Veidrad hirmud

Ei lugenud küll selle foorumi teemasi, aga pealkirjade järgi midagi sarnast ei tundunud olevat.

Siia teemasse võiksid kõik kirjutada oma mõnest veidrast või isegi kohati naljakast hirmust. :P

Teeks siis otsa lahti. Ma kardan varbaid. :D Või noh....mulle ei meeldi varbad. :D Ja ma kardan neid kaua vaadata. :D Nõme tunne hakkab. Isegi kui mõnel on ilusad lakitud küüned ja mida iganes veel.

Seega....kandke sokke, inimesed!!!

:lol:

Re: Veidrad hirmud

vertigo kirjutas:
Prochepy kirjutas:Ma kardan tohutult madusid.
aga see ei ole ju veider hirm? peaaegu kõik kardavad madusid, ega minagi ei tahaks nendega kokku puutuda
Ei olegi veider, lihtsalt mainisin.. :lol:
Jah, avataril olen mina, et keegi enam seda ei küsiks. :D
Enam väga siin ei käi, aga vahest eksin ära.
Uued tutvused oodatud, võid julgelt kirjutada.

Aga mina olen kindel, et minu hirm on täiesti unikaalne..
Ma kardan magama jääda, mitte sellepärast, et keegi võiks öösel kirvega kallale tulla, või pimedus, aga kardan olla teadvuseta.. Ma tean, et seda pole eriti arukas karta, aga siiski on vahel päris raske magama jääda :lol:
eraldatus

Feanor kirjutas:Aga mina olen kindel, et minu hirm on täiesti unikaalne..
Ma kardan magama jääda, mitte sellepärast, et keegi võiks öösel kirvega kallale tulla, või pimedus, aga kardan olla teadvuseta.. Ma tean, et seda pole eriti arukas karta, aga siiski on vahel päris raske magama jääda :lol:
magamise ajal ollakse teadvusetu?

kusjuures mulle ei meeldinud ka väiksena varbad. No tegelt ei saa öelda, et ei meeldinud, et tung oli neid vahtida küll, aga nagu üldse ei meeldinud ka. Ma ei julgenud oma parima sõbranna ees sokke vahetada, tegin seda teki all, ning kui ta tantsu tundi tuli lahtuste kingadega ja varbaid oli näha, siis ma nagu vältisin terve tund teda, kui ta mu kõrvale tuli, siis läksin minema jne. aga 4 klassis võtsin julguse kokku ja läksin linna lahtiste kingadega. Siiamaani ma nagu väldin varbaid ja mulle ei meeldi, kui keegi mind nendega puudutab...kuid vähemalt suvel ikka julgen lahtiste kindgadega käia.
Aga hetkel ma kardan sellist olekut, kui ma unes nagu ennast liigutada ei saa. See on nagu lihtsalt nii jube... Silme ees on must ja oled nagu tõesti kuskil kinni...tegelt nagu oled üleval.

mulle kardan ka neid ootamatuid putukaid jne. Nt tavaliselt sügisel kuidagi tulevad kuskilt meile herilased sisse ja siis on tore ärgata hommikul ja esimese asjana näha herilast sulle otsa vahtimas. Ning see, kui ma pean tegema akna lahti, et herilasi välja ajada, aga neid on seal mingi 6 tükki. Nad on muidugi siis uimased, aga ikkagi, kui üks liigutab lähen ma nii hüsteeriasse, et ei taha tükk aega enda tuppa minna.
Ma kardan ka kui kellegi peale karjutakse nagu vanemad, kui minu peale karjutakse jne.

Feanor kirjutas:Aga mina olen kindel, et minu hirm on täiesti unikaalne..
Oh, muide mul tuli just meelde, et mul endal mõni õhtu täpselt sama. Ma hakkan lihtsalt liialt mõtlema sellele, et ma lähen üldse nagu teise maailma, mida ma ei saa kontrollida vms, ei oska seletada, aga lõpuks ei taha enam üldse magama jääda.

