Mis asi on rassism?

Tervist!
Tahaksin avaldada arvamust neegrite kohta.
Mulle nad isiklikult ei meeldi, kas see teeb minust ss rassisti? Mul peaks ju õigus ka olema neid mitte sallida vaadates mida enamus neid näites Ameerikas või mujal maailmas teevad, ÕUDNE! elaksin Eestis ilma nendeta nagu me oleme alati elanud aga viimasel ajal on neid linna peal ikka väga palju juurde tekkinud. Kohe hirm tuleb peale, ja sai käidud ka Tallinnas aastavahetusel.Seal olid spetsiaalselt inimesed kes otsisid sind läbi, et vaadata kas sul on midagi ohtliku kaasas. Ennem seda pole olnud, keegi eestlastest pole väga suurt terrorit tekitanud, aga nüüd kui kõik pagulased ja neegrid ning araabid sisse tulevad hakatakse kartma ja ongi sellised ebamugavad läbi otsimised.
Kardan siis ühesõnaga seda, et varsti ongi see kõik normaalne et mingid neegrid kõnnivad igalpool ringi ja see on hirmuäratav. Ja miks ei tohi valge inimene öelda neegrile Neeger, ma ei saa nagu sellest aru.
Tänan, et leidsite aega mu postitus läbi lugeda ja tänan vastamast

Re: Mis asi on rassism?

Tere! Rassism on mõtteviis või ideoloogia, mille järgi erinevused inimeste iseloomus ja võimetes on otseses sõltuvuses nende rassist. Rassismile on iseloomulik püüd määratleda inimeste õigusi ja rolli ühiskonnas eelkõige rassiliste, aga ka rahvuslike ja etniliste tunnuste, sh nahavärvi ja päritolu alusel.
Mulle endale ka mustanahalised ei meeldi, sest nad tahavad ainult raha.
Sometimes loose and
always win!

Mustanahaliste kohta võiks küll öelda neeger, see pole rassistlik. Teisest küljest oleneb, kuidas öelda välja sõna "neeger", sõna "neeger" saab väljendada neutraalselt, halvustavalt, positiivselt. Sõna neeger pole olnud algselt sõimusõna (mõni kasutab sõna "neeger" sõimusõnana), see on eestlaste oma sõna tähistamaks mustanahalist.
Aga nüüd on ühiskonnas välja kujunenud arusaam, et sõna neeger on rassistlik ning see solvav ja seetõttu isiklikult endal oleks imelik öelda mustanahalise kohta neeger, sest teised arvaksid, siis et ma rassist vms. Sõna mustanahaline tunduks rohkem rassistlik, sest selles sõnas määratletud naha värv.
💚💜💚💜

sessuhtes ei saa panna kõiki mustanahalisi ühte patta.
valgeid on nt igast mõrvareid ja vägistajaid ja pedofiile, ei saa ju öelda, et kõik meie rassist on sellised.
kui *kõik* moslemid või mustanahalised oleks terroristid, poleks meil mingit võimalustki vastu saada neile. meedia kajastab asju ikka selliselt, nagu nad tahavad, et rahvas maailma näeks. Eestis on ka sellised mustanahalised, kes on sündinud ja üles kasvanud siin, räägivad puhast eesti keelt nagu kõik eestlasedki, ainuke asi, mis teda eristab, on nahavärv. seega ei saa minna nt tänaval neegrile nina alla mölisema et mine kodumaale, sest sa ei tea kunagi ta tausta.

aastavahetusega see, et kontrolliti ka seda, et sul poleks alkoholi nt kaasas, seega kontroll oleks tehtud niivõinaa.

aga need mugavuspagulased võiks tõesti kus kurat tõmmata, sellega olen nõus, et neid liiga palju siin.
kõik on sodi

Elades/vegeteerides mõnda aega pariisis/prantsusmaal, muutus minu suhtumine mustadesse/kollastesse. Nad olid üldiselt head, kuigi ma olin vähestest valgetest "hoodis". Ei üritatud ei üle lasta, ega molli lüüa. Sõbralikud ja abivalmis(aitasid ka).

Itaalias oli olukord natuke kehvem sellega.(loe mindi palvetama keskätnavale).

Üldiselt need mustad-kollased kes iganes on toredad välismaal. Samuti on nad toredad kui külastavad eestit ning sõidavat siit minema.

Aga vot ,et tuua neid siia ja adopteerida kindel EI!

Ei ole neid siia vaja, nad ei ole meie ühiskonna käitusmisnormidega ja moraalitavadega kursis ega vast ei adopteeru ka.

Sometimes it just takes a moment to forget a life, but sometimes life is not enough to forget for a moment.

P.S Vastan privas.

MulleMeeldivadPrillidegaTüdrukud

Aga kui sõna “Neeger” ei ole sobilik kasutada, siis ei tohiks ka sõna “Eestlane” või “Talupoeg” kasutada. Eestlastel on ka väga sünge minevik, meie vanem generatsioon on olnud Päris orjuse küüsis ja muud moodi kannatada saanud. Meie Vana-vana-vana...isad olid ka orjad Baltisakslastele ja muu maailm sellest ei hooli, vaid seda kuidas neegreid on koheldud halvasti ja kasutati orjandustöödes!

Teemalagataja esimese postituse kohta:
Jah, sa oled vaenulik tumedanahaliste suhtes ja seda ma leian muude väljaütlemiste pealt kui sõna "neeger". Sulle ei pea need neegrid meeldima, aga mida ma sul soojalt teha soovitan, on avalikus kohas, st väljaspool kodu, sellise jutuga suu kinni hoida. Jätaksid endast lihtsalt väga halva mulje. Enda peas on sul õigus igasugusele arvamusele.
Vasta

Mine “Hirmud”