vegan

Vaatan, et viimasel ajal päris palju veganlusega seotud teemasi, mõtlesin et tulen ka siis siia abi küsima. Mina olen nüüd mõnda aega vegan olnud. Kusagil 3 kuud, seega lühikest aega ja kogemused napivad. Nimelt mul tuleb nüüd varsti kodunduse tund ja söögiks peame tegema pitsat. Mis ma tegema pean, sest mulle sokutati et mina pean hakkliha ning muidki loomseid toiduaineid selle jaoks tooma kuna mina olin sellel päeval haige, kui teised toiduainete toomisega kokku leppisid. Ei tahaks just poppi ka teha, aga ei ole ka nõus hakkliha kooli viima ja sellest toitu tegema. Rääkisin õpetajaga ja tema ütles, et paneb ühe sisse kui ma tunnis kaasa ei tee ja lihtsalt istun. Poppi tehes saaksin vanematelt nahutada. Nad on niigi selle veganluse pärast närvis. Mis ma peaks tegema? :|

Re: vegan

Üsna raske teema. Kas seda tehti meelega, et sina pead liha tooma? Räägi nende klassikaaslastega, selgita. Võid ka ükshaaval kõigiga proovida rääkida, ehk on keegi nõus vahetama, kui natuke selgitad. Või ehk pandi sulle need loomsed produktid hoopis seetõttu, et need kõige kallimad on ja keegi ei tahtnud ise osta? Kui selles asi on, võid ju pakkuda, et ostad selle asemel mitu taimset asja (ja jagagu need loomsete asjade ostmised siis mitme vahel ära). Kas teil on seal tunnis pärast toiduvalmistamist ka see söömistseremoonia kohustuslik?

Kui ma oleks sinu asemel ja sellest nii suur probleem oleks (st keegi ei suudaks mõista, et liha käitlemine häirib), siis arvan, et teeksin, kas:
1) võtaksin kodust kapist mingi olemasoleva hakkliha ja viiksin selle ja üritaksin siiski midagi vahetada, et seda ise praadima ei peaks;
2) istuksingi niisama ja laseksin endale ühe sisse panna.

Tead, kui su klassikaaslased nōus pole, siis tee nii. Osta sojahakkmassi. Seda tuleb keeta ja siis praadida. Nagu tavaline hakkliha. Teistele ei pruugi see mōte meeldida, aga nemad ju ka sinu sooviga ei arvesta. Pealegi ongi pitsa ainus kallis koostisosa hakkliha. Sojahakkmass näeb välja nagu hakkliha ja maitseb ka nii. Üks pakk maksab 1 euro umbes, sellest saab terve pitsa jaoks. Olen ise teinud sellest pitsast. Anna teada, mis teed siis ja kuidas lâks.

Heh, päris huvitav mõte, samas sellest võib veel suurem tüli klassikaaslaste ja õpetajatega tulla. Tegelikult seal suurt maitsevahet polegi, sest lihal iseenesest ei olegi nii suurt maitset, vaid see tekitatakse lisatud maitseainetega. Iseenesest võid seda ju klassikaaslastele välja pakkuda küll, et ehk ostaksid siis hoopis seda.

Külaline kirjutas:
nurmenukk kirjutas:Mul tekkis küsimus. Teemaalgataja, ega sa liiga laia suuga pole rääkinud, et oled vegan?
Ojaa. Meil ka koolis üks, täiesti hull. Pole ime, et ei taheta ära panna, kui asi tõesti nii on.
Lapsik lollus on kellegile ära panna sest tema eelistab täistaimetoitu.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Igaks juhuks selle komponentide väljavahetamise kohta, siis salaja ei tasuks seda teha. Sa ei pruugi teada, kas mõnel klassikaaslasel on nt soja vastu allergia, ning kui sa salaja loomse hakkliha asendad sojaga ja kellelgi juhtubki allergia olema, siis noh... tagajärjed võivad erinevad olla.

Soovitaksin ka uurida, et äkki keegi on nõus vahetama, või siis pakkuda välja, et äkki kasutaksid hakkliha asemel muid tooteid. Kasvõi siis soja hakkliha, aga seegi lihtsalt enne kokku leppida.

Ma arvan, et on kindlasti neid klassikaaslasi, kes pole nõus tavalist hakkliha välja vahetama sojahakklihamassi vastu. Mõne inimese jaoks on liha põhiline toit ja ollakse kategooriliselt igasuguse taimetoitluse vastu. Nagu aru saan, siis pole ka õpetaja selles osas väga mõistev. Loodetavasti keegi ikka on nõus sinuga seda hakkliha ära vahetama, muidu pead ju täielikult oma põhimõtete vastaselt tegutsema..
Vasta

Mine “Toitumine”