Ma vihkan seda, kui tüdruk hakkab täiest kõrist kisendama mõne mõttetu asja pärast, nagu näiteks ämblikud. Eesti ämblikud ei saa inimsele mitte midagi teha.

Samuti ei meeldi mulle ka see, kui inimene lihtsalt tapab mõne putuka(nt. ämbliku/sipelga), mis ei jää mitte kuidagi sellele inimesel ette, lihtsalt kui näeb kuskil seina ääres, siis tapab ära. Ma saan aru kui sääse või kärbse ära tapad, aga nt ämblikust hakkab küll kahju.

Seepia kirjutas:Ma vihkan seda, kui tüdruk hakkab täiest kõrist kisendama mõne mõttetu asja pärast, nagu näiteks ämblikud. Eesti ämblikud ei saa inimsele mitte midagi teha.

Samuti ei meeldi mulle ka see, kui inimene lihtsalt tapab mõne putuka(nt. ämbliku/sipelga), mis ei jää mitte kuidagi sellele inimesel ette, lihtsalt kui näeb kuskil seina ääres, siis tapab ära. Ma saan aru kui sääse või kärbse ära tapad, aga nt ämblikust hakkab küll kahju.
Mis kärbsel siis viga on? Nad tulevad ja lähevad kui leiavad aknas ava üles. Sipelgaid on üldjuhul hea mõte massilisemalt mürgitada, et nad paljunema ei hakkaks... meil vanas kodus oli vahepeal suurem sipelgate sissetung, see oli päris jube kui igale poole käe pannes pärast nad roomasid su peal. Ämblikutega sama lugu, nad võivad ka liigselt paljunema hakata.

Seepia kirjutas:Ma vihkan seda, kui tüdruk hakkab täiest kõrist kisendama mõne mõttetu asja pärast, nagu näiteks ämblikud. Eesti ämblikud ei saa inimsele mitte midagi teha.

1. Ma ise võin ka vabalt kiljuda mõne 'mõtetu asja' pärast, näiteks ämbliku. Sest ma siis arvatavasti tõesti ehmatan ja ma lihtsalt räigelt kardan neid. Kui keegi küsiks miks, siis ei oskaks ka otseselt vastata, lihtsalt kardan neid. Võib-olla lihtsalt nad on nii väiksed ja neid on raske märgata, lisaks ka roomavad igalpool ring.
2. Ja teiseks ma ei saa aru mis elutähtsuse vahe on siis kärbsel ja ämblikul?

OlenLiis kirjutas:Ma ei saa aru, mis elutähtsuse vahe on siis kärbsel ja ämblikul?
Teised söövad esimesi. Ei ole kuulnud, et ämblikud imeksid verd või muneksid inimeste toidu sisse. Vaadates läbi inimese pilgu siis ämblik ei tee kellegile suurt liiga. Pigem hävitab oma võrkudega kahjureid.
Muidugi ei soovita ma kellegil suure hurraaga nüüd kärbseid ega ka teisi putukaid lõbu pärast tapma minna, sest nendelgi ju siiski oma elu, mis sest, et nende maailm on mõõtmetelt kordi väiksem.
eraldatus

Ega ma ei hakkagi ämblikutte pärast mingi kisendama täiest jõust vaid ma lähen lihtsalt eemale ma ükskord ise nägin suht suurt ämblikku enda kuuri seinal ma lihtslat läksin sealt eemale ja ma ei teinud mitte ühtegi piuksu

Ma ei tapaks ka neid sest ma ei tahaks ka teisi elusolendeit tappa :D

hehe, ma kardan väga palju kloune, pimedaid kinniseid ruume, elusalt matmist:S-midaiganes hirm eks:D:D, lehmi, traktoreid.
Mis saab siis armuda armastusse?Mis saab siis kui armuda armastusse nii palju et armumine saab armastuseks?Mis siis kui ainike mida ma teha oskan on armastada armastust nii väga et ei saa enam?

