Koolikiusamine?

Olen kiusanud
Hääli kokku: 9 (12%)
Mind on kiusatud kooli kaasõpilaste poolt
Hääli kokku: 24 (33%)
Mind on kiusatud õpetajate poolt
Hääli kokku: 8 (11%)
Olen näinud kiusamist kuid pole appi läinud
Hääli kokku: 12 (16%)
Olen näinud kiusamist ning appi läinud
Hääli kokku: 20 (27%)
Hääli kokku: 73

Re: koolikiusamine kaasõpilaste ja õpetajate poolt

Tere !
Mind kunagi kiustati koolis ,20 aastat tagasi ! Kandsin prille , olin pärit vaesemast tööliste perekonnast . Oli madal enesehinnang , kuigi hinded olid väga head .
Nüüd 20 aastat hiljem , olen edukas tööl , on oma perekond , hea töökas mees ja 2 last .
Kuigi kooliajal kannatasin kövasti -söjaväe tunne oli .
Enda lapsi toetan ja aitan igal sammul . minule vöivad minu lapsed köik mured ära rääkida . Aitan lapsi koolitöödes , riided on alati puhtad ja lapsed on puhtad ja kammitud .
Julgustan lapsi öppimises , huviringide osalemises , keelte öppimises , ringides osalemises , laste söbrannasid kutsume koju , peame lasterohkeid sünnipäevi -nii öelda oleme Sotsiaalsed ja vötame aktiivselt osa sotsiaalsest elust . Lastel on tekkinud esimesed söbrannad ja söbrad -koolis ja huviringides ka , kutsume neid nädalavahetus külla .
Sisimas kardan ,et lastega vöiks midagi halba juhutda , kardan hirmsasti ,et keegi hakkab kiusama .
Vanemad ja vanavanemad , tädid , vanemad öed ja vennad -peavad lapsi toetama , neid aitama , nöu andma !
Klassijuhatajad ja muud öpetajad -peavad üritama konflikte summutada -kohe alguses -nende tekkimisel !
Otsima dialoogi - öpilaste ja lastevanemate vahel - öpetaja toetus ja hea Suhtlemine -positiivne eluvaade , korrektne ,söbralik suhtlemine ! Seda peavad nöudma öpetajad ja lapsevanemad !
Öpetaja vöiks olla Mediaator -konfliktide tekkel !
Köike head !
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald eakaaslaste poolt”