Teised mõnitavad

Tere!
Mul on probleem selles, et klassikaaslased mõnitavad, et miks mul on tunnistusel kõik hinded viied. Mul on olnud vist esimesest klassist kuni seitsmendani kõik viied ehk paar3 neilja ka. Aga igakord veerandilõpus saame tunnisused kätte siis: ...Tuupur,..tuupur. Kõik arvavad, et ma mingi hull kodus koguaeg õpin ja tuubin pähe. Tegelikult ma ei õpi üldse kodus ja mul nagu lihtsalt kõik viied?? Ma ei tea miks teised mõnitavad?

Re: Teised mõnitavad

Praegused nõmetsejad tulevad üheksanda klassi eksamite eel sinu materjale küsima. Praegused nõmetsejad mõtlevad koolidesse sisseastumiskatseid tehes, et "oleks ma vaid eelmistel aastatel rohkem pingutanud". Ma arvan, et ära muretse, mida teised ütlevad - ole õnnelik, sest Sul on ju vedanud, et Sa heade hinnete saamiseks pole pidanud väga pingutama! =) Mina olin gümnaasiumis oma klassivendade peale küll kade, kes tundides magasid, kuid kontrolltööd suurepärastele tulemustele tegid. Heade hinnete saamine on ikkagi hea uudis!

Õppimine headele hinnetele ei tohiks olla üldse häbiasi. Kahtlase ja persekukkunud ühiskonna mõjul on põhikooli jüngritel selline suhtumine tekkinud. Loodetavasti tulevikus see normaliseerub.

Üldiselt kui võrrelda neid tonte, kes ainult mölisevad ja õpivad vaevu kolmedele ja neid, kes õpivad neljadele-viitele peale põhikooli/keskkooli, siis on tulemus näha. Suhtumise küsimus, kui inimene ei viitsi vaeva näha, siis labidamehi on ikka tarvis(mind).

@Anonüümsele raporteerijale: Kuna ma ei saa sinuga privaatselt ühendust võtta, pean siia kirjutama. Põhjus, miks ma ei näe piisavat alust mentalhoora postituste kustutamiseks, on see, et otseselt pole ta kedagi õhutanud seadust rikkuma (millegi "ohtliku" tegemine ei tähenda automaatselt seadusevastast tegevust). Pealegi olen ma üsna kindel, et ta sõnavõtt oli mõeldud vastupidiselt sinu arusaamale naljana, et illustreerida, kuivõrd naeruväärne oleks lasta end tirida nende tasemele. Isegi kui see pole nii (ainult mentalhoor saab seda öelda), siis teistest erinevat arvamust ei pea koheselt kustutama, ma olen üldiselt sõnavabaduse lämmatamise vastu kuni teatud piirideni. Ma eelistaks pigem konstruktiivset vastuvaidlemist, kui pole millegagi nõus, selle asemel, et lasta inimene lihtsalt vaigistada kas siis isikliku antipaatia või millegi muu pärast.
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald eakaaslaste poolt”