enesekindlus

Tere!
Mul ausalt pole aimugi kuhu seda teksti panna , niiet ma loodan, et see kasvõi natukene läheb teemaga kokku.

Ma arvan , et ma eiole piisavalt enesekindel/seltskondlik? Seltkonnas ma ei julge isegi rääkida , kardan hääle ja muu sellise pärast.Samuti ei julge ma uute inimestega kokku saada, kardan,et ma ei "meeldi" neile ja nad ei soovi minuga suhelda .olen inimestega kokku saanud eiole probleemi olnud. Kuidas kasvatada endas enesekindlust?
Aitäh ,kes lugesid ja vastavad

Re: enesekindlus

No,minu arust oleks parim viis saada kellegagi kokku ja siis teeks selliseid lahedaid ülesandeid ja harjutusi, mis kasvatavad enesekindlust. Ma enda sõbrannaga tegin nii. Oli väga tagasihoidlik. Nüüd suhtleb pea kõigiga kes vastu kõnnib ja kannatab super hästi kriitikat. Ta on nüüd endaga rahul.

Mõistan sind täielikult kuna olen ise samasugune. Veidi vaiksem, häbelikum ja ebakindlam kui teised.
Ja oli mingi aeg kus ma üritasin ennast muuta, sest mulle ei meeldinud see kes ma olen. Pidevalt sundisin end muutuma paremaks, sest ei olnud enda jaoks piisavalt hea.
Millega see lõppes oli see, et ükspäev ma mõistsin, et ma olengi vaikne ja häbelik ning ma aksepteerisin seda. Lihtsalt ühe ketkega saigi mulle selgeks, et see olengi mina ja see ei ole üldse halb ning mind üldse ei huvitagi kui inimesed ei taha mind võtta sellisena nagu ma olen. Sest ma lihtsalt ei viitsinud olla koguaeg valvel, et mitte kaotada enesekindlust, et olla koguaeg jutukas, lõbus ja selline ideaalkuju keda kõik näha ihkasid. Mul lihtsalt ei olnud jaksu olla ideaal kellestki kes ma ei ole. Ja see arusaam tõstis suuresti mu enesekindlust ja julgust. Ning see üha kasvab. ;)

Happy :) kirjutas:No,minu arust oleks parim viis saada kellegagi kokku ja siis teeks selliseid lahedaid ülesandeid ja harjutusi, mis kasvatavad enesekindlust. Ma enda sõbrannaga tegin nii. Oli väga tagasihoidlik. Nüüd suhtleb pea kõigiga kes vastu kõnnib ja kannatab super hästi kriitikat. Ta on nüüd endaga rahul.
Ehh, kõlab päris põnevalt. Mis imeharjutused need on? :D Seda tüüpi, et kiida teist inimest 1 minut jne?

Ei termomeeter, sellised nt, et kõik halvustavad sõnad pöörad mõttes vastupidiseks (heaks), siis näiteks seisab peegli ette ja nimetab enda häid omadusi. Kirjutad halvad olukorrad paberile ja ta peab need lahendama ja leidma alati midagi positiivset. Teiste ees esinemine. Jne
Vasta

Mine “Hirmud”