Kas teid koolis kiusati?

Jah. Sageli.
Hääli kokku: 109 (46%)
Jah. Aga mitte eriti.
Hääli kokku: 72 (31%)
Ei.
Hääli kokku: 54 (23%)
Hääli kokku: 235

Vastus Nublule

Nublu,
see on tõesti kurb, et sind kiusatatakse, ma ka tean mis tunne see on, ega see meeldiv küll ei ole.
Minu kogemustest: mina sain sellest lahti siis kui ei teinud toimuvast välja. Sageli on nii, et kiusajale on vaja ainult sinu tähelepanu, ja kui ta seda ei saa siis loobub. Mõni kord, kui poiss tirib tüdruku patsidest kinni, tähendab see ainult seda et see neju talle meeldib, aga ta ei oska oma sümpaatiat teisiti väljendada.

Ma ei tunne sinu olukorda, kes ja kuidas sind kiusab. Aga igal juhul, sa pead teadma et kiusamine on vägivald, mis voib kuriteosse üle minna. Kui sa tunned, et olukord on üle sinu jõu, siis pöördu taiskasvanute poole, keda sa usaldad ( vanemate, õpetaja voi koolipsühholoogi poole) - see ei ole kaebamine see on endast hoolimine ja enesekaitsmine.

Kõike head ja Päikest sulle! :lol:
Viimati muutis Maggy, 31 Okt 2002, 15:25, muudetud 5 korda kokku.
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

Saan aru!

Saan aru sest mul oli sama läxin uude kooli ja hakati norima! Olin tugev ja püütsin sellest üle saada jagasin muret oma vanematega ja nemadgi aitasid see on kõik see "meie" iga on selline kus on palju kiusamisi jne. :wink: midagi ple teha aga nii see on!..Ole tugev ja hakka vastu ja kõige rohkem soovitan JAGA SEDA MURET VANEMATEGA!!!!nad oskavad kindlasti aidata!...Püüa kui oled rahulik lased selle ühest kõrvast sisse teisest välja siis ma luban KÕIK SAAB KORDA!!!

Parimate soovidega kitten :)
Sõber soovib
Sulle head,
Sina teda
meeles pea!!!

Kiusajad on tavalised nõrgad inimesed!!!

Tahan sulle öelda seda, et need kes kiusavad kedagi, on üsnagi NÕRGAD inimesed. Füüsiliselt nad võivad küll olla tugevad, aga moraalselt...vaevalt.

Mõtle, sõber.

Tõesti tugev (kehaliselt ja vaimselt), tark ja heatahtlik inimene iialgi ei hakka kedagi alandama, solvama, taga ajama... neil aga, kes sedasi käituvad, on millestki puudu!!!

1. Mõnedel puudub enesekindlus, ning nad püüavad teist alandada selleks, et endale ja teistele natukene "tugevam" tunduda...
2. Mõnedel on lihtsalt aru vähe peas. Nad ei saa aru, et teevad midagi hästi ebameeldivat teistele (kiusates neid).
3. Mõnedel tõesti vaja ainult sinu tähelepanu (näiteks kui poisid tüdrukuid kiusavad... nad (nagu siin foorumis juba öeldi) lihtsalt ei oska teisiti näidata enda sümpaatiat ja huvi teie vastu)
4. Mõnedel on puudus "fiilingutest" ehk tunnetest. Nad teavad, et toovad teisele valu. Ning teevad seda meelega, nautides teiste piina. Need viimased on nagu "Sadistid" (Sadist ongi see, kes naudib teistel valu tekitamist). Kui neid õigeaegselt mitte peatuda, siis võib neist tulevikus tõeline SADIST saada.

Mida siis teha?

