Re: Pojad, kes peavad naiste asju kandma

Miks sa juba olemas oleva teema jätkuks seda kommentaari ei teinud?
Okei, märkasin nüüd, et see teema lukus. Ning kustutada postitust siin foorumis ei saa...

Noh.. Eks see on natuke raske teema küll. Aga kuidas neid aidata saaks? Kas me saame midagi teha?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Ei, ma konkreetselt tean vaid ühte juhtumit ja see poiss on juba 17 ja ma ei tea kus ta nüüd elab ja kuidas tal läheb.
Võibolla on nüüd lahenenud.
Aga ma ei usu, et ta ainus sellises olukorras on, kes kunagi oli sellises olukorras.
Mõtlesin et kas keegi teab veel on sellist asja kunagi olnud kellelgi kuskil?

no mingeid naste asju võib ju kanda, mis on sellised neutraalsed. nagu ka paljud naised kannavad meeste asju. aga see on küll ebausutav, et kedagi sunnitakse 10 cm kontsaga naistesaapaid kandma vms. selles mõttes et kui tõesti on nii suur häda, et üldse pole raha, siis kuskil netis abi paludes oleks kindlasti keegi, kes oma (lapse) vanad võiks abivajajale saata.

Peaks ju igasugu heategevusorganisatsioone ka olema, kes annavad riideid abivajajatele...
Lisaks on igasugu hoolekande asutusi..
Seega lahendusi peaks nagu olema...
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Kusjuures ma natuke ei saa aru, miks see teema tõstatus... Tundub nagu niisama tühja heietamine.
Teema tõstatamisel on mõte siis, kui
- keegi on reaalselt selle probleemiga seotud ning tal on mure
- sünnib idee, kuidas me reaalselt saame aidata kedagi.
― R.J. Palacio, Wonder

selle teema kõige esimesest postitusest--> Ema andis talle vanema õe täiespikkuses trikoo ujumiseks, ise arvab, et kõik on ok, et korralikku trikood ei saa ära visata ja raha pole ,et ujukaid osta.<--
Tundub et tal siiski on tütar ka olemas.
Aga Bucarus, vbl sellel muresolijal ei olegi arvutit ja vbl ta ei tea ka sellest foorumist midagi. Sellest pole ju midagi halba kui keegi tema arvutit omavatest sõpradest otsustab küsida siit teiste arvamust tema olukorra kohta. vmis..
Triinu15, too see sõber siia foorumisse ja las ta siis ise kirjutab enda murest. vbl oleks nii parem. Kuidas muidu tema sõbrad sellesse suhtuvad et ta niimoodi riides käib?

Bucerus kirjutas:Teema tõstatamisel on mõte siis, kui
- keegi on reaalselt selle probleemiga seotud ning tal on mure
Jah, seda ma ei panegi pahaks, kui keegi, kes reaalselt teab kedagi siukest, küsib abi. Nagu ka üleval pool kirjas, tema ongi siis ju reaalselt selle probleemiga seotud. Kuid antud juhul, ma saan aru, tema ei tõstatanud probleemi praegu.

Ning mu jutu üldisem mõte on see, et mõtleme siis välja, kuidas reaalselt teda aidata saab. Ehk siis ärme niisama räägi, vaid jõuame lahenduseni. Äkki selle "Triinu15" abiga, kes seda noormeest teab, saame talle ehk riideid saata või midagi...
― R.J. Palacio, Wonder

Jah tema ei tõstatanud seda teemat enam.. Vist sellepärast, et ta tembeldati valepostitajaks tollal. Jäi selline mulje, et tollal mõned kasutajad tüdinesid ära tollest teemast (näiteks.. ..Triinu, aga võibolla sa valetad meile?... Jumal küll, miks sa sellest siin käid ette kandmas?... ...Praegu jääb mulje, et see teema on vaid üks suur nali... Sa tulid siia abi saama. me ei taha teda, kuidas riides käib, mida teeb jne. sest see ei ole meie asi, ega ka mitte Sinu asi. palun lõpeta see nüüd ära, mis vahet sellel on?... aga me ei taha teada... Hea fantaasialend muidugi sul...Aga jah, võiks lukku panna, ammu juba!...) Neid tuli nagu raskekuulipildujast ja viisid Triinu15 selleni et ta lasi teema lukku panna. Ma ei usu et see oli mingi feik teema.

Tal ei ole palju sõpru ja ega see vist väga tema sõpradele ei meeldi.
Klassis kiputakse teda narrima, samas ta rääkis et 2 tüdrukut hakkasid just temaga suhtlema sellepärast.
Nende arvates on lahe, et poiss naiste saapaid kannab ja lahe, et nii hästi käib nendega ning teab, mida naised tunnevad siis.
Samuti saavad nad temast probleemist aru, et vaene on ja nii, seda arvavad siis need 2 tüdrukut, aga mitte teised.
Probleem ongi tegelikult selles, et ema on nii uhke, et võõrastelt abi paluma ei lähe.
Tal on mingid omad põhimõtted, et võtab vaid sõbrannadelt asju vastu, kuid sõbrannadel on enamuses tütred.
Sellest vist ei maksa rääkidagi, et sel poisil palju tüdrukute pikki pükse on, aga see pole nii hull kui kontsasaapad.

