Re: Fitloora toitumiskava

Tere! Mulle jäi meelde üks lause, mis peab minu puhul paika. "Ma alustan alati dieeti ühel ja samal päeval-HOMME!" Selle lausega tahan öelda, et mitte ükski inimene ei PEAKS dieeti pidama. :) Ise fitloora toitumiskava ei järgi, aga ta on kindlasti paljudele inspireeriv. Küll, aga olen tema YouTube videode jälgija. Päikest :)

Minu meelest on selles kavas tagatud toitainete vajalikud kogused. Näidiskava nähes tundus siiski natuke vähe toitu olevat, aga kuna otseselt ise proovinud pole, ei saa nii kindlalt kommenteerida. Ilmselt on ta blogis sellest toitumiskavast pikemalt kirjutatud, sealt saaksid teada, mida see täpsemalt endast kujutab. Toitumiskava saamiseks kirjuta ta e-mailile (see peaks kusagil blogis kirjas olema).

Ma ei tea jah kui paigas seal need ained ja asjad on. Loogiline oleks muidugi, et inimene saab selle toiduga kõik vajaliku kätte, sest imelik oleks kui ta pakuks toitumiskava mis teeb tervisele liiga. Ja ise tahangi just sellepärast seda kava, et toitumine korda saada, aga jah ma ei tea kas on seal kõik ok

Nu ta aegajalt teeb sinna leheküljele uusi postitusi.
Jah, olen tellinud.
Saadad talle mingi summa raha siis ta saadab sulle selle lehekülje lingi ja parooli. Mina küll igatahes kahetsen, et talle raha kandsin.
Kui Sa tahtsin fitloora toitumiskava tellida sellepärast, et oled vegan, siis ma ei oskagi kahjuks soovitada ühtki teist toitumiskava. Aga kui sa ei ole vegan siis ma soovitaks nt. Erik orgut. Tal on kolm tasuta proovipäeva ka. Tegelikult ta naine Kati Orgu teeb ka samal põhimõttel kava aind, et tunduvalt odavamalt. Aga googelda nende kohta, ehk sobib sulle!

Ma mōtlengi, et palju talle kanda, sessuhtes ma ei teadnud kui pikaks ajaks selle saab. Aga jah ma ka ei tea nüüd. Ma otseselt vegan ei ole, aga mulle meeldib just fitloora seetõttu, et seal hästi palju värsket. Ja nagu ma ei tahaks süüa väga nagu keegi eespool mainis hommik-muna lõuna-kana ja õhtu kodujuustu. Aga ma ei teagi, teie vastus pani natuke kahtlema. Ma mõtlesin, et see asi näeb seal natuke teistmoodi välja, ei arvanud et ta mõne aja tagant sinna teeb postitusi. Arvasingi, et iga päeva menüü saan sealt, aga nii see vist pole

Ega tõesti ei tasu loota, et väikese summa eest saad iga päev uue menüü. Üldjuhul vist ongi nii, et antakse mitme päeva näidismenüü, mida siis omavahel varieerid ja katsetad. Erik ja Kati Orgu (FitCat) on ka minu jaoks väga sümpaatsed ja pigem vist soovitaks ka neid. Nende puhul vist ongi mitmekuused liitumised, mil saad rohkem personaalset nõu ja vahelduvaid retsepte. Juba retseptide pärast telliks selle kava. Kindlasti on nendel ka väga palju värsket kraami ja tellides võid ju ekstra mainida, et mida rohkem köögivilju, seda parem.

Fitloora toitumiskaval on nädalane päevamenüü (hommik-õhtu-lõuna) ja lisaks ka trenniplaan.
Aasta aega ta tegi iga kuu ühe postituse, kus ta kirjutas uut/ olulist infot, mis on väga informatiivne ja aitab väga.
Tõsi, mingi kuuajast iga päevast menüüd tal pole, kuid kui paljud seda üldse jägida suudaksidki? Ta annab inspiratsiooni toiduideedeks jne.
Tema menüü on väga mitmekesine ja kõik toitained saab kenasti kätte, muretsema ei pea.

Varasemate kommenteerijatega Erik Orgu suhtes ei nõustuks. Üldjuhul propageerib ta LCHF toitumist (kõrge rasva-proteiini sisaldusega ja madala süsivesikusisaldusega toitumist), mis ei ole pikas plaanis tõhus. Esimesed nädal-kaks võib ju tore olla, aga siis hakkab keha ikkagi süsivesikuid tahtma. Ka fitloora on sellest kindlasti kirjutanud. Süsivesikud on keha peamine energiaallikas.

Ise kandsin talle 2 eurot ja sain selle toitumiskava, selle eest ei peagi mingit 100 eurot kandma. Kindlasti on ta ka nõus personaalselt aitama, kuid siis vist peaks veits rohkem kui 2 eurot kandma.

Edu! :)
Vasta

Mine “Toitumine”