Sõbra ema on vaene ja alandab minu arust oma poega

Tere, nimelt siis on mul ühel sõbral, vähemalt minu arust natuke jama olukord.
Nad on hästi vaesed, pole raha riideidki osta, teistelt saavad neid peamiselt ja nii.
Nagu see sõber on nii 11 aastane poiss, see suvi tal oli vaja uusi ujumispükse, aga ema ütles et raha ei ole ei saa osta.
Ema andis talle vanema õe täiespikkuses trikoo ujumiseks, ise arvab, et kõik on ok, et korralikku trikood ei saa ära visata ja raha pole ,et ujukaid osta.
Nagu ema veel räägib, et tema oli ka lapsena vaene ja oleks õnnelik olnud nii ilusa ja korraliku trikoo üle.
Mul on sellest poisist nagu täiega kahju, et ta peab tüdrukute trikooga ujumas käima, rõve kas pole, või mis teie arvate sellest?

Re: Sõbra ema on vaene ja alandab minu arust oma poega

Samas, kui ma loen siin teisi probleeme on mu sõbra probleem täiesti tühine ja tema elu on väga hea nii.
Kusjuures, ta ema tahab mu sõbrale naiste saapad anda talveks kanda, kõrge kontsaga, ta sõbranna annab ära ja mu sõbraga täpselt üks jalg, rõve ju, poiss naiste saabastega, mustad pika säärega ja mingid 10cm kontsad all, jämedad kontsad küll aga ikkagi.
Mingi peab sügisel neid kandma hakkama ja talv läbi poiss, tald on sile ja kõva, talvel on kindlalt väga libedad.
Ma ei kujuta ette, poiss ja selliste kõrgete kontsadega?
Samas jah ma saan aru, neil raha vähe, võibolla peaks aru saama ja jätma selle teema.
Minul ei ole rahamuret peres sellist, sellepärast ma äkki ei saa aru tema probleemist, ega elu ju kerge tegelikult ei ole küll.

Külaline kirjutas:
Triinu15 kirjutas:Ta sa korralikud poiste saapad omale, ei pea naiste saapaid kandma hakkama õnneks.
Aga trikooga peab rannas ikka käima.
miks sa luurad teisi? Kas sulle meeldiks kui keegi sinust avalikus foorumis taga räägiks?
Ma pole öelnud, kes ta on, pealegi on ta mu sõber ma tean, mis seis tal on.
Ma ei kavatsegi levitada siin, kus ta elab ja kes ta on jne, ma lihtsalt räägingi sellest asjast.

Vaata ,eks sellega olegi nii ,et kui raha ei ole ,siis teda lihtsalt ei ole. Kui ei ole raha poisile meeste saapaid osta ,siis ei saa meeste saapaid ja tuleb naiste omi kanda. Alternatiiv oleks paljajalu käia. Kui ei ole raha ujumispükse osta ,siis seda raha lihtsalt ei ole ja kõik. Kui ta just nudistide rannas ei taha käia ,siis peab naiste trikooga läbi ajama. Sinna see jutt algab ja lõpeb. Muidugi võib see tunduda rõve sellele poisile ja tema emale ,aga muud ei jää üle lihtsalt. Ma usun ,et see ema ei sunni ka lapse kiusamiseks teda naiste riideid kandma ,vaid tal ei ole midagi muud talle selga anda lihtsalt. Elu on selline.
Need ,kes ütlesid ,et miski ega keegi pole ideaalne ,unustasid minu koera.(L)
Kogu maailm ei saa kokku nii palju raha ,et osta veerand mu koerast.

Külaline kirjutas:see ema võiks natuke rohkem vaeva näha, kui see lugu ongi tõsi. Naiste riideid ei sobi meestel kanda. Meil on palju poode kust saab odavalt meeste riideid osta, võtku kätte ja otsigu. Parem odavad meeste, kui mingid vanad naiste omad.
Aga äkki pole võimalik isegi kõige suurema vaevanägemise juures rohkem raha teenida. Me ei tea ju taustsüsteemi. Äkki on see ema haige või on tal olnud väga vähe õnne elus. Alati ei ole see töö leidmine ka nii lihtne. Khm, räägin lihtsalt omadest kogemustest ,kus mõni nädal tagasi hoidsin koos oma emaga hinge kinni ,kas tuleb nälja piiril elama hakata või mitte. Huhh aga vist ikka ei pea. Igaahes mina selle foorumi teema peale küll kedagi hukka ei mõista. Me teame neist inimestest ju nii haledalt vähe.