lonely soul kirjutas:Jah tema ei tõstatanud seda teemat enam.. Vist sellepärast, et ta tembeldati valepostitajaks tollal. Jäi selline mulje, et tollal mõned kasutajad tüdinesid ära tollest teemast.
Kuid tõepoolest.
Teema oli üleval pikka aega- väga aktuaalne ning inimesed pakkusid erinevaid lahendusi.
Kui aga teemaalgataja ütleb, et nii ei saa ja naa ei saa.. Mis abi ta siis loodab leida?
Inimesed pakkusid lahendusi ning oma abi. Loomulikult tüdinetakse kui nähakse, et nende ürituste peale aidata öeldakse lihtsalt ei.

Küsimus Triinule. Loodaks otsest vastust-
Mis abi sa täpselt ootad? Mida sa selle teemaga saavutada üritad? Kui tahad oma sõpra aidata, siis leiame koos lahenduse mitte ära tee teiste pakutavat lihtsalt maatasa.
I'm
not

hohoo õhus on elektrit tunda.. rahurahu, ärge nüüd kaklema hakake :D
See ju hea et Triinu15 otsustas oma sõpra aidata ainult et nagu näha selle poisi põikpäine ema ei ole eriti koostööaldis, ajab aga sõrad vastu kui temaga sellest rääkida. Eks see teeb siis vist ka Triinule siit lahenduse leidmise raskemaks. Vbl siis tõesti võiks see noormees ise siia kirjutada nagu 9999in1 soovitas. Vbl ta ise ei hooligi sellest kui peab neid naisteriideid kandma, et siis pole ka mõtet talle siit abi otsida ja kasutajate närve süüa.
Ja veel.. ega keegi ju ei sunni teid lugema neid teemasid/postitusi mis teid ära tüütavad. Las siis teised (vbl uued kasutajad) postitavad omi, uusi lahendusi.

Kas sellel poisil onusid-tädisid on? Üldse sugulasi? Las siis neist keegi ostab talle uued käimad v annab talle mingi 200 selleest saaks ta turult v kaltsukast ise endale jalatsid osta. 11aastane saaks ju sellega hakkama küll. Pangu kõik sugulased oma säästud kokku ja kinkigu keegi talle siis need 200 eegused sünnipäevakski. Ja siis varsti on kevad käes ja siis võib ruumide kütteks kuluvate puude pealt raha kokku hoida ja selle eest osta poisile tossud. Imelik ema ikka küll tglt.. Tundub nagu ta ei hooligi enda lapsest.

Piirkonnas ma ei mõtle täpselt. Kas maal või linnas, põhja-eesti või lõuna-eesti.
Sellepärast küsisin, et äkki keegi on sarnases piirkonnas, et siis teab, kust kaudu abi organiseerida.
Kui see poiss ise oleks huvitatud abist ning sina abi tema juurde transportimisest, siis mingi lahenduse ikka leiame. Kõik olukorrad on lahendatavad, kui inimesed on valmis neid lahendama"
― R.J. Palacio, Wonder

Jh Triinu15 ära põe. Kedagi ei huvitagi kus ta täpselt elab. Lihtsalt see, et maapiirkondades ei ole ju nt humana poode v turgu vms. Et siis teaks paremini mida soovitada.
Aga huvitav jh kas teil seal siis mingit sotsiaaltöötajat ei ole? Huvitav mida tema sellest arvaks.. Kas siis vald ei saa neid toetada, v kirik vms.. maeitea.. te oleks justkui muust maailmast ära lõigatud :D
Aga kui sa ei taha mõndadest asjadest kirjutada, siis ok. Ei peagi. Ainult et siis vbl on väiksem võimalus et keegi vastata viitsib.. Aga siis sa vist ei too teda ka siia foorumisse jh? Kuna sa kardad et ta võib solvuda et sa temast siia nii palju kirjutanud oled? vmis..
Kas sa saaksid ise talle mingid odavamad tossud kinkida? Võta midagi ette, vaata, osta kuskilt odavad. Või küsi ise enda tuttavatelt-sugulastelt. Vbl see 11aastane tõepoolest ise ei oska abi otsida/küsida, aga no sina ju ikka saad küsida. Mingid suvakad meeste omad on ikka parem, kui need mis praegu ju. Siis kutsu see sõber enda poole külla ja pane talle need tossud jalga ja las läheb koju ja ma tahaks näha kas ta ema talt siis võtab need ära?? Viskab minema ja leiab jälle mingid naistekad??

