kui suur on liigne enesekaidse?

niisiis , on mul vä*dias kasuisa (mina teda küll enda perre kuuluvaks ei pea , aga ei viitsi pikalt rääkdia) kes on mulle 4 korda üritand kallale tulla , ma kannan juba enesekaidseks nuga taskus... mis juhtub minuga kui kasutan enesekaidseks nuga?
või siis kui kasutamata jätan , siis on mul võimalust see i*ioot kohtusse kaevata äkki? ja milline karistus tuleks talle?
kui suur on liigne enesekaidse ja kui jääda seaduse piiridesse , kas siis üldse on end võimalik ära kaidsta?

Seaduse põhimõte on see, et rünnaku tõrjumisega ei tohi ründajale põhjustada suuremat kahju kui see, mida tema sinule plaanis tekitada.

Ehk siis, kui tabad oma korterist varga, siis teda kohe maha ei tohi lasta, sest tema plaanis ainult varalist kahju tekitada, seega temale isikukahju ei tohi tekitada. Ainult siis võib veidi peksa anda, kui ta ei nõustu ilma politsei saabumiseni paigale jääma ning osutab kinnipidajale füüsilist vastupanu.

Mis sinu kasuisasse puutub, siis sa pead enesekaitse korral silmas pidama seda, et sa tohid talle vastu hakata minimaalsete vahenditega, mis tema ründe katkestaksid. Ehk siis, kui sa suudad kohtus tõestada, et ta kavatses sulle tekitada kehalisi vigastusi (mitte ei ähvardanud niisama), ta on sinust igal juhul rusikavõitluses tugevam ning minimaalne relv, millega sa tema rünnet said takistada, oli nuga. Ja ka siis ei tohi sa lüüa valimatult, vaid minimaalselt nii palju, kui kulub ründe peatamiseks.

Muidugi, kui ta on näiteks vilunud kakleja, siis noa äravõtmine käib ühe kerge valuvõttega, misjärel võib ta selle relva sinu vastu keerata.

Sa rääkisid, et ta on üritanud kallale tulla. Mille eest ta seda teinud on ja miks tal see siiani vaid üritamiseks jäänud - kas keegi on vahele tulnud?
Kui ta on sulle vigastusi tekitanud siiski, siis saad politsei kutsuda küll ning teha tema vastu avalduse. Kuigi kahtlen, kas ta selle peale kohe kinni läheb. Ilmselt saab esimese korra kohta tingimisi, kui tal varasemaid karistusi ei ole.

Kuidas teised pereliikmed suhtuvad teie konfliktidesse?

tal pole see siiamaani õnnestunud kuna ühel korral hakkasin vastu ja ta sai minult enamvähem laksu (ta oli täis muidugi) , aga siis panin ruttu jooksu majast välja , muud moodi ma tast lahti ei saa , kiired jalad :D
ta on varem ka laste peksmise eest kinni istund , seda veneajal kui ta vargast lapsel luid murdis , oli 3 aastat......
milline on siis piisav enesekaidse kui ta mult lihtsalt noa ära võtab?
ise on ehitaja ja teeb füüsilist pidevalt.....

Kui ta sult noa ära võtab, siis ta võib tagantjärgi öelda, et hoopis sina ründasid teda ja tema kaitses ennast - noal sinu sõrmejäljed.

Aga kui ta sind selle noaga ründab, siis see juba eluohtlik ja võid ennast millega iganes kaitsta. Kui leiad midagi...

Hea enesekaitsevahend on pipragaas, aga seda ei saa toas kasutada - saad ise sama laksu kätte.

Samas, kohus arvestab isiku profiili puhul ka eelnevaid süüdimõistmisi, nii et tema puhul tavalisest kergem vägivalda tõestada. Samas, kui ta sul silma siniseks lööb, siis soovitan kohe politsei kutsuda, viivad su med. kontrolli, kus vigastus fikseeritakse. Kuigi pole hea strateegia ennast nüpeldada lasta, siis paraku seaduse silmis on lihtsam tõestada tehtud tegu kui kavatsust.

Kas sul teised pereliikmed on ka teie tülide tunnistajaks olnud või oledki temaga kahekesi?

teised on ka näinud.... väiksematega (õde vend) ta ei mässsa , ainult nendega kes vastu hakkavad.. tal vist mingi kuradi janu kontrolli järele või midagi sellist et peab nina teiste ellu toppima või mida iganes , enda nüpeldada laskmisest siis niipalju et kui ta minule näiteks õhtul kallale tuleb ja kasvõi silma siniseks lööb siis mis juhtub kui ma märgmine hommik kui ta veel magab tal kaks silma nii paiste peksan et ta ei saa silma lahtigi teha (hommikul enne seda kui ta ärgand on) mis siis oleks. mida ütleks politsei kättemaksu kohta?

Esiteks ma ei usu, et ta politseisse läheks. Aga kui sina läheksid, siis tuleks ka see päevavalgele, et sa teda ründasid kättemaksuks. Mis on hoopis midagi muud kui enesekaitse. Omakohus on kah selles vormis siiski kuritegu.

Aga kas temaga koos elamine ongi ainuke võimalus? Et ei ole varianti ta perekonnast välja süüa või hoopis mõne teise esivanema juurde minna (isa, vanavanemad).

Re: kui suur on liigne enesekaidse?

Nuga hmm
Kasuisa sõjaväes kindlasti käinud
Ja ma arvan et iga eesti mees oskab ennast noa eest tõrjuda (kui muidugi ei visata)
kui sul juhuslikult isa võtab käes noa ära siis üks võimalus
* astu vasakule poole , Võta käest kinni ja siis on sul võimalus teda tabada noaga(ei soovita)
* astud vasakule poole , käest kinni , väänad kätt nuga kukub käest , viskad noa aknast välja ja rusikad.
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald teiste täiskasvanute poolt”