Sool

Tere, mul on mure, et mul metsik soolase vajadus. Toitun tervislikult, söön suhteliselt palju puuvilju ning menüü on ka enam-vähem nii kokku pandud, et vajalikud ained kätte saada. Aga vahepeal tuleb suur soolase vajadus. Ma ei taha isegi burgerit ega midagi, pigem lihtsalt midagi väga soolast. Vahepeal tundub, et söökski lihtsalt tuimalt soola. Kas see võib viidata mingi aine puudusele? Ning kuidas seda vajadust tervislikul viisil rahuldada?

Re: Sool

Tere!

Ehk tuleks kõne alla mingit looduslikku mineraalvett juua? Mitte seda mineraalidega rikastatud, vaid mineraalvett (nt Häädemeestel olid vist mõlemad, äkki ka Värskal, täpselt ei mäleta). Tundub tervislikum, kui lihtsalt mingi ülisoolane snäkk, sisaldab rohkem erinevaid mineraale ka kui lihtsalt lauasool.

Selleris on ka olulisi mineraale. Mulle see näiteks eriti ei maitse, aga perioodidel, kus olen puhtamalt toitunud, on just selle järgi isu tekkinud.

Re: Sool

Termomeeter ütles et äkki mineraalvett, värska vett. Kui oled kunagi käinud Värska veekeskuses siis seal on enne väljumist Värska vee proovimise kraanid (u 6 tükki). Nende 6 vee seas on üks mega soolane - nime kahjuks ei mäleta, aga äkki keegi teine teab mis selle nimi on :)
Vasta

Mine “Toitumine”