Hirm

Tere! Kas keegi siin on tundnud hirmu inimeste vastu. Nt nagu ei julge nendega rääkida. Mul endal on suureks probleemiks see, ma ei julge inimestega rääkida või neile isegi otsa vaadata. Ma kardan, et nad ütlevad mulle midagi halvasti. Äkki on siin keegi kellel olnud selline asi ja oskab anda nõu, kuidas sellest üle saada. :)

Re: Hirm

Selleks, et hirmust võitu saada, pead sa sellele vastu astuma. Pead inimestega rohkem suhtlema. Ma olen ka inimestega suhtlemist kartnud ja praegugi veidi vahest kardan, mida inimesed minust mõtlevad, (nt vahest kui räägin mõne inimesega, siis mõtlen, et ta ei taha tegelikult minuga rääkida, mõtleb et ma mingi imelik, et temaga räägin). Kui inimesed pole sinu kohta sulle silmast silma öelnud, siis ära proovi ära arvata, mida nad sinust mõtlevad (tean, et see võib raske olla).
💚💜💚💜

Re: Hirm

Tere!

See on minu arust üsna levinud mure, et kardetakse suhtlemist ja otsavaatamist jm. Mul on endalgi pool elu selline ebakindlus olnud, et paljudes olukordades ei julge suhelda. Ega seal muud teha olegi kui hoolimata hirmust ikkagi suhtlemiskogemusi saada. Jah, mõne inimesega võibki ebamugav olla ja mõni võibki halvasti öelda, aga üldiselt on see ikka väga väike osa inimestest, kellega suhtlemine päriselt halvasti läheb. Ega see hirm niimoodi kiirelt üle lähegi, aga mida rohkem suhtled, seda mugavamaks läheb. Muidugi ei maksa selles mõttes liiale minna, et kui pidev suhtlemine ja latramine sulle loomuomane pole, siis päris KOGU AEG seda nüüd ka tegema ei pea, aga no ikka mõistuse piires :D. Et kui on vaja/soov suhelda, või on vaja midagi korda ajada, mis vajab suhtlemist, siis see ikkagi kiirelt ära teha, mitte põdema ja kahetsema või siis edasi lükkama jääda.

On selline ütlus, et hirm on kujutlusvõime väärkasutamine. Kuigi kujutlusvõime on üsna piiramatu, keskendutakse tihti just sellele, et mis võib juhtuda, mis võib halvasti minna. Kuigi tihtipeale on tõenäosus, et kõik läheb hästi ja sujub, palju suurem.

Edu!
Vasta

Mine “Hirmud”