piimatooted ja akne

Võtsin eesmärgiks täiesti eemaldada enda menüüst piimatooted ja üldse neid sisaldavad toiduained: küpsised, jäätis, kastmed jne. Teen seda näonaha pärast, kuna olen aknega hädas. Miks just piimatooted, sellepärast, et viimastel aegadel on leitud palju seoseid piimatoodete ja akne vahel ja kuna käisin tegemas ka toidutalumatusetesti ja seal oli ka esikohal just piim, mille all on siis ühesõnaga mõeldud kõiki lõsspulbreid ja mida kõike veel, siis otsustasin proovida. 2 nädalat on möödas ja noo ma ei ütleks, et mul siin midagi paremaks on läinud, et mõned mädased punnid ikka on ilmunud selle aja jooksul ja ühesõnaga olukord pole kiita. Aga kas võib olla see, et kõik see võtab aega. Et alguses võibki nahk natuke halvemaks minna ja siis järkjärgult paraneb või siis tõepoolest peaksin lõpetama selle ja arvate et sellest pole kasu. Samas öeldakse vist, et kogu see protsess võtab kaua. Et tulemusi võid näha seal alles kuuaja pärast ja isegi hiljem. Või on asi selles, et olen ikkagi lubanud natukene endale vahepeal mõnda maiustust või jäätis, mis on küll ilma piima ja selleta, et noh sellessuhtes täiesti sobilik, aga ikkagi kogu see rämps mõjub halvasti. Aga samas päris juurikate peal ka elada raske ja ikkagi tahaks midagi magusat vahepeal jne. Et äkki keegi oskab midagi mulle rahustuseks/seletuseks öelda, et kas see võtabki aega või võin kohe kriipsu peale tõmmata. Ja see ka just, et kui ma sellise eesmärgi olen võtnud siis no piimavabu teisi tooteid võin ju süüa, praguselajal on nii palju võimalusi, nii maiustusi kui mida kõike veel, et sellessuhtes poleks keeruline ja saan enda räpsuvajadused rahuldatud aga kas see on okei? :)

Re: piimatooted ja akne

Kui see toidutalumatuse test oli mingi tõsiseltvõetav arstlik test, mis näitas piima talumatust, siis võiksid seda oma tervise nimel ka edaspidi vältida - ka siis, kui sel aknega suurt seost pole. Ja jah, on küll võimalik, et alles ajapikku näed muutust oma nahal, mitte nii hetkega. Eks maiustuste osas tasuks nii naha kui ka muu tervise poolest nende söömist ikkagi piirata, mitte päris valimatult süüa, aga päris 100% ära jätta ei ole ka mõtet, kui tunned end kogu aeg seetõttu piiratuna. Eks koguste vähendamine aitabki kokkuvõttes ka sellele kaasa, et isu väheneks. Tubli oled!

Aitäh vastamast! Eks siis jätkan ikka ja vaatan kas muutub midagi või ei. Ja noh eks seda magusat üritan ka siis piirata, aga noh vahepeal ikka võib lubada kuigi mul tuleb selliseid hetki nädalavahetusel päris mitu ette :D Aga noh tegelikult olid mul muu toitumisega ka probleemid, ei julgenud naha pärast süüa midagi, isegi leiba ja sellist muud tavatoitu, täiesti stressis olin. Aga nüüd olen üritanud ikkagi lõdvemaks lasta ja üritan keskenduda ainult piimatoodetele. Ja noh pereliikmed ka ütlevad, et nemad ei usu et leib või mõni muu tavatoit näole mõjub. Ma ei julgenudki isegi ma ei tea kana süüa, ega praegu ka natukene põen, mul täiesti peas kinni see aga üritan ikkagi, sest noo päris juurikatest ka toituda ei saa. Aga ikkagi kui söön midagi sellist siis tekib kohe tunne et appi ma ei tohiks seda süüa. Ammu pole juba perega saanud koos süüa tava kodutoitu ja siis kui nüüd nädalavahetusel sain koos nendega lauataga tomatipastat süüa, ilma piima ja asjata muidugi oli päris hea tunne küll aga ikkagi põdesin natukene, aga noh üritan üle olla ja normaalse toitumise peale tagasi saada ja jätta siis ainult piim välja. Kuigi noh ega ei tea võibolla see tavatoit ei mõju ka hästi ja peangi ainult mingit toortoitu sööma, et nägu korda saada aga noh nii ei saa ikkagi. Olen esiteks ise stressis, sest ei tohi midagi süüa ja muule tervisele ka võin karuteene teha.

Toortoit ja nn juurikad halba küll ei tee, aga arvan, et asi võib olla ka lihtsalt vanuses ja hormoonides ehk siis üldse mitte nii suur seos toitumisega, kui sa arvad, et on. Toitu lihtsalt üldjoontes tervislikult, liiguta end, veeda aega värskes õhus ja päikese käes. Eks kui akne on tõesti hull ja põletikuline, tasuks siiski ravimite poole pöörduda, st nahaarstiga rääkida.

