Paha olla

Tere! Eile sõin kana koos riisiga. Sõin 2 SUUURT portsu ja 30 minutilise vahega. Tean, et see on palju, kuid ma jõudsin süüa ning algul ei olnud paha olla, neelasin toidu ilusti alla ja kõik oli korras. 15 minutit peale söömist hakkas paha olla. Läksin kell 2 magama, aga tund aega hiljem ärkasin üles ja oksendasin voodi kõrvale. Puhastasin ära ja siis läksin vetsu, loputasin suu ära ja ootasin, et äkki oksendan veel. Ei oksendanud. Läksin magama tagasi, siis ärkasin kell 5 üles ja oksendasin voodi kõrvale uuesti, aga see kord rohkem. Jooksin ruttu alla korrusele ja läksin vetsu veel oksendama. Lasin vee alla, loputasin suu ära ja äratasin ema üles. Küsisin, mis ma võiksin teha. Ta ütles, et ma võtaksin ühte kõvakapslit (mina, mu ema ja mu isa võtsime neid siis, kui mu isal oli noroviirus eelmine nädal. Seda kapslit võtsime iga päev, et meie emaga haigeks ei jääks ja et isa terveks saaks ja enesetunne parem oleks). Võtsin siis selle kapsli ära ja võtsin ka kilekoti enda tuppa. Tund aega hiljem jäin uuesti magama ja nüüd on paha olla. Mul ei tule okset üles ega midagi, lihtsalt kõht valutab ülesöömisest. Olen täiesti kindel, et mul ei ole seda viirust, sest pole kõht lahti ega midagi. Ja ärge öelge, et ma võin hakata buliimikuks jne.. Ma ei ole kunagi varem nii hullult üle söönud ja ma ei toppinud näppe kurku, et oksendada. Enesetunne on juba parem, aga vahel kõht ikka valutab.

Mida ma saaksin teha? Kas ma pean ootama või äkki on mingit tabletti, mida võtta?
tegin uue kasutaja.

Re: Paha olla

Tere!

Buliimia küll siia ei puutu. Kui kõht valutab ülesöömisest, siis küll tasapisi üle läheb. Ehk oli ka toidus midagi, mis su organismile hästi ei sobi. Arvan, et ole rahulikult, puhka, joo vett, söö vaid kergemat toitu ja ilmselt päeva-paari pärast on enesetunne taas hea.

Re: Paha olla

Järgmine päev läks kõhuvalu üle, aga ma ei saa eriti palju midagi süüa. Eile ema tegi makarone, sõin pool väikest taldrikut. 3 (enam-vähem) tundi hiljem hakkasin uuesti võtma, seekord veel vähem ning hakkas paha. Ma olen 3 kg alla võtnud kõigest sellest. Ma ei suuda süüa eriti, (sest kõht hakkab valutama, kuid oksendele ma õnneks ei hakka) aga ma proovin päevas ikka nii palju süüa, et nälgas ei oleks. Hommikusöögiks/lõunaks on tavaliselt suur õun (enamasti isegi 2 :D ), pirn ja õun või siis otsin kapist midagi ja teen võileivad. Õhtusöök (nagu aru on juba saada) on siis ema ja isa tehtud ja söön seda väga ilusti, võtan väikse taldrikutäie või siis pool/kolmveerand.

Ma söön piisavalt, et ma nälga ei jääks ja ma ei näljuta ennast, isegi siis, kui mul võib natuke paha söömisest hakata. :?
tegin uue kasutaja.
Vasta

Mine “Toitumine”