Perekond, poiss-sõbrad, seks!

Tere! Olen 14. aastane neiu. Tavaline tüdruk :) .
Muret teeb see, et mu ema ja isa pööravad tähelepanu vaid minu väikesele vennale. Kui väike ta ikka on ? ! (Juba 10. aastane ja varsti 11) . Tema soove täidetakse, teda kuulatakse, teda aidatakse... Ja põhiprobleem on ikka see, et kõik süüd aedakse MINU kaela... Vahel lähen lihtsalt oma tuppa (mida jagan oma vennaga), oma voodisse ja nutan patja...
1. Mu vanemad armastavad mind, kuid muretsevad minu pärast koguaeg. Pean iga õhtu vähemalt 21.15 kodus olema. Kuigi on suvi, ja ei lase kauem olla väljas. Pss... ma ei suitseta ja ei joo! Kuigi vahel tahaks ja olen tõesti proovinud... Mu vanemad (eriti ema!) on põhimõtteliselt hullud. Isa nt. röögib kodus iga väiksema asja peale... Arvutis saan vähe käia, küll on häda, kui loen raamatut ja on juba kell 23.00, JA MIS SIIS? Nad hädaldavad, et ei näe lugeda, aga ma ju näen, kui loen aknalaua juures...
2. Mu vend on tõeline värdjas. Vahel ta röögib ja lööb mind jalaga. See on õudsalt valus, ja mul pole valus füüsiliselt, vaid ka vaimselt. Mu ajud on sõna otseses mõttes väsinud. Ta kasutab mu puhul vägivalda, vaid siis kui vanemad on tööl või kusagil ära. Me tülitseme 24/7 - AUSALT!
3. Mu sõbrad on vahel nõmedad, ikka täielikult... Küll tülitseme, siis lepime... Vahel tahaks nad lihtsalt kadakas* saata. Aga siiski on nad minu sõbrad.
4. Mul on olnud poistega palju probleeme. Hiljuti jäeti maha, olin üle 1 kuu lihtsalt täielikus masenduses, proovisin 3 korda enekat teha, kuid ei suutnud. Viimasel hetkel mõtlesin hästi järele ja küsisin endalt : Mis mõttega?
5. Ma tahaksin seksida, aga ei julge.. Kui just ei julge, aga vahel on midagi väga seksi vastu midagi. Kuidagi rõve hakkab ja järgmisel ´hetkel vaid unistan sellest.

Küsimused teile ! :
1. Kuidas panna vend ennast kuulama, ja et ta mõistaks, et ka oma õde peab kuulama?
2. Kuidas teha vanematele selgeks, et ma olen juba suurem ja oskan enda eest vastutada ja ma pole selline nagu teised minu vanused (joovad, suitsetavad mida iganes...) ?
3. Kuidas teha nii, et oleks sõbrannadega vähem tülisi?
4. Tahaksin minna psühholoogi juurde, või kuhu iganes, et oma murest rääkida...

PALUN AIDAKE, VASTAKE , MIDA IGANES... !

Re: Perekond, poiss-sõbrad, seks!

Kuidas panna vend ennast kuulama, ja et ta mõistaks, et ka oma õde peab kuulama? Proovi temaga paremini läbi saada ja äkki ta siiks isegi kuulaks sind ..
2. Kuidas teha vanematele selgeks, et ma olen juba suurem ja oskan enda eest vastutada ja ma pole selline nagu teised minu vanused (joovad, suitsetavad mida iganes...) ? Sa pead neile seda tõestama , ole vanematega rohkem koos , võikellegagi keda vanemad usaldavad , siis nad saavad aru, et sa kuskil nurgataga ei joo / suitseta .
3. Kuidas teha nii, et oleks sõbrannadega vähem tülisi? Lic, proovi nendega hästi läbi saada , tehke koos ka rohkem asju ..
4. Tahaksin minna psühholoogi juurde, või kuhu iganes, et oma murest rääkida... / niimodi ise sa küll ei saa minna .. sa pead sellest psühholoogist ikka kuidagi vanematele rääkima , aga ma ei kujuta ette kuidas ..

Edu .. ;)
Räwrr ^ /

Re: Perekond, poiss-sõbrad, seks!

LikeMatu kirjutas: 4. Tahaksin minna psühholoogi juurde, või kuhu iganes, et oma murest rääkida... / niimodi ise sa küll ei saa minna .. sa pead sellest psühholoogist ikka kuidagi vanematele rääkima , aga ma ei kujuta ette kuidas ..
ei, sa ei pea vanematele psühholoogist rääkima. või kui see tasuline visiit on, siis pead jah..
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”