Mida soovitate

Heia

Kuna ma oma eelmist teemat ei leidnud enam kuskilt. siis teen uue.. nimelt.. panin järgmise sõidueksami aja kirja.. mis on siis 7.06 nüüd üritan leida omale sõiduõpetajat ja korraldada sõite.. ühesõnaga tegelen asjaga.. kuid mulle tundub,et ma vist ei saa seegi kord hakkama.. ja just suuresti sellepärast,et ma ei suuda eksamil kuidagi rahulikuks jääda.. ja kui närvis olen, siis ei saa üldse mitte millegagi hakkama..

Seega.. on teil mõningaid häid soovitusi sellejaoks ? kas on kuidagimoodi üldse võimalik seda eksamit rahulikuna teha.. ?

Re: Mida soovitate

Ma ei ole ise sõidueksamit teinud, kuid teistest eksamitest jm pingeolukordadest lähtuvalt ütleksin, et vahel aitabki vaid kogemus. Et ongi nii, et esimene, teine, ehk ka kolmas kord lähevad metsa, sest ärevus on suur, aga mingil hetkel muutub olukord juba tuttavamaks, ja seetõttu ei teki ka enam sellist närvi sisse. Võimalik, et juba teisel korral on veidi lihtsam. Üldiselt selliste olukordadega on tõepoolest nii, et mida rohkem taolistes olukordades olla (muidugi taastumisajaga, mitte et päevad läbi oled vaid ebamugavates pingeolukordades), seda paremini nendega hakkama saad. Edu!

Las su ema/isa/vanaema kes iganes võttavad sõidujuhendaja tunnistuse ning harjutad nendega. Tee arki eksamit väiksemas kohas nagu näiteks Võru/paide/rakvere. Enne seda loomulikult on soovituslik kas või lin läbi sõita.
Kui Teie leiate, et minu jutt on teile liiga teinud,ei vasta tõele, on teie maailmavaadega vastuolus siis olge lahke, öelge seda kohe ning me arutame seda. Kohe siin ja präegu!
P.S Vastan privas.

Muru kirjutas:
30 Apr 2018, 18:11
Eelnevalt olen pikalt ja kaua isaga sõitnud.. aga see on nii mõttetu asi.. ta ei oska õpetada.. ajaraiskamine
Aga siiski, mida rohkem sul sõidukogemust on, seda kindlamalt sa end autoroolis sh. eksamil tunned. Kui sa tunned, et sa oskad sõita, siis leppige isaga kokku, et sõidu ajal te eksimustest (pean silmas siis mingeid pisikesi eksimusi, mis isa tähelepanu ja sekkumist väga ei nõua nt. üle stoppjoone sõitmine vms.) ei räägi, vaid teete kokkuvõtte sõidu lõpus. Täpselt nagu eksamilgi.

Lisaks, kui sa eksamineerijat juba tunned, ürita temaga jutu peale saada, eeldusel, et see su tähelepanu ei võta sõidult. Püüa rääkida millestki muust, kui käimasolevast eksamist, võta seda kui tööotsa, kus sa pead klienti vedama tema soovitud marsruuti mööda läbi linna.
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

Mul ise veel lube ei ole, Arki eksamit teen selleaasta juulikuus. Mul on niimoodi, et minu gümnaasiumis saab lisaainena valida autoõpetuse. Igal esmaspäeval on 2 teooriatundi järjest ja sõidutunde planeerid ise etteantud ajavahemikul esmaspäevast reedeni. Minu kooli sõiduõpetaja on täiesti normaalne ning sõitmise olen selgeks saanud ja arki eksami pärast väga ei muretse. Muretsema paneb jah see kui head sõiduõpetajat pole, loodan, et teemaalgataja leiab endale hea sõiduõpetaja.
Arki eksamile minnes pead olema kindlasti rahulik, kui lähed eksamile närvilisena siis head tulemust eksamilt oodata pole. Mind aitas eesootava eksami suhtes rahulikumaks muuta youtube'i video Arki eksami kohta
(Arki sõidueksami video [url]https://www.google.com/url?sa=t&source= ... KSAFr7GuVy_[/url])
Kui on mingi teadmine eesootava sündmuse ees, siis oled ka palju rahulikum. Lisaks vaatasin erinevaid videoid parkimiste ja õppesõitude kohta.

Mul on soovitatud ka igasugu rahusteid sisse süüa jne :D aga no jah :D seda eksamivideot olen ise korduvalt vaadanud.. tõesti sellest on abi.. aga mitte piisavalt. :)
Ma siiralt loodan,et seekord saan mõne teise eksamineerija.. kuna eelmised 2x olid ühe ja sama inimesega.. kes reaalselt noris iga liigutuse üle.. no alguses ei osanud esimese korraga masinat käima panna :D no uus asi ja nii edasi..siis kukkus undama juba,et noo kas nüüd hakkame seda õppima alles v.. no ja katsu sa siis rahulik olla, kui siuke sul seal kõrval kiunub sedasi.. võiks aru saada,et ma olen ka ju närvis jne rohkem mõistmist.. aga no seda on palju tahetud. :)

Parkida ma iseenesest peaks oskama.. tean neid võtteid aga vot kas seal ka õnnestub see on omaette küsimus. :) Peale järgmist nädalat lähen kohe õppesõite tegema.. sain omale aja kirja panna ja siis näeb, mis seis mul on.. mida oskan ja mida mitte :) eks teeb mingi tiiru linnapeal 'ära. õpetaja saab ruttu aru, mis seisus ma omadega olen :D

Tänud soovituste eest :)
Vasta

Mine “Hirmud”