Koolis kiusatakse

Tere, olen alles 12 aastane tütarlaps ja kuues klass pooleli. Et mul siia selline mure, olen kooli vahetanud ja selles teises koolis kus praegu viibin on minu jaoks iga päev aina piinarikkam päev . Kooli vahetasin elukoha miutmiste põhjusel kuigi vanas koolis oli kõik super ! Niisiis siinses koolis on asjad väga halvad, kui siia klassi tulin tundsin juba , et ma ei sobi siia ja nii see ka on. Ma suhtlen ühe enda klassikaaslasega kes tuli üks aasta hiljem mind siia kooli. Me tülitseme küll pidevalt aga lepin siiski lõpuks temaga ära kuna ei tahaks väga üksi terve aeg olla. Asi on selles et mind koolis narritakse kuna pean ennast maamatsiks , kuna mulle meeldib selline elu ja tahangi kunagi siit suurest linnast ära kolida maale. Narritakse ka sellel põhjusel et ma käin üksluiselt riides ehk siis käin samade riietega umbes nädal aega ikka pesen riideid kah kolm korda nädalas et ma ei haiseks koolis ja ei peletaks inimesi eemale endast. See tüdruk kellega suhtlen on iseenesest tore ja mõistetav aga ta ei tunnista kunagi süüd omaks. Kui me lähme näiteks tülli sellepärast et mul ei olnud talle kustulat laenata ?!? Ole normaalne inimene aga kust peest ma sulle selle kustuka pean võluma ? Ma ei ole mingisugune kapp kus on alati sinule vajalikud aajad olemas eksole . Ja lõpuks lähen ikkagi mina vabandust paluma kuna ei taha kellegiga tülis olla. Siis ütlen talle et vabandust ja vastan ka siis kohe et see polnud ju minu süüet mul kustukat sel hetkel polnod jaa siis tuleb ta minuga pahandama nagu oleks teinud kuriteo : SINUL JU POLNUD KUSTUKAT, MIS MÕTTES SUL POLNUD KUI MINUL VAJA OLI ?? On olnud ka nii kus mul lõhuti klassi poolt mu seljakott ära, ja igast jama. Ei teagi mida enam teha , sellesmõtte et ole rääkind emaga, psüholoogiga, õpetajaga. Mida veel ? Mida ma tegema pean ? Ma.. ma ei tea lihtsalt mida enam teha see on neljas aasta . Küll mu ema rääkis et vahetad kooli , aga mis siis saab kui seal on kõik samasugune. Mis siis saab? Ma ei saa ju terve elu nüüd koole vahetada eks. Huvitav mis tunne neil oleks siis kui neile oma klassikaaslaste poolt tulikuum supp kraevahele kallatakse nagu mulle tehti, huvitav mis tunne neil oleks ...

Kõike head teile soovides!

Re: Koolis kiusatakse

Hmm, no mina näeks siin küll ainsa võimaliku lahendusena ikkagi koolivahetust, sest muud variandid on ju proovitud (ja väga tubli oled, et oled rääkinud emaga, psühholoogiga, õpetajaga jne ehk siis oled lahenduse nimel väga palju tegutsenud!). Ütlegi emale, et jah, on võimalik, et teises koolis ei ole oluliselt parem, aga ega väga palju hullem ka olla saa ja sa tahad vähemalt proovida. Mina tean küll lugusid, kus koolivahetus ON aidanud, seega julgen seda kindlasti soovitada. Ja alguses on võimalik ise väga palju mõjutada, kuidas uus klass sinusse suhtuma hakkab, nii et igal juhul annab see sulle uue võimaluse puhtalt lehelt alustada, mida tasub kindlasti kasutada.

Sa oled rääkinud ja võtnud asja ette. Tubli! Nagu sa rääkisid, oli eelmises koolis kõik super. Kas sul pole võimalik sinna tagasi minna? Kasvõi ühikasse, kui seal on. Või kellegi tuttava vms juurde? Sest nagu aru saada, et su ema mõistab su muret ja tahab sind aidata, siis ma arvan, et tal pole selle vastu midagi, kui see kool just Eesti teises otsas pole.
Ma mõistan täiesti su hirmu. Minul on ka nüüd varsti kooli vahetus ees tänu põhikooli lõpetamisele ning hirm kasvab. Ma pole küll kiusamise ohver, kuid pole elus kunagi kooli vahetanud ning ma ei julge inimestega suhelda. Kardan, et erinen oma huvidega liiga palju. Ning veel hullem on kindlasti hirm siis, kui oled kiusamise ohver. Aga kui hoiad pead püsti ning naeratad ja suhtled, siis ei kiusa sind keegi. Oled lahke ja abivalmis ning sa hakkad meeldima inimestele. Ning tõesti palun vaheta kooli, kui see kiusamine ei lõppe, sest lõppude lõpuks mõjub see sulle tulevikus halvasti.
Selle ,,sõbranna'' koha pealt nii palju, et lõpeta suhted temaga ja suhtle kellegi teisega kooli pealt. Suhtle endiste koolikaaslastega ja su enesehinnang tõuseb ja sul läheb paremini.

Palju kallistusi ja päikest! :)
History is a story told by the people who survive.

Külaline kirjutas:Rääkisin veel emaga üle ja ta ütles et sügisest olen uues koolis . Nüüd jääb vaid tõesti loota et seal ON tõesti parem. Aga suured tänud termomeetrile ja Janele ,et te vastasite :)
A käi kadakasse, minu soovitus oli kõige efektiivsem ja mind sa ei tunnustagi kadakas*.

Tead Tartukas , olen sind näinud ennemgi halvasti kommenteeimas tõesti sa tundud nagu all 10 . Võta ometigi mõistus pähe ja kasva suureks, kui sa veel aru pole saanud see koht pole nalja tegemiseks , siin on inimestel mured ja soovivad abi ASJALIKELT inimestelt , mitte nagu sina.

Jane♥ kirjutas:Aga kui hoiad pead püsti ning naeratad ja suhtled, siis ei kiusa sind keegi.
Mind ajab küll närvi kui minuga rääkima tullakse (eriti naeratades, uhh) ja siis ma nähvan midagi ära, aga see on mu isiklik halb iseloom. Ma ei taha kellelegi halba ja ei mõtle halba, aga no... ei tea. Selliseid inimesi kohtad, siis ära solvu, ma ei tea mis mul viga on.
http://bloodymaddy.blogspot.com.ee/
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald eakaaslaste poolt”