Ema ei luba tervislikku toitu

Tere!

Minu ema on minu peale kuri, kuna "ma ei söö piisavalt." Ehk siis ma ei söö liha, sest mulle ei maitse see jne. Siis mu ema teeb nt lillkapsa vormi kodus kus on sees lisaks lillkapsale veel juust ja majoneesi. Tema arvates on see väga tervislik toit ja kui ma talle ütlema lähen, et ma ju tahan kaalu kaotada ja see ei ole tervislik toit( olen 178cm ja 85kg seega rasvumise piiril, olen 15) siis saan korraliku loengu osaliseks.Samas mu ema norib, et oh mul ikka on seda pekki nii palju seal kõhukese peal ja oi ei tea millal sa ka kõhnemaks lähed. Ja arvab ta veel lisaks sellele, et ma "liiga tervislikult" söön, et ma söön liiga vähe, kuigi päevane kalorisaadus on üle 2000. Ma ei tea kuidas oma emale selgeks teha, et kaalulangetamiseks ongi vaja sellisest jamast lahti saada mida on antud lillkapsavormi näitel majonees jms!!! Kuidas teha talle selgeks, et vorstikestest ja seapraest ma oma vitamiine ei saa ja kaal alla nii ei lähe?

Re: Ema ei luba tervislikku toitu

Tere!

Aga paku emale välja, et teed vahel ise toidu? Lihtne on teist kritiseerida, aga kui ema pole harjunud sellist rasvavaba toitu tegema, siis ongi see tema jaoks vastuvõetamatu ja ehk ka keeruline. Paku välja ja tee ise, kas või mõnikord. Ja kui nämma välja kukub, võtab ema sealt ilmselt ka eeskuju. Ema tehtud toitu võid lihtsalt vähem süüa ja kõrvale rohkem värsket võtta.
Vasta

Mine “Toitumine”