Täiesti käest läinud

Tere.
Ma ei teagi nüüd, kust alustada. Oma kaaluga pole väga kaua rahul olnud. Kaalusin pikalt 70-72kg (olen 180 pikk) ja iseenesest tegin palju trenni ja oli jõudu.
Samas koguaeg tundus, et kui oleksin 10 kilo vähem, tunneksin ennast kordades paremini enda kehas ja see oli vajalik.
Nüüd siis kuskil suve lõpus olin 67kg ja dets keskpaigaks 60. Aga nüüd on probleem, et kui midagigi söön (nt 300kcal päevas), siis juba kaal tõuseb. Ja kui nädalaid mitte midagi ei söö ja vahel söön üle/oksendan, siis püsib või langeb.
Täna hommikul olin 57,8 ja ma pole ennast mitte kunagi suuremalt enda kehas tundnud. See tundub täiesti ebaloogiline, et kaal on langenud, sest igal pool on kordades rohkem rasva. Viimastel päevadel pole enam jõudu midagi teha (nagu ühe korruse kõndimine on raske) ja vereproov näitab ainete suuri puudusi. Samas abi otsida olles nii suur tundub täiesti naeruväärne ja ma niigi tunnen juba häbi, et olen selles kehas.
Koguaeg mõtlen, et kui 50 kaalun, siis otsin abi. Aga sinna jõudmine tundub nii raske. Oeh. Tahtsin lihtsalt kirjutada sellest, kellelegi rääkida.

Re: Täiesti käest läinud

Tere!

Kõrvaltvaataja pilguga on hea neid asju näha, mistõttu ütlen ka otse, et siin tuleks kiiremas korras abi otsida, enne kui asi hullemaks läheb. Toitumishäired tulevad väga märkamatult, kiirelt ja võivad olla väga tõsiste tagajärgedega. Kui su koolis on psühholoog, räägi temaga. Kui sa trenni ei tee, soovitan alustada - see aitab kaasa, et end oma kehas paremini tunda saaksid.

termomeeter kirjutas:Tere!

Kõrvaltvaataja pilguga on hea neid asju näha, mistõttu ütlen ka otse, et siin tuleks kiiremas korras abi otsida, enne kui asi hullemaks läheb. Toitumishäired tulevad väga märkamatult, kiirelt ja võivad olla väga tõsiste tagajärgedega. Kui su koolis on psühholoog, räägi temaga. Kui sa trenni ei tee, soovitan alustada - see aitab kaasa, et end oma kehas paremini tunda saaksid.

Aitäh vastuse eest. Lisaksin, et viimane kord vereproovist tuli välja, et kaalium ja naatrium, raud madalad. Raua kohta tean, aga kas kaaliumi ja naatriumi näitajad mõjutavad palju või kuidas nendega üldse on?

Uuri toitumise lehte http://toitumine.ee/energia-ja-toitaine ... eraalained
Selle lehe allosast leiad ka mineraalainete vajalikkuse.

On ikka nad kõik vajalikud. Kaalium näiteks mängib rolli lihaste töös. Näiteks ka südamelihaste töös.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Toitumine”