Proovi esialgu ise kiusajaga rääkida (tee aga seda rahulikult ja viisakalt-nagu tõesti tugev inimene). Proovi talle seletada, et tema käitumine sind üldse ei "vaimusta", vaid vastupidi: on väga ebameeldiv. Et sedasi käitudes alandab ta iseennast. Näitab enda alaarenemist, jätab teistel endast halva mulje.
Võib temalt otseselt küsida, mida ta niimoodi käitudes saavutada tahab? On väga võimalik, et kiusaja siiani ise seda ei tea (ei teadvusta). See (paremal juhul) paneb ta mõtlema. Ning isegi kui sinu ütlus ei pane teda mõtlema endast, siis vähemalt sa näitad talle, et oled sellest "tema mängust" üle, et oled tugevam ja targem. Ning ole lihtsalt rahulik ja ükskõikne tema kiusamise suhtes. Kuid aga ära ole ükskõikne tema HEATAHTLIKU käitumise suhtes, vaid vastupidi. Kui paned tähele, et ta püüab teha midagi head, siis kiida teda või toeta muul viisil. See teeb teie suhteid paremaks.

Kui ta siiski jätkab kiusamist, siis pöördu kindlasti vanema inimese poole. Olgu see koolipsühholoog, õpetaja või sinu vanemad. Küll nad saavad sind aidata teoga või nõuandega.

Naeratust sulle! :D
Viimati muutis Andrew, 26 Nov 2002, 14:30, muudetud 2 korda kokku.
Ei konsulteeri enam.

mind on ka viimasel ajal hakatud kiusama
kuigi ma olen juba keskkoolis :o
noh ma mölisen vastu
aga see teeb asja hullemaks..

mina ei tea.ja need kes kiusavad tunduvad mulle tõepoolest haledad.
nad on siuksed... HALĒDAD VENNAD
ma olen kindel et sinu kiusajad ka

tere! kõige pealt tunnen kaasa selle puhul, et sind kiusatakse. mind kiusas ka kunagi 1 tüdruk, see oli mingi 7-ndas klassis.... ajas mu juuxeid sassi, loopis asju jne.. pinda käis küll..ega mind eriti keegi ei kaitsnudki, ainult mõni klassiõde astus minu kaitseks välja..see on kohutav kui sind kiusatakse, ei taha enam üldse kooli minna jne...
lõpuks me rääkisime asjad selgex ja kõik oli ok. enam ta meie koolis ei käi.... ma käin praegu 9-das ning enam sellist kiusamist ei esine ( mind pole enam kiusatud ega teisi pole ka), tundub et sellest pube perioodist hakatxe välja kasvama...noored on ikka rohkem inimeste moodi nüüd :D
asja moraal on see, et kui keegi sind kiusab ei saa sind keegi aidata..kui ütled vastu-kiusab rohkem, kui vaikid-kiusab ka rohkem...rääkida ju võid teistele ning nad lohutavad sind, kuid see ei kao ära :(
kahju õelda, aga sa pead ise sellega hakkama saama, kuid tegelikult kui sul on head sõbrad, võivad nad sind aidata.. ma loodan, et sinu olukord laheneb ..ole tubli !!! :D

asja parandas mõnda moodi see, kui ma ükskord ikka päris kõvasti peksin läbi ühe põhilise inimese, kes mind kiusas. Leidsin sellise hetke, kus neid teisi "põhivendi" polnud ja andsin vihaga ja täiega. Tagajärjeks see et pealtnäha kõval kutil jooksid silmist pisarad ja ninast veri. Selle tagajärjel rahunes ta maha. Endale ei meeldi füüsiline vägivald kellegi isiku peal. Peksta meeldib mulle küll, aga mitte inimesi, eriti veel neid, keda ma pean oma (kasvõi halbadeks) sõpradeks ja vihahoos otsin "poksikotiks" ikka mingi eluta objekti (riidekapp või küpronsein sobivad). Endal oli ikka pärast ka kerge pisar silmis-hale oli vaadata.

Ma EI väida et vägivallaga on võimalik probleeme lahendada. Kuid kuna ma vanemate ja õpetajatega oma probleemi jagada ei tahtnud, siis tundus see ainsa võimalusena.
Loodan et olin abiks :roll: :D

Väike vihje...