Mul väike ületee mineku hirm.. see on pigem nagu kompleks.. , see arusaamatus mis tekib ,et kas auto sõidab või mina lähen... see lihtsalt selline ebamugav... tavaliselt ootan kaugel millal kõik autod läinud siis saan rahulikult üle tee minna,
Ja mulle ei meeldi vastutulevatele inimestele tere üelda.. ebamugav on kuidagi.. lähen ringiga pigem tavaliselt..

Hirm on elektri aedade vastu.. ma ükskord sain palju järjest , ja peale seda need nii jubedad:D
Üldse kardan kergelt elektrit.. mitte kuskilt ei saa seda muidugi peaaegu... aga kui basseinis näiteks ujun siis kardan ka,et äkki kellegil kukkub mingi elektriseadme sinna siiis ..jam. minu arust on elektri hirm natuke veider kuna seda elektrit väga ei saa kuskilt..
Juhuslikkus lummab mind kõige enam, mulle meeldib, kui asjad iseenesest juhtuvad, lihtsalt seetõttu, et oled kohal.

Velacu€sta kirjutas:Mul väike ületee mineku hirm.. see on pigem nagu kompleks.. , see arusaamatus mis tekib ,et kas auto sõidab või mina lähen... see lihtsalt selline ebamugav... tavaliselt ootan kaugel millal kõik autod läinud siis saan rahulikult üle tee minna,
mul on ka see, vahel ma lähen suht suvalt üle tee, et palju kordi on olnud, kus ma oleks peaaegu auto alla jäänud, aga vahel ma lasen kõik autod enda ees minema ja siis alles lähen.
ebamugav on jah see, või pigem tudnub mulle pikka ajana kui ma kasvõi 1 sek nt zebra juures seisan ning ma näen et ma saan ületee minna, aga maitea, ma ikka ootan, kuni see teiselt poolt auto ka nagu aeglustab oma sõitu. suht arusaamatu. aga vähemalt ma saan ise aru :D

Mul on ka kohati see ületee minemise hirm, eriti kui pole valgusfoori vaid peab ise mõtlema millal saab ja millal ei saa minna. Ja mulle ei meeldi kui mind üle tee lastakse, siis on kerge süümekas, et nüüd peavad kõik minu järgi ootama :D Kuigi tiheda liiklusega kohas on see pigem hea, muidu ei saaks see autode mass kunagi otsa. Kui sa kardad teed ületada ka siis kui mingit ohtu pole, siis seda kutsutakse juba dromofoobiaks - selle võib põhjustada mõni negatiivne kogemus teed ületades, näiteks auto alla jäämine või napilt auto alla jäämine.

Ma kardan traktoreid ja nende juures üldse olemist:D Sest alati kui ma viibin selle ligiduses ss kujutan ette kuidas see mullle otsa võib sõitta:D Eriti on see ss kui seisan traktori taga:D
On ju meeles mul see kui kohtusime ja silma mulle jäid,kõik see veedetud aeg mis tookord nii lõputuna näis.

See hirm ajab mind ennast ka juba närvi. Selle hirmu nimeks võiks panna nt äkki-midagi-juhtub-ja-teised-naeravad-minu-üle. Nt treppist alla minnes ma kardan, et äkki ma koperdan seal ja kukun pikali ja siis teised naeravad minu üle. Poodides sõidangi sellepärast rohkem liftiga.

