Piima säilivus

Küsimus selline et võtsin mandlipiima lahti reede õhtul ja paki peal on kirjas et peale avamist ära tarbida 5 päeva jooksul. Täna oleks nagu 5 päeva täis aga tahaksin homme hommikul ära kasutada pera veel aga kas see homseni kannatab veel vōi need taimsed piimad on sellise väga täpse kuupäevaga. Oleks tänulik kui keegi oskaks infot anda

Re: Piima säilivus

Alpro ja Granarolo mandlipiim säilib viis päeva. Pärast seda on kasutamine ebasoovitav.maitsetestiga ei pruugi eristada.

Blue Diamond mandlipiim säilib etiketi järgi viis päeva, kuid tegelik säilivusiga on 6-8 päeva. Maitsetestiga eristab kergelt, kas on halvaks läinud, või ei.

Säilib see alpro mandlipiim kuuendal päeval ka. Kui õigesti mäletan, siis kui see on ikka nädal-poolteist kapis olnud muutub see paksuks limaks.
Ise joon rainbow kaerapiima kaks nädalat ja häda pole sel midagi. Sama ka alpro sojapiimadega näiteks. Mu meelest seisavad taimsed piimad palju paremini kapis kui tavaline piim.

Külaline kirjutas:Säilib see alpro mandlipiim kuuendal päeval ka. Kui õigesti mäletan, siis kui see on ikka nädal-poolteist kapis olnud muutub see paksuks limaks.
Ise joon rainbow kaerapiima kaks nädalat ja häda pole sel midagi. Sama ka alpro sojapiimadega näiteks. Mu meelest seisavad taimsed piimad palju paremini kapis kui tavaline piim.
Pigem on asi organismi tundlikuses. Osade talumatuste korral loeb tähtaeg. Lähtusin siinkohal pigem hügieenireeglite seisukohast, need eeldavad aga hullimat.

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Säilib see alpro mandlipiim kuuendal päeval ka. Kui õigesti mäletan, siis kui see on ikka nädal-poolteist kapis olnud muutub see paksuks limaks.
Pigem on asi organismi tundlikuses. Osade talumatuste korral loeb tähtaeg. Lähtusin siinkohal pigem hügieenireeglite seisukohast, need eeldavad aga hullimat.
missuguste talumuste korral need kuupäevad loevad? Hügieenireeglid jms nõuavad palju asju nt ka puuviljade pesemist ning veelgi parem nende ära koorimist, paljud aga ju ei tee seda. Lisaks on välismaal mõnes riigis väga levinud dumpser diving, mis jällegi oleks juba ebahügieeniline, ometi pole keegi ära surnud. Lihtsalt ei saa elada valge vati sees, kui elad, siis muidugi ongi organism nõrgem ja ei talu paljusid asju.

Ma näiteks ei jõua ühte piima küll 5 päeva jooksul ära tarbida. Tavaliselt kulub nädal selle ära joomiseks, kuid ükskord oli üle nädala ja ma küll mingit erinevust ei täheldanud :D Ilmselt kui ma oleks teadnud, et see kehtib vaid 5 päeva, siis oleks mõtteviis ka teine olnud ja arvanudki, et on halvaks läinud :D Ja kui veel putru ka sellest teed ehk läbi keedad, siis peaks küll ok olema :D

Külaline kirjutas:Ma näiteks ei jõua ühte piima küll 5 päeva jooksul ära tarbida. Tavaliselt kulub nädal selle ära joomiseks, kuid ükskord oli üle nädala ja ma küll mingit erinevust ei täheldanud :D Ilmselt kui ma oleks teadnud, et see kehtib vaid 5 päeva, siis oleks mõtteviis ka teine olnud ja arvanudki, et on halvaks läinud :D Ja kui veel putru ka sellest teed ehk läbi keedad, siis peaks küll ok olema :D
Milleks üldse piima osta kui seda sisuliselt ei joogi? Nädal aega ühe paki peale, no ma ei tea xD
Vasta

Mine “Toitumine”