Kiusamine välimuse pärast

Nii. Ma olen 13-aastane tüdruk ja ma tean, et paljudel on kiusamisega probleeme, aga ma olen väga õrnahingeline neiu ja ma lihtsalt ei suuda selliseid asju kannatada.
Minu arust pole mu välimusel - näol - väga vigagi. No tavaline Eesti tütarlaps. Harju keskmine nagu öeldakse. Siiski on ka neid, kes nii ei arva ja sõimavad mind mu näo pärast. Olgugi, et ma selles ise ju süüdi pole, et mu välimus selline on. Ma olen neile vastu hakanud. Olen püüdnud rahulikuks jääda ja lihtsalt öelda, et see teeb haiget ja ma ei ole oma välimuses ju ise süüdi, aga see kõik jätkub.
Teine probleem on kaalu pärast. Mu kehamass on täiesti normis ja arstid ütlevad, et mu kaal tuleb sellest, et on puberteediiga, mis paljudel tüdrukutel kehakaalu tõstab. Esimesest klassist alates olen ma aina peenemaks jäänud. Ma olen püüdnud trenni teha ainult selle pärast, et kõigil millegi pärast on just minu kaaluga probleeme, aga ma lõpetan treeningu - jooksmine vms - väga ruttu ära, sest minus on laiskus sees. Mu vanematel pole just väga palju raha, et lubada mulle treeningut päris treeneri käe all ja pelgalt õigest toitumisest pole ka ju kasu.
Ma tean, et ma ei peaks neist väljagi tegema, aga paratamatult ju läheb kõik halb südamesse ning seda ei saa sealt ära.

1) Mida ma tegema peaks, et neist kiusajatest lahti saada? Enda arvates olen kõik teinud, mis minu võimuses on olnud.
2) Kas on üldse midagi, mis teeks iseseisva treeningu veidikenegi põnevamaks, et mul oleks tahet üksinda jooksmas käia vms?

Ma tänan juba ette ära ka!

Re: Kiusamine välimuse pärast

1. No kiusajatest ongi raske, kui mitte võimatu, lahti saada. Räägi õpetajatele või vanematele, võibolla nad saavad midagi teha. Tegelikult kõige parem on nendest üle olla ja ära pane neid tähele. Kui näevad et sa kuidagi ei reageeri neile siis lõpetavad suure tõenäosusega varsti ära norimise.
2. Ei tea kas see just põnevamaks muudab, aga lase kõrvaklappidest mingit head muusikat. Siis ehk ei pane tähele kuidas aeg kulub joostes ja ei tüdine nii kiirelt ära.
Minu arvamus, mitte sinu, vaielge kui ei meeldi.

. Mu vanematel pole just väga palju raha, et lubada mulle treeningut päris treeneri käe all ja pelgalt õigest toitumisest pole ka ju kasu.

Ega pole just paljudel personaaltreenereid,aga toitumine ongi kõige alus.Võid jooksmas käia,aga kui peale trenni sööd 3 korda rohkem kaloreid sisse kui kulutasid,siis mingit progressi olla ei saagi.Selle motivatsiooni osa pead endale ise selgeks tegema,et kas sa tahad olla paks ja trulla,või olla hea figuuriga ja saata oma mõnitajad ise putsi ja öelda neile vaal.

Spordiga tegelemine on puhas tahtejõu küsimus. Kui sa tõesti tahad paremas vormis olla, siis sa suudad selle nimel pingutada. Hea on see, kui sulle meeldib sporti teha, kui see sulle täiesti vastumeelne on, siis läheb raskeks. Samas kui sulle jooksmine ei sobi või see on sinu arust igav, siis võid ju alati millegi muuga tegeleda. Suvi on pm käes, mine ujuma või mängi kellegagi palli vms. Lõppude lõpuks sa võid ju lihtsalt pikki jalutuskäike ka teha- see kulutab ka kaloreid.
Mis kiusajatesse puutub, siis neid pead sa lihtsalt eirama õppima ;)
Heh

Kiusajatest lahti saamiseks sa ise ei saagi midagi teha. Probleem on nendes kellel on vajadus teisi narrida ja kiusata. Sest ükskõik mis värvi sa enda juukseid ka näiteks ei värviks või kui palju meiki sa kannaks, leiaksid tahtlikud kiusajad alati mingi põhjuse, mille pärast narrida. Kui sul on mingi täpsem probleem, mida vaja lahendada saada mulle meil: Meiliaadress kustutatud. Mode. Seal käin tihemini, kui foorumis ja hea meelega aitan teisi :) mind ennast on ka kiusatud niiet tuttav teema ;)

mul on ka välimuse pärast mure, ma arvan et mul on suured kõrvad ja mõned on mulle seda isegi ka öelnud. Mind on suhteliselt palju narritud ja mõnitatud kõrvade pärast. Olen perearsti juures käinud ja seal on öeldud et täitsa normaalsed kõrvad.(minu poolt) parem poolne kõrv teeb mulle muret Vaatake pilti kas on suured kõrvad ikka : (minhttp://pizap_gallery.s3.amazonaws.com/users/miku15/medium/pizap.com10.76120083825662731380387852625.jpg

Ma telefoniekraanil pilti eriti hästi ei näe, aga kui kõrvad on liiga peast eemal (liiga suured nad vaevalt on, lihtsalt liiga eemal), siis selleks on olemas üks minu teada üsna lihtne opp, aga ma ei oska praegu öelda, kelle kaudu neid asju tehakse ja kas on ka mingi kindel kaugus, mis peab olema, et haigekassa kulul saaks. Igatahes räägi uuesti perearstiga ja ütlegi, et tunned end halvasti ja narritakse ka, et tahaksid selle opi kohta rohkem teada. Võib-olla ongi sul vaid ühele kõrvale seda oppi vaja, kui üks kaugemal on.

Koerapolka kirjutas:Kuidas alustada uut teemat foorumis?
Mine foorumi avalehelt sobivasse alateemasse ning juba olemasolevate teemade loetelu peal (vasakul üleval) näed sinise ja oranžiga kirjutatud nuppu "uus teema". Kliki sinna.
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light"/
"Õnne võib leida ka kõige pimedamal ajal, selleks tuleb vaid õnnelik olla"
Vasta

Mine “Psühholoogiline vägivald eakaaslaste poolt”