Eelmine postitaja olin siis mina.
Ta ema ei räägi oma vaesusest eriti paljudele, tema sõbrannad teavad sellest küll.
Samuti korrutab ta kodus kogu aeg oma lastele, et raha ei ole ja ajad on rasked, kõik on nii kallid ja sellepärast peab ka poeg kandma trikood ja naiste saapaid ja veel erinevaid tüdrukute/naiste asju.
Mõnedel ta sõbrannadel on pojad ja saab ka neilt asju, kuid vähe.
Kuna poisse on vähe ja poistel on ka riideid vähem, samuti poisid ju trööpavad riideid rohkem, mistõttu need ei kesta nii kaua.
Üks sõbranna, kes need 11cm kontsaga saapad andis, ta pakkus et ostab korralikud poiste saapad, sellele poisile, ema aga ütles selle peale, et me pole kerjused.
Ühesõnaga ta emal on mingi selline põhimõte, et asju, mida teistel vaja pole võib võtta, aga kerjama tema ei hakka, ega teiste rahaandidest elama, ta ütleb et see on alandav talle.
Viimati muutis Triinu15, 19 Mär 2010, 15:34, muudetud 1 kord kokku.

Kas tal mingi sünnipäev või midagi ei ole tulemas? Või mingi muu tähtpäev. Siis nagu oleks põhjus ja emal ei saa ju ka midagi selle vastu olla - tähtpäevade puhul ikka kingitakse.
― R.J. Palacio, Wonder

Oi emme aitäh! Ma olengi neid kantud naistesaapaid alati endale sünnipäevaks tahtnud.. Emps, sa oled nii hea..
Parim ema maailmas, ma ütleks.
Tundub et ee naisterahvas on eluraskuste vms pärast kibestunud ja ei lasegi end enam aidata. Nii juhtub mõnikord, mõndade inimestega. Kahju ainult et selle tema rumala põhimõtte pärast põnn kannatama peab.
Miks ta ei või mõelda näiteks nii, et kui ma nüüd enda uhkuse pisut alla surun ja võtan need uued poiste tossud sellelt healt inimeselt vastu, lubadusega talle selle heateo eest kunagi tasuda, et siis mu poeg tunneks end paremini, oleks enesekindlam, tal läheks koolis paremini ja ta oleks üldse rõõmsam..
STARGIRL! Millises tõehetke osas sa sellist inimest nägid? Tahaks ka näha. Seda tõehetke peaks saama vist ka netis vaadata jh?

l.s. kirjutas:Oi emme aitäh! Ma olengi neid kantud naistesaapaid alati endale sünnipäevaks tahtnud.. Emps, sa oled nii hea..
Tundub et ee naisterahvas on eluraskuste vms pärast kibestunud ja ei lasegi end enam aidata. Nii juhtub mõnikord, mõndade inimestega. Kahju ainult et selle tema rumala põhimõtte pärast põnn kannatama peab.
Miks ta ei või mõelda näiteks nii, et kui ma nüüd enda uhkuse pisut alla surun ja võtan need uued poiste tossud sellelt healt inimeselt vastu, lubadusega talle selle heateo eest kunagi tasuda, et siis mu poeg tunneks end paremini, oleks enesekindlam, tal läheks koolis paremini ja ta oleks üldse rõõmsam..
STARGIRL! Millises tõehetke osas sa sellist inimest nägid? Tahaks ka näha. Seda tõehetke peaks saama vist ka netis vaadata jh?

See oli selle hooaja 1. osas. Selle mehe nimi oli Ergo.
Enne, kui pole jõudnud kogeda tõelist muret, ei saadagi aru, mis on mure - See on loomulik.

Stargirl kirjutas:
l.s. kirjutas:Oi emme aitäh! Ma olengi neid kantud naistesaapaid alati endale sünnipäevaks tahtnud.. Emps, sa oled nii hea..

See oli selle hooaja 1. osas. Selle mehe nimi oli Ergo.
Tähendab, see mees pidi ka naiste trikood kandma.
Enne, kui pole jõudnud kogeda tõelist muret, ei saadagi aru, mis on mure - See on loomulik.

Ma sain paari tema ema sõbrannaga kontatki.
Mul õnnestus neile lugu ära rääkida ja tegin ka oma ettepaneku.
Ühesõnaga, nad annavad poiste jalanõud talle, aga väidavad et nende poegade vanad.
Umbes nii, ma ei viitsi täpselt kirjutama hakata, aga see poiss ei pea siis enam naiste saapaid kandma ega pükse.
Üsna pea peaks asi saama lahenduse.

jah ta on tõesti neid väga kõrge kontsaga naiste saapaid kaua kandnud, ta jalad on juba sellest natuke muutunud, nu terve jala kuju, naise jalga meenutab veidi.
See vist sellest, et kontsad on teatud lihaseid pingutanud jne.

Ta hetkel kannab neid endiselt, ta ema sõbrannad üritavad mingi hetk olukorda lahendada.
Kõige hullem on see, et üks teine ta ema sõbranna pakub kevadsaapaid ja kevadkingi sellele poisile, samuti väga kõrgeid.
See sõbranna ise ei kanna neid enam, selle sõbranna arust on vahva et poiss käib naiste jalatsitega, kuna siis tunneb ka mida naised tunnevad ja tema arust on ta armas nii, no ma ei tea :shock:
Ma ei saaks tegelikult öelda et see poiss kole välja näeb naiste teksadega ja pika säärega naiste saapad seal peal, aga ikkagi nii kõrge konts ja mis teised arvavad:S
Eks see natuke imelik on, ma muidugi olen temaga harjunud juba, eks see ka muudab.
Suletud

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”