Vaadake lingikonkursile... Olen sinna üles riputanud ühe asjaliku lingi, kus on nõuanded neile, keda koolis kiusatakse... Seal räägitakse, mida saaks teha, et ei satuks kiusamise objektiks! :)

Olge tublid!!! Ja ärge laske ennast maha suruda ja enda peal trampida!!! Kuid ärge laskuge ka kiusajate tasemele! :wink:
Meie elu sõltub meie valikutest...
Ole see, KES SA OLED
ja vali, KES SA OLLA TAHAD
ning siis vali OLLA SEE, KES SA TAHAD!!! :D
Niisiis - kes sa täna oled? ;)

Re: hakka inimeseks

karu kirjutas:Kui koolis kiusatakse, siis on probleem rohkem endas, mitte kiusajates.
Kõigepealt tuleb hakata normaalselt käituma ja küll siis ka teised hakkavad sinuga normaalselt käituma.
sageli poile seee kahjux nii....on ka klassivend kes püüab ilusty teistega suheld aitab kui vaja aga ...see ei aita kui on õelad inimesed klassis teevad nad ikka nii nagu neile meeldib .. :x

Kui koolis kiusatakse, siis on probleem rohkem endas, mitte kiusajates.
Kõigepealt tuleb hakata normaalselt käituma ja küll siis ka teised hakkavad sinuga normaalselt käituma.
:shock: no mis mõndadele tundub normaalne võib teistele vägagi ebanormaalne tunduda..

....

Kiusatakse neid kes ei saa hakkama!!!! Mitte halvas mõttes, vaid seda, et enda eest peab ka seisma...ykskõik kas sind kiusatakse või noritakse,,,alati hakka vastu , puhas oma arvamus ei tohiks kellelegi kurja teha!!!ps. pole kiusatud ( :twisted: akkan kohe vastu kui nii tehakse)

:P ma ütlen vaheta seni kaua kooli kuni enam ütegi kiusajat pole ja kus on nagu veidi täiskasvanlikumad kui meie pubed...ja mida vanem klass seda suurem võimalus et inimesed arenevad välja sellest east...
jab tean ise väga hästi mis tähendab kiusamine.... :roll: aga ma õnneks ei ole nõrk....klassi ees :twisted: poiss jäi mulle alla põhimõteliselt..ma ei eta kaklesime w tõukasime oli ülbamist ja mingi :oops: vanem klass ja meie klass vahtisid pealt ja hüütsid nimesi.. ja sisi oli kõik korras eks.. mudugi enne seda sain jalaga kõhtu ühe teise käest.. :roll: nagu aru lage tegevus..kuid pärasts eda kõike ..:P irw ma hakasin nutma ja siis naersin ka veel selel kõige üle..see on võimalik et kiusatakse neid keda on mõnus kiusata..sest aastaid hiljem :P juhustlikult rate kaudu kohtasin-...ütles ou sa meeldid mulel ja ma ei tea mida ta veel teha ei tahtnud.. :P ja teistes koolides ma rõhutan ristiku koolis on mõnel õpilasel väga raske..mingid nolgid käisid mind solvamas kui ma klassist väljas käisin seega ma istusin :D fakking aasta klassis enamus ajast igax juhuks...
minu arust poisid ongi idiootse mõtlesmisega..ja alati on nad võimelised idiootset ütlema.. :!:
Üksindus

karu kirjutas:Kui koolis kiusatakse, siis on probleem rohkem endas, mitte kiusajates.
Ei ole kohe kindlasti nõus sellega!
Näiteks enamikel juhtudel hakatakse kiusama sellepärast et mingil moel erinev kiusatav teistest(nahavärv,rahvus,suured kõrvad jne jne)Võetakse ükskõik totter asi et saaks norida.

