Anoreksia

Tere ma olen 14 aastane tüdruk ja mu sõbrannad ütlevad mulle koguaeg, et mul on anoreksia. Hetkel söön ma kaks korda päevas ja päevane kalorite hulk on enamjaolt umbes 500. Ma olen käind psühiaatrite juures aga ma valetasin neile et tahan juurde võtta ja et ma söön koolis. Enam ei pea ma arstide juurde minema, aga ma hakkasin kahtlema kas tegin ikka õigesti(valetamisega). Järgmine nädal kutsutakse ema kooli, et talle öelda et ma ei söö ikka koolis (ma väga kardan ema reaktsiooni). Mida teha? Kas mul võib olla anoreksia?

Re: Anoreksia

Sööd vähe tõesti.
Kuna oled ka ise oma kalorite arvu välja toonud, usun, et saad ka ise väga hästi aru, milles probleem.

Probleemi lahendamine algab tunnistamisest.
Seega esimene küsimus oleks, et kas sa tegelikult tahad ise kaalu juurde saada?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: Anoreksia

Samas kui tegemist peaks tõesti olema haigusega (mida haige olles tihti aru ei saa ning arvatakse, et kõik on korras), oleks vaja just spetsialisti hinnangut sellele, et kas võid teha oma kehale pöördumatut kahju. Kahjuks on keha kahjustamisega nii, et hiljem seda kasvuperioodi aega uuesti läbi elada ei saa, mil igasuguste vitamiinide, mineraalide ja piisavate toitainete saamine on tõeliselt tähtis. Arvan, et tasub võtta see risk, et "võidakse haiglasse panna" (üldiselt siiski kohe ei panda, see on ikka tõeliselt rasketeks juhtudeks), sest kui seda tõesti tehakse, siis on seda ka vaja. Niisama haiglasse ei panda.
Vasta

Mine “Toitumine”