Arvan, et ehk see seos, et piimatooted tekitavad aknet tuleb sellest, et üle poole piimatoodetest on täis suhkrut. Arvan, et näiteks tavalise piima, keefiri, maitsestamata jogurti tarbimine su näonahale halba ei teeks. Küll aga võiksid tervise peale mõelda ja nende hulka veidi vähendada.
Endal oli laktoositalumatus ja kasvasin aastatega välja, sest hakkasin tarbima 1 klaasi piima päevas. Hiljem suurendasin kahele klaasile ja nüüd juba lihtsalt söön tuju järgi piimatooteid. Ehk minu puhul töötas see, et olles aastaid piimatooteid vältinud, pidin hakkama neid järkjärgult uuesti tarbima, et keha harjuks.

divergent kirjutas:Arvan, et ehk see seos, et piimatooted tekitavad aknet tuleb sellest, et üle poole piimatoodetest on täis suhkrut. Arvan, et näiteks tavalise piima, keefiri, maitsestamata jogurti tarbimine su näonahale halba ei teeks. Küll aga võiksid tervise peale mõelda ja nende hulka veidi vähendada.
Endal oli laktoositalumatus ja kasvasin aastatega välja, sest hakkasin tarbima 1 klaasi piima päevas. Hiljem suurendasin kahele klaasile ja nüüd juba lihtsalt söön tuju järgi piimatooteid. Ehk minu puhul töötas see, et olles aastaid piimatooteid vältinud, pidin hakkama neid järkjärgult uuesti tarbima, et keha harjuks.
milleks suruda organismi midagi, mida see ilmselgelt ei taha?

Külaline kirjutas:
divergent kirjutas:Arvan, et ehk see seos, et piimatooted tekitavad aknet tuleb sellest, et üle poole piimatoodetest on täis suhkrut. Arvan, et näiteks tavalise piima, keefiri, maitsestamata jogurti tarbimine su näonahale halba ei teeks. Küll aga võiksid tervise peale mõelda ja nende hulka veidi vähendada.
milleks suruda organismi midagi, mida see ilmselgelt ei taha?
See on juba teine topic :D Olen minevikus veidi lähemalt kokku puutunud toitumishäirega ja tänu sellele keha lihtsalt ei tahtnud laktoosi ära seedida. Väljendasin vist enne jah natuke arusaamatult ;)

imrecycleable kirjutas:
Külaline kirjutas:ja väevõimuga laktoosi sissetoppimine tundus olevat tervislik variant?
Aga tal see ju töötas. Keha harjuski ära. See on ju tema keha, mis sa ütlema tuled?
küll keha harjub igasuguste mürkide ja hapetega kah ära, kui tasapisi harjutada, asi selles, et see pole tervislik lihtsalt :D selline käitumine võib organismile veel kehvemini mõjuda, oma keha tuleb kuulata.

Külaline kirjutas:
imrecycleable kirjutas:
Külaline kirjutas:ja väevõimuga laktoosi sissetoppimine tundus olevat tervislik variant?
Aga tal see ju töötas. Keha harjuski ära. See on ju tema keha, mis sa ütlema tuled?
küll keha harjub igasuguste mürkide ja hapetega kah ära, kui tasapisi harjutada, asi selles, et see pole tervislik lihtsalt :D selline käitumine võib organismile veel kehvemini mõjuda, oma keha tuleb kuulata.
Mis mõttes pole see tervislik? Kes seda ütleb? Niiöelda 'ebatõese' laktoositalumatuse korral on see väga võimalik. Tõesti, päris laktoositalumatuse korral on lood palju raskemad.

Aga minul on hoopis selline küsimus, et kas kui ma ei talu piima siis kas pean toodetel jälgima ka E-aineid? Näiteks tahtsin süüa suitsukana ja vaatasin, et okei ei paista ühtegi piima asja olevat sees ja siis mõtlesin huvipärast, et niisama uurin netist nende E-ainete kohta mis seal kanas on ja tuli välja et E327 on mingi kaltsiumlaktaat, mis on vist mingi piimhappe sool. Et kas ma ei võigi siis seda kana süüa või ei mängi need E-ained rolli? Kui ma mõtlesin, et ilma piimata on lihtne elada, sest paljud tooted on sellised kus midagi ei ole, siis kui nüüd E-aineid jälgima peab, ei ole nii lihtsat enam midagi ja paljud valmistootet vorstid, singid asjad sisaldavad E-ained mis ei pruugi siis sobida ja noh üldse on raske siis hakata uurima, mida üks või teine E-aine tähendab. Aga oskab keegi äkki midagi rohkemat rääkida sellel teemal
Vasta

Mine “Toitumine”