Hambaarst

Homme on mul hambaarst. Viimati käisin hambaarsti juures eelmine aasta. Jube hirm on. Kõige rohkem kardan seda puurimist, tuimestus süsti ei taha lasta üldse teha- sellega on halvad mälestused. Eelmine aasta ei lasknud süsti teha. Aga nüüd on selline hirm sees. Mõtlesin, et võtan tugevad rahustid sisse ja olen proovinud julgustada ennast. Abi?

Re: Hambaarst

Kas käisid eelmisel aastal muidu sama hambaarsti juures? Ja kas sul on mingi eriti sügav auk või tead juba, et juurekanalitega vaja tegeleda, et kardad valusat puurimist?

Mul oli ka mitu kogemust väga valusa puurimisega, tuimestussüst ei aidanud jne. Mõne aasta pärast sattusin teise hambaarsti juurde (siiski üks selline, keda kuskil netis soovitati). Puurida oli vaja küll, aga seda tehti tuimestuseta ja ÜLDSE polnud valus. Vaja oli päris mitu hammast parandada ja märkimisväärselt valus polnud kordagi. Minul kadus selle hambaarstiga igasugune valuhirm, pigem hakkasin isegi ootama neid külastusi.

Kui puurimine on valus, soovitan ikkagi pigem lasta süst teha. Üldiselt see siiski aitab.

Edu!

Re: Hambaarst

Eks see süst mind kõige rohkem hirmutab. Ennem kui mulle breketid pandi mitu aastat tagasi tõmmati viis hammast välja ja ega hambaarst ka kõige lahkem polnud. Nüüd ma pigem kannatan seda puurimist kui lasen süsti teha. Panin ennast lihtsalt kirja kontrolli, ei ole hambavalu tundnud. Hambaarst on olnud sama juba teist aastat ja ta on parimaid arste, kes mul kogu elus olnud on. Hirm on ikkagi aga eks igal inimesel on hirm hambaarsti vastu. Kannatan ära
Vasta

Mine “Hirmud”