Esinemishirm/foobia

Mul on siis selline probleem, et iga kord kui ma räägin nii, et ainult mind kuulatakse, siis mul hakkab hääl värisema, käed värisevad, põlvedest läheb nõrgaks ja kananahk tuleb ihule ning hakkab külm. Kui ma mõtlen praegu sellele, et homme pean ma vene keele tunnis klassi ees jutustama, mul hakkab juba süda kloppima. Ma tean, et selleks, et see üle läheks, pean ma rohkem esinema aga ma lihtsalt ei suuda seda teha. Hetkel läheb mu esinemine pigem iga korraga hullemaks, mitte paremaks. Klassikaaslased küll teavad seda, aga kui ma vastan klassi ees siis kuulen ikka mingeid sosinaid. Mis ma tegema peaks?

Re: Esinemishirm/foobia

Just. Harjuta enne. Ehk läheb ka paremaks, kui ise oled kindel, et seda materjali tead. Kui perekond juba on öelnud, et tubli ja õigesti jutustasid, on ehk ka suurem kindlus klassi ees jutustades.

Teine variant on ka teadlikult esinemisoskust arendada. Vaata näiteks, ehk tahaksid näiteringi või väitlusklubiga liituda?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

See on normaalne, enamus inimestel on väike esinemisärevus. Ent kui see su elu väga tugevalt hakkab häirima ja segama, näiteks sa hakkad vältima olukordi, kus tuleb esineda (teed tunnist poppi jne) või kui näiteks tänu sellele paanikahoole langevad su õpitulemused, siis tuleks ehk psühholoogi poole pöörduda, sest siis võib tegemist olla paanikahäirega.

Mul on ka selline esinemishirm aastaid ja aastaid väga hull olnud, nüüd olen hakanud üle saama. Aitas vaid see, et ülikoolis on olnud väga palju esinemisi, mis lihtsalt PEAB ära tegema, mingit valikut pole. Ongi esinemishirm ja kõnekramp jne, aga tuleb ära teha - lõpuks see aitab, kuigi vahepeal tundus mullegi, et aina hullemaks läheb. Mõnikord olen teisi ka ette hoiatanud, sellest on ka abi olnud, samuti teistega koos esinemisest.
Vasta

Mine “Hirmud”