Suur probleem isaga

Minu probleem on selles, et isa on minu kannatuse vist piiri peale viinud. Lihtsalt ei suuda enam nädalate viisi järjest koju tulles pidevat põhjuseta sõimu kuulata. Päeval kodus pole mõtet olla kui isa kodus on, sest lõpeb see kindlasti sellega, et pean lihtsalt lahkuma sunniviisiliselt oma enda kodust. Kõik see toimub siis kui ta on joobes. Enamasti ta seda pidevalt ongi. Teiste pereliikmetega käitub ta samamoodi - sõimab ja ähvardab. Tean, et see on karistatav aga karistus oleks arvatavasti mingi väike rahatrahv mida ta kindlasti ära ei suudaks maksta. Ema kah midagi ette ei võta selle asjaga, justkui kõik oleks tavaline. Tundub, et ainuke väljapääs sellest on tema teise ilma saatmine, sest mina ja mu pereliikmed ei ole sellist elu väärt. Kuid siiski ma ei taha seda teha, kuna arvatavasti ootab mind siis vangla ja sinna ma minna ei soovi eriti. Aga mida muud ma saan teha? Üks aasta veel põhikoolis ja peale seda arvatavasti saan temast lahti, kuna lähen teise linna õppima. Kuid isegi see üks aasta on isaga koos elades väga pikk aeg minu jaoks.

Re: Suur probleem isaga

Kui Sa räägiksid temaga pikemalt ja selgitaksid kui väga see sind häirib.
Minul oma vanematega veel selliseid probleeme mis oleksid seotud joomisega ei ole kuid minu isapoolne vanaisa joob liiga palju.Ma polegi teda kainelt näinud.
Nii et siiski mingil määral kujutan ette kui jube on vaadata kuidas inimene end põhja joob.
Kõige jubedam on veel see et minu vanaema on siiani temaga abielus ja valvab et minu vanaisa end surnuks ei jooks.Loodan et Sinul veab rohkem.
Muide tean perekonda kelle isa samuti jõi ja tema abikaasa alguses hoolitses tema eest aga kui ta nägi kui palju see laste elu mõjutab siis ta kolis lastega minema ja elab nüüd edukalt.
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald vanemate poolt”