitsta saaks, kui mu vanemad seda nkn ei tee? telefoni mul ei ole, helistada ma ei saa, mu ema v isa ei osta ka nkn, klassitunnistus on kodus, ilma selleta ma kuskile kooli ei saaks.

Vanematel on õigus määrata, kus sa elad. Ühesõnaga, sa oled koolikohuslane õpilane, kes ei ole aasta algusest koolis käinud? Jamh... Klassitunnistuse puudumine pole just nii kohutav, arvestades sellega, et olemas on ka internet ning su vana kool saaks faksida, skännida vms. Väga kahtlane tundub, et sa oled alates septembrist kodus istunud, lage vahtinud ja su vanemad leiavad, et see on normaalne.

Nii, tead, see kool, kus käid, mine dire juurde ja räägi, et sul pole mingit puuet ega midagi viga. Seejärel räägi, kudias su vanemad sind kohtlevad ja ei luba koju minna. Ja kui ei leia lahendust, jookse kodust minema. Eriti hea võimalus on siis, kui ema ju kodus pole. Muretse raha või häälega. Paki vaikselt asjad kokku mingi aeg, kas öösel v siis kui isa kodus pole ja tõmba plehkat. Ja kui nad avastavad ja ütlevad, et lähevad politseisse, siis sa vasta, et minge, mina aga räägin neile, et kuidas te mind alandate jne vaata. Ja siis ära kuula neid! Lihtsalt mine oma vanaema juurde! Ja kui kooli dire juurde lähed, siis räägi ka sellest, et kui sa tahad koolist minema minna, et mida siis teha? Kui vanemad ei luba jne, et kes siis aidata saaks? Ja kui sa saadki oma vanaema juurde, mine sinna kooli, kus sa pole varem käinud. :)

lugesin nüüd aasta aega hiljem selle teema ka läbi.. nii õudne.. ja appi kuidas termomeeter suutis endast jälle nii halva mulje jätta. selle asemel, et tõepoolest last aidata ja mingit asjalikku nõu anda, sa lihtsalt tänitad selle üle, kuidas ta peab koolis käima ja kuidas ta ei tohi oma koju minna jms.. aga selle, mida inimene TAHAB ja mis on ta MURE, selle jätad täiesti kõrvale. surud lihtsalt mingit oma joru peale. haige lihtsalt. tõeline abistaja ikka.
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”