Selles neil asi ongi.
See sõbra ema saab miinimumpalka, ta on koristada, samuti saba lapseraha ja mingit sotsiaal toetust kah.
Kuid elamine on nii kallis, nad elavad vanas majas, mis laguneb, sellel on vaja hädapärast remonti teha, et vihm sisse ei sajaks jne, seda on vaja kütta ka,elekter ja vesi ka maksavad, süüa on ka vaja osta.
Ta ema ostab vahest riideid, aga väga hädapäraseid, ujukaid ta ei pidanud hädapärasteks, raha kulus näiteks sellele samale poisile kooliriiete ostmiseks.
Aga võibolla peaks seda tõesti kui võtma olukorra lahendust ,et pole muid riideid talle selga anda, ujukate osas. kodus on see poiss isegi seelikuid kandnud, kuna kooliriideid ei tohi kulutada, aga kodus õnneks ei näe keegi, seal suva mida kannab.

Ma olen oma vanemale vennale väikseksjäänud riideid kandnud ja polnud nagu häda midagi. Ma küll ei tahtnud (no kes ikka tahaks) aga tuli leppida.
Aga tüdrukute omi.. See pole minuarvates päris õige. No seelikuid kindlasti mitte, see on haige.. Ma saaks aru, kui ta oleks 5 aastane, aga 11 a saab ju aru mis on naiste ja mis meeste. Kas siis ei saa kuidagimoodi riideid ümber õmmelda, nt sellesamase trikoo lühemaks teha. Või pole kääride ja niidi ostmiseks ka raha. Kahju küll kui peres nii vähe raha on.

Nõela ja niidi ostmiseks võib isega raha olla. Siiski ei pruugi olla aega. Teadupärast on need miinimumpalga peal tööd füüsiliselt tunduvalt raskemad. Kodus on vaja remonti ka teha ,ka sellele kulub aega. Ka selle poisi ema on inimene ,ka tema peab magama. Äkki oleks sellel poisil endal võimalik õmblema õppida ,kui tal selleks aega on.

iga inimene- iga pere võimaldab endale niipalju kui võimalik, mis siis teha et inimesel ei ole raha, see on praegune suur probleem- paljud inimesed rahat- toiduta- peavarjuta, pered tahavad toitmist ja elu elamist. Mis siis teha? Siis tulebki elada vastavalt enda võimetele vastavalt sellele mida on võimalik endale ja lastele lubada ja mida mitte.
Põhiline et sellel poisil söök laual ja kõht täis, kül kunagi elu ka temale naeratab- ta on näinud viletsust ja muud, seega on suur lootus et ta tulevikus on edukas ja tegija et oma lastele paremat pakkuda. Vaevalt ema pahatahtlikult oma last alandab.
Inimene eksib niikaua,
kuni ta püüab edasi!

Selles osas on sul kindlasti õigus jaa, et võimaluste piires saab elada.
Tema ema kulutab ennem raha elamispinnale ja söögile just, kui riietele.
Ta ostab vaid hädapäraseid asju.
Need naistesaapad, millest rääkisin need on neil kodus olemas, aga õnneks too sõber ei pea neid kandma, kuigi see võib juhtuda mingi aeg, kui teist valikut pole.
Kusjuures, ma mõõtsin nende kontsa ära, 11cm ju.

Mis teha, kuulge maailmas on rohkem vaeseid kui rikkaid inimesi, ja kui sa ikka igast vaesest tüübist tunned kahju, siis mina sinule küll kaasa ei tunne.Muidugi on kahju aga kui sa elad veel koopas, siis praegu on asi nimega MAJANDUSKRIIS.Kôik tahaksid olla rikkad ofc, keegi ei taha ju tänaval elada ja nälgida, aga see siin on 2009 ja me peame lihtsalt edasi elama.
Three is a charm, two is not the same, i don't see the harm, so are you, game?

CupCake kirjutas:Muidugi on kahju aga kui sa elad veel koopas, siis praegu on asi nimega MAJANDUSKRIIS.
Palun vabandust aga ma ei saa aru sellest lausest, vbl saaks keegi mulle rumalale selgitada. jh võiks ju öelda et kusagil aafrikas pole inimestel puhast joogivettki, aga me ei ela ju seal. Ja veel.. miks ei võiks seda trikood ümber teha kas ta mõtleb seda veel kelle Ah see selleks, niikuinii rannaperiood on juba läbi saanud. Huvitav oleks teada et mida see poiss ise sellest arvab aga arvatavasti neil arvutit ei ole. Vbl leidub mõni hea inimene, kellel oleks talle sobivaid riideid niisama ära anda. Kindlasti mõni on aga katsu sa sellist üles leida. Kas keegi oskaks mingi lahenduse välja pakkuda? Mis siin ikka heietada et parem kui paljajalu ja et jajah kehvad ajad..

