Dattlid

Ma ei saa komme ja asju süüa sest need ei tee näonahale head. Täna poes märkasin pähklinäppi kuivatatud dattleid. Kas need on tervislikud ja kas neid võib süüa? Lugesin et sisaldavad palju e-aineid aga ma ei tea pakil kirjas et ainult dattel, et ei ole nagu muidu aineid koostises sees. Samuti ei tohiks seal olla lisatud suhkruid niiet see ei tohiks näonahale ka halba teha ju? Või peaksin siiski neid vältima?

Re: Dattlid

Kust lugesid? Eks mõne tootja omad võivad olla küll lisaainetega. Kui pakil muud kirjas pole, ju siis muid aineid pole. Süüa võid küll, tervislikud on nad üldjoontes küll, aga liialdada muidugi ei tasu. Eks seda näed enda näonaha pealt, kas teevad halba või ei. Igal juhul on sellised naturaalsed suhkrud paremad, kui rafineeritud suhkrust tehtud maiustused.

Selle kohta, et keegi ütles eespool, et hirmus maitse - datleid on erinevaid, küllaltki erineva maitsega. Tunduvalt paremad on värsked datlid, levinuimad neist Rimis eksootiliste puuviljade letis müüdavad karbiga Juicy Dates datlid. Värskeid saab ka mujalt, nt turgudelt vahel, ja ehk kuskilt veel, täpselt ei tea. Väidetavalt on parimad selline sort nagu medjool, mis on üldiselt ka kallim. Ise nii suur datlispetsialist ei ole, aga kuivatatud datlid ei maitse ka mulle, värsked aga küll.
Vasta

Mine “Toitumine”