Mu tüdruksõber

Tervist, lugu siis selline, et mu tüdruksõbral on suur lapsepõlve trauma, ta on näinud kuidas ta vanemad kaklevad, ta isa on purjus peaga hullult vägivaldse jne. ta on praegu 15-16 aastane ja tal on traumajärgne stress, ta rääkis mulle nendest traumadest hiljuti. Palun, palun kui keegi oskab aidata kuidas tal neid asju peast välja saada siis aidake ja kirjutage. Ma ei oska midagi teha... Ma kardan tüdruku enda pärast kuna ma tõesti armastan teda.

Re: Mu tüdruksõber

Üldiselt on nii, et inimese mälu on nagu lint. Niikaua kui sinna ei ole midagi muud peale lindistatud, jäävad sinna püsma kõige tugevamad mälestused. Kui need on traumeerivad, siiski on vaja nad tugevate positiivsete mälestustega n.ö. üle kirjutada. Pidev halbadest minevikuüleelamistest rääkimine traumeerib inimest veelgi rohkem, sest ta elab seda üle uuesti ja uuesti. Pole vaja meenutada halba minevikku, sest muidu see ei kao kuhugi isegi kui neid tülitsevaid inimesi enam kõrval ei ole. On olemas sõna minevik, minevik on minevik ja ei tule tagasi. On olemas teine sõna, tulevik. Minevik ja tulevik ei ole seotud.
Tuleb leida selline tegevus koos, mis halvad mõtted eemale peletaks.
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”