On kerge öelda et ära tee neist norijatest välja,sest tegelikult on see väga raske. Kui keegi ütleb inetult siis see paratamatult riivab hinge.
Mina soovitaksin sul siiski mitte välja näidata seda et sa oled solvunud või vihane,sest kui nad näevad et sa oled kergesti ärritatav siis nad hakkavad sind seda rohkem kiusama
Viga on alguses kerge parandada, kuid raske märgata,
aja möödudes aga kerge märgata, kuid raske parandada.

Mida ma olen tähele pannud? Mitmed klassikaaslased muutusid kõvasti pärast ülikooli minekut. Ja asi polnud mitte vanemaks saamises, vaid keskkonna muutuses. Ükskõik mis koolis omandad teatud rolli klassis ja sind võetaksegi sellisena. Raske on rajada endale pop roll, aga väga kerge on oma roll pikaks ajaks rikkuda, mis mõjutab ülejäänud kooliteed.
Kui "pop" tibi komistab ja kukub, minnakse talle kohe appi, kui aga mõni tõrjutu sama teeb, naerdakse tema üle (meil õnneks "teenelisi" tõrjutuid ei olnud, eks iga narrija oli mõnikord ka narritava rollis). Ülikool on aga uus keskkond, kus on võimalus vanu kogemusi kasutades endale uut rolli tekitada.

Asi algab iseloomust. Kui inimene on hea huumorimeelega ning hea suhtleja, kes suudab teistele meeldida ilma neile pugemata, siis on lihtne sõltumata välimusest ja riidebrandist endale hea algus teha. Aga teine asi - ülbete inimeste puhul see ei mõju - neil on omad eelarvamused ja nende seltskonda pressimine võib viia selleni, et nad hakkavad "pugejat ära kasutama." Seega parem oleks neist eemale hoida.

Radikaalne nõuanne: kui on vaja kiirelt enda rolli muuta, tuleks kaaluda näiteks kooli vahetamist (näiteks pärast põhikooli lõppu) ning teha endale selgeks, mis eelmises koolis vähese populaarsuse põhjus oli. Ja uues kohas samal ajal mitte ka üle pingutada.

On ka võimalus mõnitajatele mitte vastu hakata, vaid kuulata muigega ära, mis öelda on, küsida, kas on veel midagi ja siis vaikselt "kasvage suureks" või "võtame teadmiseks" öelda. Nad enam kaua siis ei jaksa.

Kui ma läksin uude kooli, hakati seal kohe kiusama..klassikaaslased..ja kõik ülejäänud..isegi algklassi lapsed kogu aeg mõnitasid..oli jube aeg..kiusati sp et olin paksuke..kahe aasta pärast ma võtsin kaalust alla..muutusin omaks..nüüd on mul sõpru..mind ei kiusata..ja kui räägitakse,et tähtsaim on inimese iseloom, hing..ma ei usu..sest sees ma pole muutunud..muutunud on ainult välimus.. :? ..otsi mida võib muuta, ja muuda seda..kuid jää ise endaks ja ära pane tähele neid, kes ei vääri su tähelepanu.. :!:
-i HaVe A bLaCkBeLt In ShOpPiNg-

Tean täpselt, mis tunne see on, sest endal on ka mõningaid kogemusi. Ma pole kunagi olnud sihuke inimene, kes solvamist välja kannataks ja neli aastat kiusatavana ei kasvatanud minu nahka üldse paksemaks. Alguses kõik lihtsalt norisid, laimasid mind ja tegid kõik, et mu arvamus endast võimalikult madalale langeks. Lõpuks oligi asi sealmaal, et ma tõsiselt mõtlesin, et ma pole midagi väärt ja et mina küll kunagi sõpru ei saa. Emaga rääkisin, aga mis tema vaenekene oskas teha. Isegi psühholoog ei osanud. Lõpuks vahetasin klassi. Uues koolis saan kogu klassiga - või peaaegu kogu klassiga - hästi läbi ja mul on palju sõpru. Õppeedukus on ka kõvasti tõusnud. Aga tänu oma eelmisele klassile ei lähe ma vähemalt ise kedagi kiusama või taga rääkima, sest ma tean, mis tunne see on.