ZEAM kirjutas:See hirm ajab mind ennast ka juba närvi. Selle hirmu nimeks võiks panna nt äkki-midagi-juhtub-ja-teised-naeravad-minu-üle. Nt treppist alla minnes ma kardan, et äkki ma koperdan seal ja kukun pikali ja siis teised naeravad minu üle. Poodides sõidangi sellepärast rohkem liftiga.
ma ei saa aru, kuidas mõned saavad trepist alla minna nimodi et nad ei vaata astmeid.Ma ükspäev proovisin koolis ja lendasin peaaegu ühele paksule poisile peaga kõhtu.
aga seda enda margi täistegemist juhtub mul juba nii tihti, et ma ei tee selelst suht väljagi.

ilmselgelt sa ei tea mida tähendab ämblikufoobia. selliseid inimesi on paljupalju ja kohe väga palju, kes ämblikke kardavad ja neid ei suuda vaadata. mul on sama probleem, see sai alguse vist sellest kui ma olin umbes 2 aastane ja mu ema võttis õnneämbliku endale kätte ja ma lihtsalt hakkasin kisendama :D ta rääkis seda mulle. ja siiamaani on olnud nii et kui kuskil ämblikut näen, siis mul lihtsalt tekib selline tunne et ma lööks ta täiest jõust maha, aga ma ei tee seda, sest et mida ta mulle ikka teeks? aga nende väljanägemine on lihtsalt niiiiiii õudne.

Ja neile kes ämblikuid kardavad: Kui sa mõtled, et kardad ämblikut siis mõtle selle peale, et tema kardab ju Sind ka ;)
Do what u love & f'ck the rest

hypercaine kirjutas:Ja neile kes ämblikuid kardavad: Kui sa mõtled, et kardad ämblikut siis mõtle selle peale, et tema kardab ju Sind ka ;)
Ma pole eriline ekspert.. kas sellistel ajukääbikutel on üldse selliseid tundeid nagu kartus? Minu teada liiguvad nad küll inimese poole kindlal sammul kui vaja.

Nojah, viimasel ajal olen endas avastanud uusi hirme.
Kuid tõsiselt kardan madusid, igasuguseid putukaid ja mutukaid (va sääsed ja kärbsed ja liblikad).
Nõeltega putukad ajavad mind paanikasse ja muud sellised imelikud putukad. Tõsiselt kardan neid.
Ning siis, ma kardan ka karjumist. Selles mõttes, et kui teiste või minu peale karjutakse või tõstetakse häält. Mõnikord võin täitsa endast välja minna.
Vahel tunnen end oma hirmude pärast suht imelikult. :)
Ahjaa, nende putukate osas, ämblikud on ka täiesti hüsteeriasse ajavad. Nt kui mu toas remont oli ja ma olin ka parasjagu seal, siis märkasin põrandal ämblikuu, ei olnud väga suur, aga ma hakkasin toast välja jooksma ja kukkusin, :), ämbliku kõrvale suht, ja siis ma ei julgenud tükk aega sinna tagasi minna.
Tihti ei julge ma oma tuppa tagasi minna kui seal mõni kutsumata külaline peaks olema.

Aga see vict on hetkel kõik, mis meelde tuli :)
Life is like a book.

ahjaa, tahtsin veel lisada, et mul on tohutu lavahirm , lausa foobia.
Ma ei suuda kuskil teiste ees esineda ega suurele rahvale rääkida midagi. Klassi eeski on hirm esineda.
Hakkan higistama, käed värisevad, hääk väriseb, jube !
Ükskord hakkasin peaaegu nutma enne esinemist, pisarad olid juba silmas.
Tahaks sellest lahti saada ..
Life is like a book.

Maarika kirjutas:ahjaa, tahtsin veel lisada, et mul on tohutu lavahirm , lausa foobia.
Ma ei suuda kuskil teiste ees esineda ega suurele rahvale rääkida midagi. Klassi eeski on hirm esineda.
Hakkan higistama, käed värisevad, hääk väriseb, jube !
Ükskord hakkasin peaaegu nutma enne esinemist, pisarad olid juba silmas.
Tahaks sellest lahti saada ..
Mina seevastu naudin laval olemist ja esinemist :D
Mina ise kartsin ka sinna maani kui hakkasin näiteringis käima :) sain sealt tohutu julguse ;)
Vasta

Mine “Hirmud”