õigesti toitumine

Alustasin tevislikuma toitumisega juba päris mitu kuud tagasi, aga nüüd suve jooksul on see täiesti lurri läinud. Eelkõige jägin toitumist oma näonaha pärast. Samas pole mul olnud piisavalt tahtejõudu, et toituda tervislikult ja näonahk täiesti korda saada, seetõttu ongi nahk vahest parem ja vahest halvem. Nii tahaks näha, kas toitumisega saan näonaha täiesti puhtaks, niiet otsustasin uuesti proovida ja seekord täiesti korralikult. Mure aga selles, et toitun hästi palju puuviljadest, aga kuna ilmselt ei saa sealt piisavalt vajalikke asju siis päeva keskel hakkab pea valutama, see on tavaliselt sellest kui ei ole söönud. Aga ma ei oska midagi süüa väga peale värske kraami ja seetõttu ma tunnen, et mu toitumine pole piisavalt õige ja võin sellega oma tervist rikkuda. Äkki oskab keegi soovitada mida ma peaks tegema? Mainin veel ära et hoidun gluteenist, piimatoodetest, lihast ja suhkrust. Need kõik ei pruugi mu näonahka mõjutada, aga pole suutnud siiani välja selgitada, mida mingi toiduaine teeb, niiet alustuseks jätaks kõik need välja praegu. Võin näiteks tuua enda päevamenüü, mida kasutasin ükspäev. Hommikusöök- puder erinevate puuviljadega (hommikusöök mulle tundub, et on mul väga korras, sest see täidab kõhtu ja annab energiat pikkaks ajaks, arvutasin kunagi et hommikusöök on mul kuskil 450-500 kcl juures) siis vahepeal snäkiks sõin ka mingeid puuvilju, lõunaks tegin ahjukartulit ja sinna kõrvale värske salat, vahepeal näksin jälle puuviljade/juurviljadega, õhtuks tegin endale smuuti ja sõin palju arbuusi. Jah ma arvan, et paljud mõtlevad nüüd, et issand see pole okei aga jah ma saan ise ka aru, et on puudu nt rasvadest jne, aga sellepärast ma abi palungi, et äkki keegi oskab midagi öelda või jagada mõnda head retsepti!

Re: õigesti toitumine

Külaline kirjutas:-teema algataja-
Gluteenist loobusin kuna räägiti, et valge jahu ja nisutooted, ehk siis igausugused saiakesed, koogid jne võivad ka punne tekitda
Eks see saiakeste ja kookide "kahjulikkus" on vast suhkrust rohkem kuigi jahutooted pole kõige tervislikumad.

Mis putru sa hommikul teed, et see gluteenivaba on?

Lihast pole mõtet loobuda. Kala (kui sa loed seda liha alla) on väga vajalik produkt, mida peaksid teiste lihatoodete mittetarbimisel kindlasti tarbima. Kala on kõikidele asjadele hea (oomega 3, oomega 6 jpm). Teised lihad sisaldavad jälle asendamatuid aminohapeid ja supervõimetega D-vitamiini, need on jällegi head.

Lisaks, kui tahad leida tervislikumaid retsepte, siis uuri sellist kodulehte:

http://toidutare.ee
Piimalakkujad. Kõik on piimalakkujad.

Pff, mõned tulevad siin jälle liha vajalikusest seletama. (Peaaegu) kõik, mis on lihas, on olemas ka erinevates taimedes. Okei, see "taimedes" tundub kuidagi imelik, aga noh, saad aru küll.

Aga sa pead ise vaatama, kas sulle muidu selline päevamenüü sobib ja meeldib? Kas kõht läheb päeva jooksul tühjaks? Okei, ma lugesin nüüd korralikult üle(:d). Kui sul pea hakkab valutama, võib mõndadest vitamiinidest puudus olla. Seda saab nt arsti juures analüüsimas käia äkki? Ja kui saad teada, millest sul puudus on, saad kas vitamiine hakata võtma või uurida, millise taime seest seda leidub.

Hommikusöök ja lõunasöök tunduvad sul päris head, tahaks ise ka :D. Aga õhtusöögiks smuuti natuke vähe ei ole? Ma paneks smuuti hoopis ooteks(kui see sulle nii tähtis on), ja õhtul sööks nt riisi, tatart ja mingit kastet nende kõrvale, nämm :p.

Sorry for acting like a toitumisproff, ma ausalt ei ole ja vabandan, kui kõik mu jutust tõsi pole.
¯\_(ツ)_/¯

Mulle tundub täiesti normaalne menüü. Mul endal pole ka mingeid puudusi tuvastatud ja just sarnase menüüga tunnen end kõige paremini. Ehk sööd lihtsalt koguseliselt liiga vähe? Sa küll ei maininud koguseid, aga igasugused toortoitlased ja eriti puuviljatoitujad ei söö ka tavaliselt näiteks ainult 1-2 puuvilja, vaid ikka näiteks 4-5 banaani, mis ongi juba korralikum toidukord.

-Teema algataja-
Väga tore, et vastasite ja tuju läks kohe nii heaks kui kuulsin et minusuguse toitumisega inimesi on veel. Mulle sobib selline toitumine väga, hästi palju värsket kraami on kõige parem, aga jaa õhtusöök too päev oli tõesti vähe aga jah üritan süüa õhtuks ka midagi suuremat. Aga päevajooksul kõht mul tühjaks ei lähe, see on nii naljakas, sellist tunnet et kõht tühi oleks tunnen ikka väga harva ja see puder mida hommikuti söön on väga toekas ja hoiab mu kõhu pikalt täis. Aga mul on see, et mul retseptides puudus, sellessuhtes et ma võin teha tatart ja riisi ja sellist aga ma ei oska sinna kõrvale midagi teha

-Teema algataja-
Unustasin rääkida sellest veel nagu mainiti ennem, et jah kui söön puuvilju ja sellist ja et ma oma vajalikud kalorid päevajooksul täis saaks pean ma suuremas koguses neid sööma onju? Ma ei tea ma võikski terve päev ainult puuviljdest toituda, aga jah kartsingi, et äkki see keerab tervise tuksi, aga samas kui ma puuviljade koguseid suurendan ja söön sooja toitu ka siis peaks kõik vist ok olema?

Kui sa mitte millegagi liiale ei lähe, võid süüa absoluudselt kõike - isegi suhkrut ja nisujahu. Ega see näiteks paar kommi päevas küll sinu näonahaga midagi halba teha ei saa. Minu arvamus on, et kasvavale organismile on selline menüü liiga lahja, peaksid sööma kindlasti igapäevaselt midagi igast toiduainerühmast, kasvõi natuke. Kui sa tervislikult ja taskaalukalt sööd, ei saa ka Su näonahk halvemaks minna. :)

See meenutab tegelikult minu toitumist. Suhkrut siiski söön, nii et erakordselt tervislik ma just ei ole.

Kas sa pähkleid saad süüa? Läätsesid, uba? Soja/mandli/tatrapiima(lihtsalt vahelduse mõttes, B12 jääb ainult taimsetes piimades väheks), seeni(sügis!)? Või sööd sa ainult puuvilju?

Näiteks http://nami-nami.ee/ on hea lehekülg, seal saab valida ka kriteeriumid toidule.
Vasta

Mine “Toitumine”