Endas?! Sorri, aga ma hakkasin tõesti selle peale naerma. Lapsed on õelad ja ei mõtle, mis nad teevad ja kui väga nad sõnadega haiget võivad teha. Mind on kiusatud. Päris mitu korda isegi... Kui inimesel mingi viga küljes on (pole piisavalt rikas, on üldse vaene, ei kanna häid riideid, pole super-ilus vms) hakkavad lapsed ju kohe norima! Minu arust pole siin sul endal ju midagi teha, oled selline nagu oled... Aga lapsed on äärmiselt õelad. Õnneks l'heb see vanus enamustel siiski üle.. :roll:

Mind kiusati ka koolis.
Eriti 1 klassivend ja tema eeskujul mõned klassivennad veel, aga ma tegin neile tagasi.
Vägivald pole lahendus aga pane asjad paika! Minu käest said nad paar head toud ja peale seda kui kobisesid siis panid jooksu.
Aga eelmisel kooliaastal kui kõige suurem kiusaja sai teada et mul oma kutt jättis ta mu rahule,teised klassivennad tegid samamoodi.Mõni vahest küll kobises aga see kes algul kiusas sellega sain lõpus hästi läbi :D

kui keegi põkkima tuleb ja ütleb ntx oled loll ja oled kole vms
vasta lihtsalt jah ja ära tee temst välja...
psühholoogiline trikk :p
mida sul ikka öelda enam on kui sa ütled kellegile halvasti ja siis tema ütleb jah...
kui vastu hakkad mölisema siis just ajad värki suuremaks ja hakatakse veel rohkem põkkima sinuga...

mida ei tohi teha on nutma hakkamine ja närvi minemine.. tuleb tõesti võtta kõike külma närviga ja kindlasti pea püsti hoida.. ei tohi maha vaadata- see näitab et alistud ja oled nende pärast.. võib proovida ka psühholoogilise vägavalla puhul proovida kõik hulluks naljaks pöörata(kui on annet, või nippe), nad hakkavad naerma ja ei saa enam sama hooga kiusata
pea püsti kõik keda kiusatakse

olen ise sama asja läbi teind ja suudan nüüd kiusajatest üle olla ja nad väsivad..

mina sain oma kiusajast lihtsalt lahti.Paar aastat kiusas ta mind aga siis tuli v2ikevend samma kooli.Kiusaja arvas et hakkab siis teda ka kiusama,algus nygis ,t6ukas ja narris aga siis kui ta teda l6i.Ise olin sellajal kodus haige...vend tuli koju ja reekis mis juhtus..panin ennast riidesse ja l2ksin kooli...oli viimane tund,algul m6ttlesin et ootan v2ljas 2ra aga ei n2rv oli nii must et l2ksin klassi kysisin aru mida ta tegi ...ta ei vastanud...siis l2ksin kallale ja s6imasin...peale seda ta on koolis yks vaiksemaid inimes...aga ennem kui k2ituda nii nagu mina tuleb kiusajat tundma 6ppida ja ajada asi kuskil privatsemas kohas kus on tema s6brad ja sinu s6brad et k6ik n2eksid kellega tegu on ja saaksid tunda mida t2hendab olla kiusatav...ja veel see kutt oli vist kooli popim poiss peale seda ei mingit respecti tema vastu kui saadi teada et ta l6i endast kuus aastat nooremat
elagu oravad ja las varbad tegutsegu

m6ni kiusaja peaks seda lugema...ma usun et see paneb ta ikkagi nstukene m6ttlema...aga j2lle m6istus pole enda teha voi kui on tegu targa kiusajaga siis ta oskab sellest ennast arendama aga siis peab nuppu ikka olema aga tihtipeale millegip2rast seda kiusajatel pole....aga suhteliselt valus on lugeda mis toimub ja kui paljudega veel
elagu oravad ja las varbad tegutsegu

Anonymous kirjutas:mind on ka viimasel ajal hakatud kiusama
kuigi ma olen juba keskkoolis :o
noh ma mölisen vastu
aga see teeb asja hullemaks..

mina ei tea.ja need kes kiusavad tunduvad mulle tõepoolest haledad.
nad on siuksed... HALĒDAD VENNAD
ma olen kindel et sinu kiusajad ka
Kõige parem viis kiusajate vastu on nende käest küsida ühel hetkel, mida nad sellega saavutada püüavad?
What is written in the timeline cannot be changed.

