Väga veider hirm.

Tere!

Juba väiksest peale on olnud mu soov saada emaks ja nüüd mida aeg edasi, seda rohkem ma kardan, et mul sünnib puudega laps😑.

Kuidas ma sellest mõttest lahti saan? Kas mul võib nii juhtuda? Miks? Kui palju seda juhtub? Mis ma selleks tegema pean, et nii ei juhtuks?

Palun aidake!!

Ma tean, isegi kui ma saaksin puudega lapse, siis ma armastaksin teda, aga praegu kui ma olen noor, siis tundub see nii hirmutav.. ma ei taha selle postitusega solvata inimesi, kellel on puudega lapsed ja ma ei pane seda üldse pahaks ning mul pole nende vastu midagi.. aga ma lihtsalt kardan ja eks me kõik eelistame ju terveid lapsi?!

Re: Väga veider hirm.

Tere

Ma arvan, et selle hirmu vastu aitab veidi ka teadmine ja teemaga tutvumine. Erivajadusi on väga erinevaid. (Kõnepuue, kehv diktsioon, tähelepanu, nägemishäired, ... )
Kui tuleb erivajadusega laps, siis see tähendab lihtsalt, et midagi peab veidi teisiti tegema. Tehniliselt on ka absoluutselt igaüks meist erivajadusega - kes ei saa hommikul enne tegutseda kui on kohvi saanud, kes vajab muusikat et mõelda, kes tahab täielikku vaikust jne. Igaühel meil on mingi erisoov, millega arvestada. Küsimus nüüd lihtsalt selles, et kuhu tõmbad enda jaoks selle joone, et kust edasi on juba liiga suur vajadus millegi teisiti tegemiseks. Erivajadusega lapsel on lihtsalt omad selged ja kindlad vajadused, millega arvestada. Ning need võivad olla ka väga lihtsad ja üldse mitte erilisi muutusi nõudvad.
Erivajadus on lihtsalt niivõrd suur mõiste. Ning tänapäeval on üpris head võimalused abi ja tuge saada. Selles suhtes ei maksa karta midagi teisiti teha.

Ehk siis - väga tõenäoliselt Sinu laps ei ole suuremate erivajadustega. Kuid KUI siiski juhtub, et nii läheb, siis juba varakult saad tuge ning abi mistõttu saad oma lapsega elada ikkagi rõõmsat elu.
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light"/
"Õnne võib leida ka kõige pimedamal ajal, selleks tuleb vaid õnnelik olla"
Vasta

Mine “Hirmud”