kuna peaks tulema välja?

Tere
Käisin koos omq kambaga neljapäeval mäkis ühe sõpsi sünnat tähistamas...ja seal võtsin väiksed friikad ja väikse juustuburgeri ja kõik...ma pole siiamaani ikka vetsus käinud ja kolmapäeval sõin õhtul makarone lihaga ma tean et ei tohi õhtuti süüa liha see on raskesti seeditav jne. Aga ma olin surmväsinud sest olin terve päev õues sõpradega ja jõudsin kell 9 koju õhtul ning neljapäeval läksin mäkki ja reedel tegin trenni ja nüüd on laupäev ja ma pole ikka saand number kahele minna..tydruk 14 kas peaksin muretsema??

Re: kuna peaks tulema välja?

Tere. Liha söömine ei ole seedimise mõttes mingi hiiglasuur patt ja küll keha selle ära seedib, AGA selleks on vaja kehale ka kiudaineid, mis seedida aitavad. Valge jahu toodetes (makaron, sai) neid aga ei ole. Nii et alati kui sööd raskestiseeditavaid toite, söö enne või pärast või samal ajal ka midagi, mis rohkem kiudaineid sisaldab. Kui oled koguseliselt viimastel päevadel liiga vähe söönud, siis ka see võib seedimist mõjutada, sest juba seeditud massi lükkab liikuma ka see, kui uus peale tuleb (surub). Soovitan lähipäevadel (ja üldse igal ajal) lihtsalt rohkem värskeid asju süüa, siis peaks asi korda minema.
Vasta

Mine “Toitumine”