Re: hirm hambaarsti ees

Valu viib hambaarst ära süstiga. Seega valu ei pea kartma. Ainult ebamugavus ja teadmatus jäävad järgi.

Ma arvan, et oluline on hästi täpselt teada ja enda jaoks selgeks mõelda, et mida sa võid seal kogema hakata. Ma alati enne hambaarsti juurde minekut pinnin talt kõik info välja, et mida ta hakkab tegema, mis täpselt on valus, mis ei ole valus, kas süsti teeb, kas puurib, kas juurekanaleid torgib jne.
Kui Sa tead, mis juhtuma hakkab, on tõenäoliselt ka hirmu palju palju vähem.

Suhtle oma hambaarstiga.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Kopeerin teisest teemast om vastuse:

Kui sa kirjutaksid oma elukoha, saaksime vastavalt oma soovile soovitada hambaarste, kes võtavad arvesse seda, et sa kardad hambaarste. See pole üldse haruldane hirm muide.

Kui sa oled juba sobiva hambaarsti leidnud, mida siis teha:
- mõtle sellele, mida sa täpsemalt kardad. Kas sa kardad valu? Kas sa kardad teadmatust? Kas sulle ei meeldi lihtsalt üksinda võõraste arstide juures olla?
- kui tead, mida kardad, on võimalik ka lahendust leida. Nt palud sõbral või vanemal kaasa tulla. Kindlasti ka arstile öelda, et sa kardad nt valu või teadmatust. Siis arst teab, et kas kõike rääkida (ja su tähelepanu kõrvale juhtida) või siis kui on vaja puurida, siis kasutada rohkem tuimestust.

Minu jaoks on hambaarstid alati ebamugavad olnud aga on sõbranna, kes tohutult kartis hambaarste. Lõpuks ei jäänud tal siiski muud üle, kui minna (hammustas hamba katki), ja hambaarst oli nii tore ja sõbralik, et saab nüüd rahulikult sama arsti juures edasi käia ja ka teised, väiksemad, augud ära parandada.

Minu kogemus oli ka selline, et pigem mõtlesin ka ebamugavustundega hambaarstilkäigule, aga kui leidsin oma parima hambaarsti ja tema juures nüüd hiljuti mitmeid kordi järjest käima pidin, siis iga kord juba nädal enne ootasin seda käiku :D. Igasuguse hirmu, nagu eespoolgi öeldi, viib eemale see, kui tead, mis täpselt tehakse. Ilmselt seepärast oli ka mul seal enda hambaarsti juures nii mugav, et ta selgitas kogu aeg, mida teeb, kui vaja, andis ka peegli kätte ja näitas konkreetselt, millest räägib.

Kusjuures palju oleneb tõesti hambaarstist endast. Aga kõige tähtsam on saada täpselt aru, mida sa kardad ja mõelda see hirm enda jaoks lahti.
Kui sa nt kardad hambaarsti ennast, siis mõtle, miks sa teda kardad ja kui võimalik võid uue juurde alati aja panna. Ise käitusin samamoodi ja nüüd ootan kannatamatult oma hambaarsti aega. :D:D
”Don't touch my soul with dirty hands."
30.01.16
Vasta

Mine “Hirmud”