kardan täiskasvanuid

ma olen juba lapsest peale õudusunenägusid näinud.peamiselt sellest kuidas ma kodust põgenen kuna mind tahetakse ära tappa ning et ming yritatakse ära vägistaa jms.
mind kasutatis seksuaalselt ära kui ma olin 4 ja 13 aastaselt üritati mind ära vägistada.praegu olen 16(alles sain) aga kuni 15 aastaseni ahistas mind isa kodus.ma olin kogu aeg oma toas luku taga mui9du ta oleks mu ära vägistanud lihtsalt.ültse kodus sain vahel peksa ka ming 5 korda aastas.praegu pole midagi(aga ma ei arvagi et kõik kauaks korras on).lihtsalt ma näen ikka õudusunenägusid,ma võpatan pidevalt kui mingi täiskasvanu minu lähedal äkilise liigutuse teeb.eriti on mul midagi meeste vastu .ma olen kaotanud täieliku usalduse täiskasanute vastu.pool aastat ma e isuutnud isegi täiskasvanuga ühes ruumis üksinda olla ja silma vaadata neile.

Re: kardan täiskasvanuid

Tavaliselt soovitatakse sellistel puhkudel pöörduda psühholoogi poole ja teatada politseisse jne. Seda kõike võid loomulikult niikuinii teha, kuigi seda sageli ei suudeta.

Siiski on kõige olulisem see, et suudaksid elus edasi minna ja tagasi saada meelekindluse.

Rääkisid oma unenägudest. Sellised unenäod on sellistel puhkudel üpriski tavalised. Kusjuures probleem ei ole mitte eelkõige unenägudes vaid selles, et ärkad hommikul ülesse sellisena, nagu oleksid kolmadast maailmasõjast läbi käinud.

Eelkõige oleks sul vaja hetkel kedagi, keda saaksid täielikult usaldada ja kes suudaks mõista ka neid tundeid ja unenägusid, millest sa siin rääkida ei taha. Kasuks tuleb ka elukoha vahetus (kui see muidugi võimalik on).

Muidugi on kogu asjal ka veel kolmas külg. Tea, et osad inimesed lihtsalt näevad ja tunnevad rohkem, kui teised (kusjuures selles ei ole midagi halba ega imelikku). Samas on neil aga elus sageli raske, kuna neid lihtsalt ei mõisteta.

Niisiis ei pruugi alati tegemist olla sellega (mida arstid väidavad), et kui inimene on midagi rasket läbi elanud, siis see kõik kajastub tema unenägudes jne. Alati on ka võimalik teatud asju ette tajuda (aga selle viimase küsimuse osas sa enamus täiskasvanutelt mõistmist ei leia).

Ehk sooviksid rääkida sellest, mida sa peale nende unenägude, millest siin rääkisid, veel näed ja mida täpsemalt koged enda ümber ja kas oled kunagi leidnud kellegi, kellele kõikidest asjadest vabalt rääkida saaksid.

On mõistetav, miks see, mida oled pidanud läbi elama, on tekitanud sinus usaldamatust ja hirmu täiskasvanute vastu. Kui sind on seksuaalselt ahistatud ja pekstud oleks kõige targem sellest teada anda, eriti kui tunned, et ka edaspidi ohtu võid sattuda. On inimesi, kes tegelevad selliste juhtumitega ja nad saavad sind aidata. Lastekaitse talituses töötab Pille Alaver, keda saab kätte numbrilt 612 59 21, või maili teel pille.alaver@pohja.pol.ee.
Kui elad Tallinnas on sul hea võimalus saada tasuta ja anonüümset nõustamist psühholoogide poolt Tallinna Perekeskuses. Selleks on vaja helistada ja aeg kinni panna telefonil 6 556 970. Kui vajad abi pöördumisel, võid ennast lapsemure portaalis kasutajaks registreerida ja privaatsõnumiga konsultantidele kirjutada.

Proovi olla julge ja abi küsida, sest on inimesi, kes on valmis sind aitama!
Head soovides!
Konsultant Margus

KRT SELLISED TONDID KES AHISTAVAD ALAEALISI TULEKS ÄRA TAPAA!!!
Ei päriselt ka ma tean paljusi tüdrukuid keda on vägistatud ja nad on minu kaudu abi saanud :)
hmm tglt kiiremas korras alati midagi halba juhtub tuleb menti anda asi :D
njh kuigi ma neid ise vihkan aga nad aitavad
panevad vähemalt värdjad kinni:)
soovin edu et enam midagi halba ei juhtuks
http://www.rate.ee/users/MinuReidikontoo <---minu reit!:)

õpi enesekaitset!
ehtne näide minust!
minu onu oli vahepeal politsei! ta õppis vähapalju võtteid enesekaitse kui ka suuremate vigastusete tekitamiseks!
ükstkord täispeaga hakkas ta mulle õpetama paar võtet ja sain nagu silmapilkse huvi!
lasin tal siis õpetada! järgmine päev läksin kooli ja nagu ikka tuldi norima! siis polnud mitte midagi teha kui enda oskusi kasutada! praegu alati kui kokku saame siis ta õpetab enesekaitset!
proovi

ma rääkisin om kool sotsiaalpedagoogiga :D , aga ma ei tea kui palju sellest mul nüüd abi oli...
ta nagu ültse ei mõistnud...

see kõik on mul hullult peas kinni.tahaks juba üle saada aga see on lihtsalt nii sügaval minu sees kinni.kuna näiteks füüsiline vägivald minu vastu pole siiani lõppenud siis ma ei imestagi...

kõik tundub omadega ika väga p-is :!:
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald teiste täiskasvanute poolt”