No mind kiusati ka ikka päris hullult.Aga ükspäev mingi tont kallas mulle lihtsalt vett pähe oma pahatahtlikku irvega.Ma olin nii vihane et ma ei kontrollinud enam ennast ja lõin teda ja ikka päris tugevalt.Enam pole probleeme olnud!

Sellekohta ütlen ma niipalju et asi ei ole just sinus endas...siin on rohkem asi nendes kiusajates.jah nad on tõesti murdeeas,aga samas ka lollid.
noh kui välja tuua siis põhilised kiusualused on need inimesed kes õpivad ja kiusajad need kes vaevalt venitavad klassi läbi.

Kiusajaid pole olnud. See jutt et ignoreeri ja hoia külm närv on tore jah.
Tegelikult kütad ühe ussi ära , seda endast mitte liiga hädist/nõrka mujlet jättes on asi korras.
Veri on hea. jääb meelde....

Eriti klassi seltskonnas ... võid olla kindel et saad vähemalt 5-10lt klassikaaslase poolt thumbs up'i selle eest... Isegi kui sellest ei räägita.

Kiusaiaid kiusatakse ikkagi sellepärast ,et saada mingit feedbacki ... oodatakse ärritumist , karjumist , sinu ebamugavust jne .... asjad mille üle saab naerda ja irvitada. Ole sa targem üllata teda.......

Sorry ,et mõenele hipile mu jutt ei meeldi aga lihtsalt looma maailmas kehtivad looma reeglid.

Probleem ei ole kiusatavas inimeses,vaid kiusajates.Mina olen ka näiteks natuke ülekaalus ja mind narritakse.Ka minu sõpru narritakse koolis kui neil on mingid riided mis teistele ei ole maitse järgi.Iga inimene ei saa olla selline nagu teised tahavad.Iga inimene on see kes ta on.Kiusamine mõjutab palju enesehinnangut,ka minul.
Maailma Jaoks Oled Sa Keegi,Kellegi Jaoks Oled Sa Maailm!

K3kkuu kirjutas:Probleem ei ole kiusatavas inimeses,vaid kiusajates.Mina olen ka näiteks natuke ülekaalus ja mind narritakse.Ka minu sõpru narritakse koolis kui neil on mingid riided mis teistele ei ole maitse järgi.Iga inimene ei saa olla selline nagu teised tahavad.Iga inimene on see kes ta on.Kiusamine mõjutab palju enesehinnangut,ka minul.
ärge tehke välja küll ää tüdinevad

See küll nüüd öige ei ole. Kui kellegil on mõni haigus, mille tõttu oled teistsugune või kui keegi on ülekaalus mõne geneetilise asja töttu, siis see ei ole ju tema enda süü. Kuidas sa saad õelda, et probleem on selles inimese endas ? Sa präegu õigustad kiusajaid , ilmselt oled ise üks neist. Kasva suureks.

Re: öelge mida teha kui koolis kiusatakse

Asi ei ole endas, kui sind kiusatakse , alati mitte.
mind kiusavad inimesed, kes tunnevad sellest mõnu et teisi kiusata. Neil ju siis nalja nabani.
Kõigehullem on see et olen vist vaikne ja suht tagasihoidlik, nad leiavad kõikvõimalikke vigu minus ja jälgivad iga mu liigutust, ja siis teevad mu liigutusi järgi , paljuu omalt poolt juurde lisades , ja siis mõnitavad ja naeravad :S

