Pimedus

Mul on hirm pimeduse ees. Maakodus on veel välikäimla ja kui õhtul vaja minna, siis tee kasvõi püksi- õues on pime, ei julge. Kui lähen, siis ka joostes, metsik hirm on selle ees, et keegi jälitab. Võin üritada end küll rahulikuks sundida, kuid esiku juurde jõudes ikka jooksen ja panen võimalikult kiiresti ukse kinni, et see "keegi" sisse ei saaks. Tegelt see jälitamise tunne juba päris kaua olnud, kohati ei julge üksi koduski olla. Öösiti voodis lebades (just kodus, mitte mujal) ka üpriski suur hirm, kardan, et see "keegi" tuleb ja teeb halba. Mida ma tegema peaks, et sellest hirmust üle saada?
PS! Ei vaata üldiselt õudukaid, vaid vahel harva seltskonnaga, kuna olen üpriski nõrganärviline.

Re: Pimedus

Kas ei võiks aidata see, kui reaalselt kellegagi läbi mõelda ja arutada, kui suur see tõenäosus on, et päriselt keegi sinna hoovi või teie koju satub? Väga tihti aitabki hirmude vastu see, kui läbi mõelda, et mida täpselt kardad, kas see ka reaalselt juhtuda võib, mida siis selles olukorras teha jms.

Blacksomeone kirjutas:Mul on öösel vetsu minnes nii, et ma jooksen tagasi voodisse, ja vahel hakkavad pimedusest mingid kujud moodustuma... Võib-olla aitab see, kui kannad väikest talismani nt. kaelakee vm.?
Tegu on optilise illusiooniga. Kui silmad harjubad ümber valguse/hämarusega, siis kolbide ja kepikeste kohanemisaeg on erinev. sellest tulenevalt moodustuvad ka mõnikord kujukesed.

Kõige paremini aitab hirmu vastu soolaküünla puhastav leek.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

No ma ei tea, ei näe sellel valgustamisel eriti mõtet, vetsuni see valgus ikka ei ulatuks. Ööd muutuvad ka aina hullemaks, tihtipeale lihtsalt nutan paaniliselt, kuna kardan, et Ta tuleb. iga öö Ta ootab seal nurgas. (Ma natuke hull, ma tean.) Öölamp poleks ilmselt võimalik, kuna magan emaga samas toas, ta hakkaks pärima, tal pole vaja teada.

Kui nagu reaalselt mõelda, siis kes ikka seal nurgas istuks ja ootaks sind? Mitte keegi, sest sa oled emaga ju kahekesi kodus. Kuna ma olen ristiusku, siis kui ma väga kardan loen ma meie isa palvet ja päriselt ka see aitab.

Mis mõttes vetsuni ei ulatuks, see vets on sadade meetrite kaugusel? Pikendusjuhtme abil saab tule ükskõik kui kaugele viia. Aga kui ütled, et ei näe mõtet, siis jah, ei ole mõtet.

Kui see hirm nii paaniline on, ehk tasuks psühholoogiga rääkida? Näiteks alustades koolipsühholoogist, kelle juure on lihtne pääseda.

Okei. Mina saan niimoodi aru, et sa kardad kontreetset olendit - kust sa temast teada said? Kuna sa teda kartma hakkasid? Oled sa teda näinud?

Ilmselt keegi psühholoog oskaks paremini aidata jah, meie saame sulle ju ainult öelda, et "ära karda". See aga tihtipeale ei aita.
Vasta

Mine “Hirmud”