Toitumishäire?

Hey! Ma olen 14.a tütarlaps ja mul on üks küsimus. Mul on nimelt nimodi et ma ei suuda hommikuti süüa. Ma ei suuda liht totu omale suu sisse võtta....Mul hakkab kohe sitt olla (vabandust ropendamise eest) aga mul hakkab nii halb pärast seda kui ma hommikuti söön. Ja asi on ka selles et mul on tekkinud sellest natuke ülekaalulisus. Kuna ma hommikuti ei söö on mu immuunsüsteem sassis ja see tekitab seda et ma tahan päeval ja õhtuti rohem süüa. Tleb rohkem näksimist jne. Kas see on toitumishäire ja kuidas sellest lahti saaks? Arsti juurde?

Re: Toitumishäire?

Eks ta oleneb palju, mida hommikul süüa üritad ning kui kohe pärast ärkamist. Üldiselt on tavaline, et kohe vahetult pärast ärkamist iga asi ei sobi.
Minule istuvad hommikuti (kui eriti vara ärkan) mahlased ja pigem vedelad asjad. Mõni puuvili, smuuti või mahl sobivad mulle hästi hommikul. Või ka vedelapoolsem kama.
Hiljem ärgates pole niiväga vahet, mida söön.

Milliste toitudega oled proovinud?
Ning kas oled ka endal kellaajalisi erinevusi märganud?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: Toitumishäire?

Söö rasvast.

2 praemuna, selle kõrvale võileib (must leib või täisteraleib ilmtingimata, valge sai kindlasti välistada!) juustu ja/või lihaga. Kindlasti ära kuula kedagi siit foorumist peale minu või "ametlikke soovitusi", nad on kinni 80. aastate propagandas, mis kõneles sahhariidide ülimuslikkusest, mis on aga vale. Tänapäevase "haridusega" toitumisnõustajad ütlevad sulle, et jäta peekon ja praemuna alles. Erik Orgu ütleb 150+ kg inimesele, et hommiksöögiks söö muna ja peekonit. Müüt pikast ja tugevast inglise lordist pole tekkinud niisama, tema toidulaual olid just need.

Need, kes kõnelevad sulle smuutidest ja mahladest, surevad kuue- või seitsmekümneselt südame- ja veresoonkonnahaigustesse. Ja paras neile. Lisaks toitumisele on aga tähtis ka füüsiline aktiivsus, olgu see siis trenni või töö näol.

Oled märganud, et maainimesed elavad üheksakümneni katulipõldu kaevates, magalarajoonides elevad inimesed aga kolivad juba kuuekümneselt hooldekodudesse? Füüsiline aktiivus = tervis. Mul naaber kaevab 89-aastaselt kartulipõldu, isa käib tal abiks. Mina hakkan enda isal abiks käima. Kes hakkab mul abiks käima?! Minugi poolest võite kõik maha surra. Vanarahva ütlus olla sedamoodi, et sured siis, kui põldu pidada enam ei jaksa. Või mine jõusaali ja rassi seal täiest jõust. Olgu see põllu asemik.
Vasta

Mine “Toitumine”