Mis teha , kui mõnel on selline hobi teisi kiusata ja siis naerda.. nii lõbus

Asi ei ole inimeses keda kiusatakse.
Enamasti kiusatakse neid kes on ülekaalulised või erinevad teistest.Ka mina olen langenud sellise narrimise ohvriks.Ja nii umbes 3-4 aastat järjest.Ei tahagi enam ülse kooli minna.Ma käitun normaalselt ja olen sõbralik kõigiga aga siiski tuleb kuuldavale vahepeal ebameeldivaid sõnu,väljendeid ´´paksmagu´´,´´pekk´´ jms.
Ja see ei ole eriti meeldiv.
Miks just mina pean olema see õnnetu , see kõige halvem ja haledam!?

[quote="karu"]Kui koolis kiusatakse, siis on probleem rohkem endas, mitte kiusajates.[quote]

kuule MISASJA sa ajad ?
sorri, aga vot see postitus ajas mul praegu tõesti kopsu üle maksa. :| tahad öelda et kiusatavad on süüdi, et mingid enesekindluseta jõhkardid valivad omale ohvriks kellegi, kes üritb lihtsalt normaalset elu elada ja endaga hakkama saada ?
sorri, aga ma sain tõesti vihaseks praegu. :?
Kes oled sina,et teiste vigade üle otsustada ? ;)

Kui kellelegi ei meeldi mis riided mul on või milline soeng mul on, siis ma lihtsalt küsin, et kas sul on sellega mingi probleem ja kas su silmad kukuvad välja ja sa ei saa öösel magada, kui sa seda näed? Tavaliselt jäävad nad vait ja lähevad pobisedes minema!
SOOVITAN :wink:

Ja kui see ei aita, siis võib ju öelda, et sul on tore teada, et see sulle ei meeldi jne.
Sest TAVALISELT tahavad norijad sinus meeleheidet tekitada ja kui sa sellele positiivselt vastad ja naeratad, siis on nad väga üllatunud ja ei saa oma "energiakogust" kätte.

Minul ei ole sellist olukorda tekkinud, aga minujaoks kõige tähtsam on mitte näidata välja meeleheidet, kui tegemist on lihtsalt mõne nõmeda sõbranna või klassikaasladega, kellele ei meeldi su uus seelik vms.

kurb nublu kirjutas:kas teid on kunagi koolis kiusatud kui ei ole siis mina tean mis tunne see on!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

See,et teised sind kuisavad on sinus endast midagi,miks nad sind ikkagi kiusavad!!
Tean,olen ise samamoodi läbi elanud:(
aga olin sellest üle ja ega ma teistele ei õpi ega midagi vaid iseendale:)
Nii et hoitsin ise eemale jne..
Hea soovitus see,et pole mõtet nendest välja teha:)
Iga inimene on erimoodi ja omalviisil ikkagi hea ja ilus jne...

Vaidlen vastu. Ka mind kiusati eelmises koolis. Minu välimuse pärast. Olen suhteliselt tüse. Mõnitati, narriti, peksti, pandi jalgu ette. Kui seina ääres seisin ja tundi ootasin, lükati keegi mulle vastu. Ja milles mina süüdi olen? Vahetasin kooli. Ja muide, teemaalgatajale. Proovi ka koolivahetamise võimalust ( kui see võimalik on ).
Minu sõbranna. tal tedretähnid. Teda narriti ja mõnitati sellepärast aastaid. Ja milles tema süüdi?
Usun, et rohkem näiteid pole vaja. ALATI ei ole süüdi inimene, keda kiusatakse. On ka juhuseid, kus tõesti on. Mingi pugeja, või kitukas, või mis iganes.
Ei mäleta, et ise koolis kedagi mõnitanud oleksin. Kuna ise terve elu selle all kannatanud. Kui nägin, et kiusati, tahtsin kaitsta, kuid ei julgenud. Teades, et saan ise palju hullemini. Kusjuures välimuse pärast mõnitataksegi palju. Mind pilluti lumekuulidega ( väga valusad olid muide ) Kividega, õuntega. Hernepüssidega jne. Ja mina olin süüdi vaid selles, et teistest paksem olin.
Tired of trying, Sick of crying, yeah i'm smiling but inside i'm dieng!

