Trenn ja toit

Hei! Minu küsimus selline. Kui oluline on süüa peale trenni? Trenn lōppeb mul õhtul kuskil poole 9 paiku. Magama lähen ma suhteliselt varakult. Kuskil 10 paiku niiet mulle endale tundub imelik hakata siis peale trenni veel sööma ja mulle tundub see pigem kahjulikuna, et enne magamaminekut sööma hakata veel. Aga samas lugesin et väga oluline on peale trenni süüa et muidu ei ole trennis mingeid tulemusi näha. Et peale trenni vajab keha aineid et uuesti rakud üles ehitada. Ma saan sellet aru siis nii et kui ma ei söö, ei teki mul siis nähtavaid kõhulihaseid ja trimmis jalgu jne. Mainin ära veel et tegelen ringtreeningu vms. Teeme seal sellist kogu kehale trenni, nii jalad, kõht, selg jne. Äkki keegi oskab mind natuke aidata ja anda mõned näpunäited kuidas ma siis toima peaks. Ette tänades!

Re: Trenn ja toit

Tere!

Mulle tundub ka, et midagi peaks ikka sööma (ja kindlasti ka jooma), muidu jääb kahe söögikorra vahele liiga suur vahe, sest vahetult enne trenni sa ka vaevalt korralikku toitu sööd. Ei olegi vaja süüa suurt praadi, söö kas või mõni puuvili (nt banaani), et kehal oleks energiat trenniga tekitatud rebendeid lihases parandama hakata.

Aga kas see kehakaalule kuidagi halvasti ei mõju kui nii õhtul veel süüa? Samas noh puuvili paksuks ei peaks tegema niiet siis peaks okei olema ikka. Aga jah eks siis söön ōuna või midagi peale trenni kui see kasuks tuleb. Kuigi mul endal vajadust pole selle järgi, st. et noh mul pole kōht tühi vms. Aga tänud vastamast, nüüd tean!

Keha taastab glükogeenivarusid ja sünteesib valke 24/7. Ei pea sööma, kui sa ei taha, sisuliselt mitte mingit vahet pole. Sa pole kulturist, st sa ei pea peale korralikult treenimise ja tervislikult toitumise mitte midagi muud tegema ega mitte millegi muuga pead vaevama. Igasugu nippide-trikkide rakendamine ei anna tavainimesele mitte midagi juurde.
Vasta

Mine “Toitumine”