Re: Normaal kaal?

Vabandage et siia vahele segan aga küsimus on mul siiski.. olen 12,8 aastane, pikkus on 161cm ja kaal 49,2 :/ tahaksin ise ka teada et kas normaalkaal või mis? Teen ise 5korda nädalas trenni ja keegi pole hetkel mind paksuks ega tüsedaks pidanud pigem just saledaks või peenemaks.. kardan siiski et minu kaal on varsti ülekaalus :(
Saan maikuus 13

Re: Kas ma olen alakaalus??!

murelik203 kirjutas:
12 Juun 2018, 11:50
Kas oleks mingeid soovitusi mida ma peaksin tegema?
Lihaste kasvatamine on hea moodus kaalu tõstmiseks (lihased on raskemad kui rasv), käi jõusaalis ära raskusi karda, paljud naised kardavad raskusi, sest arvavad, et muutuvad maskuliinseks, kuid naised ei muutu nii kergesti niivõrd suureks kui nad seda arvavad.
Toitu tervislikud söö piisavalt valku, rasva, süsivesikuid.
💚💜💚💜

Re: Kas ma olen alakaalus??!

murelik203 kirjutas:
12 Juun 2018, 11:50
Mul on selline mure, et ma olen 13 aastane olen 158 cm pikk ja kaalun 42kg. Ma tean, et see on vähe ja ma olen ka üldiselt peenike mis mind häirib. Ma väga olen proovinud rohkem süüa aga ma ei jaksa. Kas oleks mingeid soovitusi mida ma peaksin tegema?
See on vähe küll, aga kui sul toitumishäiret pole, vaid sööd tegelikult normaalselt ja kehal olulistest ainetest pigem puudu ei jää, ei ole olukord siiski hull.

Võimalused, mida teha, et abi saada:
- pöörduda nõu saamiseks perearsti poole;
- lasta endale toitumiskava koostada (soovitan);
- ise end toitumise alal harida, nt lugeda raamatuid, kasutada nutridata lehte, et oma menüüd analüüsida jm - ehk siis jälgida, et see, mida sööd, oleks toitev ja tervislik.

Põhiline, mida igapäevaselt jälgida:
- pigem regulaarsed ja korralikud toidukorrad, mitte pidev näksimine;
- väga oluline on korralik hommikusöök;
- mitte panustada rämpstoidule ja suhkrule, vaid pigem tervislikule toidule, st head rasvad, valgud, süsivesikud, kindlasti ka piisavalt igasugust aedvilja.

Trenni tasuks alati lisaks teha, see on igal juhul kehale ja tervisele kasulik ha mõjub hästi ka sinu üldisele enesetundele ning aitab end oma kehas kindlamalt tunda. Oled ka vanuses, kus käimas on puberteet, nii et on täiesti võimalik, et keha hakkab millalgi ise rasva natuke rohkem koguma, sest kehakuju hakkab muutuma.

Edu!

Re: Normaal kaal?

SSomeone kirjutas:
02 Veebr 2018, 21:33
Tere! Ma olen 13- aastane, ja kaalun 53-54 kg. Ma olen 158-159cm pikk. Kas see on normaalkaal?🙂
KMI kalkulaatori järgi oled normaalkaalus võid ise üle kontrollida, vaata siit: https://www.kalkulaator.ee/et/kehamassiindeks
Kehamassiindeks
Kehamassiindeksi (BMI) leidmiseks jagatakse kehakaal pikkuse ruuduga. BMI ei sobi kasutamiseks kuni 20 ja üle 65 aasta vanustele inimestele, samuti sportlastele ja raseduse korral. BMI valem on mõeldud üksnes esialgse kiire hinnangu andmiseks. Õigema tulemuse saamiseks on soovitav konsulteerida arsti või toitumisspetsialistiga.

Kategooria BMI vahemik
Tervisele ohtlik alakaal < 16
Alakaal 16 - 18.9
Normaalkaal 19 - 25
Ülekaal 25.1 - 30
Rasvumine 30.1 - 35
Tugev rasvumine 35.1 - 40
Tervisele ohtlik rasvumine > 40.1
💚💜💚💜
Vasta

Mine “Toitumine”