Kui olin pisike, siis noriti perekonnanime pärast. + olin teistest kerjakam :lol: :lol:
Oma suhtumise pärast see kuidagi muutus ja praeguseks (11.klass) on nii, et võin igale jobule, kes midagi kobiseb kellegi kallal, öelda, mida tahan. Mulle ei tee keegi midagi.

Enesekindlust peab olema, tuleb ajada oma asja ja kõvasti õppida, et pärast sellesse kolkasse sõita oma uhke autoga ja vaadata, kuidas endised kiusajad poe ees joovad.

Ole tubli! :)

Mind on ka kiusatud.. aga ma olen vastu punnind..
Kiusama hakati umbes 2. klassis. Mäletan et oli mingi kaklus klassivennaga, see algas sellest, et õpilased suurematest klassidest hakkasid klassivenda minu vastu ässitama.. klassivend tuli ülbitsema ja peksma. :? Hakkasin vastu..Klassivend jäi alla ;) Tahtsin lahkuda, aga poisid mingi 7-8 klass ei lasknud mööda, ei saanud mitte kuidagi mööda. Siis Tegin elu hüppe ja virutasin ühele poisile rusikaga vastu vahtimist :x Siis vahepeal ei kiusatud mingi nädal või kaks, kuid siis hakkas jälle pihta :( Vägivald ei ole küll lahendus, aga kui minu peal vägivalda kasutatakse annan vastu..
4. klass.. Seal.. Tuli üks poiss 7. klassist lihtsalt nügima ja togima.. või nii.. Hakkasin vastu, siis ta läks närvi ja hakkas PEKSMA! Olin pikali maas, pisar väljas ja nägin teda minema jalutamas. Aga siis läksin virutasin tal jalad alt ära, võtsin jalgadest kinni ja hakkasin jalaga nägu taguma, näitasin talle koha kätte. Kuid lõppude lõpuks panid õpetajad midagi tähele :D Et tuleb tegutseda!
Klassijuhataja oli see kes midagi tähelepani ja viis meid direktori kabineti ja meid hakati ülekuulama ;) Aga nojh, nagu ikka "vanematel õpilastel" on alati õigus ja ikka mina sain mõlisemist..
Ikka mitte keegi ei mõista, et minuga ei maksa jamada :(
Oli vahepeal palju teiste kaitsmisi ja kaklusi.. kuid siis pandi kool kinni ja läksin teise kooli :P .
teises koolis oli kõik teistsugune(nagu paradiis). Kõike sai nõuga, mitte jõuga :mrgreen:
Sain teistele jutustada eelmise kooli lugusi :)
Leidsin palju uusi sõpru ja meeldisin paljudele tüdrukutele..
Minult küsitakse alati ka nõu kui kellegil midagi halvasti läind või keegi kellegagi tülis on ;)
(Kuulan kõigi muresid) Pidage meeles 2 vanasõna: Kui ei saa nõuga, siis saab jõuga. Enne mõtle siis ütle ("ütle" asemel võib ka "tegutse" olla.) Enne proovige kõik läbi mis Nõu alla käib ja siis kui hädasti vaja kasutage jõudu, et kedagi/midagi paika panna.

Sellega ma kohe üldse nõus ei ole, ma olen ise olnud 6 aastat norimisohver (kui nii võib öelda), ma olen normaalne, käitun hästi jne, pigem on asi norijates, kes arvavad kohe, et kui mina midagi ei tee nagu nemad olen kohe halvem või kui olen teist sugune olen jälle mina süüdi, ei.ma arvan et asi on norijates kes norivad. ma arvan et ole julge ja jää endale kindlaks. ära tee neist välja. usu mind.
Edu.
kõiki on võimalik aidata... ja see on ALATI nii.
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald eakaaslaste poolt”