Tagasihoidlikus

Tere. Probleem siis selles et ma olen suhteliselt tagasihoidlik. Nt kui pean kellegile helistama ei suuda ma seda teha ning lasen lõpuks kellegil teisel talle helistada -.- Isegi kooli ajal oli suhteliselt hirmus oma klassikaaslastega rääkida (niipalju kui võimalik eirasin seda).Mõtlesin veel ,et nüüd suvi ja võiks uusi sõpru otsida ,aga ei ma ei suuda kellegile isegi kirjutada (nt facebooki).
Tean ,et suht segane aga jah.
Äkki keegi teist oskaks aidata ja anda nõuandeid kuidas tagasihoidlikusest üle saada.? X)
T14

Re: Tagasihoidlikus

Tere!

Kõigepealt soovitan mitte endale sisendada, et oled nii meeletult tagasihoidlik. On täiesti võimalik, et ühes keskkonnas oled vaiksem (näiteks tunned end ebamugavamalt), teises mitte, aga kui endale sisendad, et oledki tagasihoidlik, siis usud seda ka keskkonnas, kus tegelikult end hästi võiksid tunda. Jälgi end igas konkreetses keskkonnas, et kus ja kellega konkreetselt on parem ja mugavam suhelda - lõpuks võid avastada mustreid ja hiljem saad juba ennast rohkem vastavasse keskkonda sättida.

Üldiselt arvan, et eks see veidi selline asi ole, et peavad lihtsalt õiged inimesed olema. Mul pole ka väga paljudega, isegi enamikuga hea ja mugav suhelda, mida võikski tõlgendada tagasihoidlikkuseks, samas selle 20% inimestega, kellega on hea olla ja rääkida, pole ma kaugeltki tagasihoidlik. Eks see olegi nii, et ainult tutvudes saad teada, kas võiksid selle inimesega sobida. Kui täiesti tutvumata jätta, siis teada ei saagi. Netis tutvumist soovitan küll, olen isegi nii väga häid sõpru leidnud. Kuigi tuleb tunnistada, et enamik netisuhtluseid on siiski vaid pinnapealseks jäänud ja peagi lõppenud, see hea sõbra leidmine on pigem harv juhus, st ei tasu iga uue suhtluse puhul kohe liiga kõrgeid ootusi tekitada.

Edu!

Re: Tagasihoidlikus

Sama siin 😶Mul endal on ainult 4sõpra.Kokku saan nendega aga suhteliselt harva..Eelmises koolis ma kellegagi ei suhelnud kuna mind lihtsalt sõimati,sest ma julgesin nende klassi tulla...Klassijuhataja käest ma abi ei saanud,sest ta ei uskunud mind..Sealt hakkasid koolis puudumised tulema ja lõpuks hakkas ka klassijuhataja mind klassi ees mõnitama ja ütles terve klassi ees pidevalt,et kuidas ma nii loll olen😞...Tagant järgi vaadates oleks ma võinud rajaleidjasse või kuskile minna ja rääkida lugu ära aga nüüdseks on hilja :/
Vasta

Mine “Hirmud”