see ei ole normaalne ju, kui ta tõesti nii vaene oleks siis on ikkagi olemas mingid toetused/annetused jms, kellegilt saab ikka asju. kaltsukast saab ka odavalt ju kui väga vaja on. ja selle trikoo kohta, kui ta ei tahtnud seda kanda miks ta siis üldse ujumas või kuskil rannas pidi käima? ja noh. riietega saab ka ujuda ju kui tahab nii väga, need kuivavad ära. tal isa pole kelle vanu asju jms kanda?
ja noh. ma ei tea, kui ta su sõber on ja sul ei ole rahaga probleeme, kas sa teda aidata ei saa? kui tõesti ta emal pole isegi raha et kusagilt kaltsukast talle poisteriideid osta jms. seal on ju odavaid asju. ma ei tea. mina aitaks igaljuhul, sest see pole tegelt ka normaalne.

Tubli ema, see oli väga õige. Raske otsus. Sellisele otsusele jõudmine võtab kindlasti palju aega ("aga ehk ta veel muudab ennast") ja selle aja sees kulub raha (või raiskab mees) eluks mitteolulistele asjadele. Tubli et ta nii otsustas, kui mees ikka end ei taha muuta, siis elatagu end ise. Hm.. ta viskas oma joodikust mehe juba ammu välja, kuid rahaline olukord ei ole siiani paranenud? Huvitav kas mehega koos elamise ajal oli neil siis peres rohkem raha (ja rohkem tüli kindlasti?) Vbl siis paljud joodikmeeste naised kardavadki seda et nad ei tule ilma meheta toime (meestetööd käivad üle jõu vms) Tundub et lapsed kannatavad mõlemal juhul. Ei ole hea elada peres kus isa joob (vaene ema kannatab ju ka) ega ka peres ilma isata ja nälja piiril. Pealegi tal ju veel vanem õde ka. Kummaline et meil on praegu peresid, kus on nii suur puudus lasteriietest, kas kirikutest ei saa neid päris niisama? Ema peaks ära lõpetama selle kombe, ei kõlba poisile naisteriideid kanda anda, ma arvan et see vähendab selle poisi enesekindlust ja sealt võivad talle muud probleemid tekkida. Huvitav kuidas see poiss enda klassikaaslastega läbi saab ja kuidas tal üldse koolis läheb.. Kas keegi oskab öelda, et kas üldse lapsel paremate riiete kandmine tõstab kuidagi lapses enesekindlust?

Ta ema lasi tal täna ju naiste saapaid kanda, kui ma selle sõbraga linnavahel käisin, ema ei tahtnud et kooliskäimise saapaid kulutab, mis on õnneks poiste omad.
Tal oli nii vastik käia nende kontsadega ja inimesed vahtisid ikka täiega, ta kandis neid veel teksade peal, et saapad kõik näha, miskid helesinised liibuvad tüdrukute teksad, taga taskuid pole pepu pealt siledad ja ümber.
Jumala rõve minu arust, hea et ta nii kooli ei pea minema. Ma ise ka ei kannaks nii kõrge kontsaga saapaid, sellepärast ta ema sõbranna need saapad ära andiski, et konts liiga kõrge on.

Ema lasi tal eile ja täna ka neid naistesaapaid kanda, õpetasin teda veel nendega käima ja harjub:)
Päris hästi käib juba, ainult jah nagu tibi, eks kontsaga tulebki naiselik kõnnak.
Õnneks ta koolis käib ikka poiste saabastega, mis tal on aga vabal ajal ema tahab et ta hakkaks nende 11cm kontsaga naiste saabastega käima.
Ema ei taha, et ta need poistesaapad ära kulutaks või need ära lõhuks.

Triinu15 kirjutas:Asi on ka selles, et ta ema ei taha võõrastelt riideid kerjata, häbi või mingi põhimõte ma ei tea.
Kaltsukast ta ostab vahest ja noh omadelt võtab ka.
Häbi häbiks, kuid oma poega võiks siiski häbist säästa.
Triinu, ehk teed endale siiski kasutaja ning saab sinuga lähemalt rääkida, sest nagu näed siis on sinu algatatud teemale leitud vähemasti mingitki sorti lahendus :)
I'm
not
Suletud

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”