Kuidas hoiduda ülesöömisest?

Mul siis selline probleem et söön liiga tihti üle. Mul on olnud see probleem juba mõnda aega ja tänu sellele on ka juurde tulnud mõned lisakilod. Kuna tean et mul selline probleem on, siis üritan hoiduda magusast ja söön selle asemel banaane, õunu, mandariine jms. Aga eks vahel ikka mõni kommi- või krõpsupakk kätte satu. Ma tahaksin toituda tervislikumalt ja sellega ka kaalu pisut alandada. Tavaliselt tulevad mul sellised isud õhtuti. Näiteks täna sõin hommikuks ühe leiva ja õuna. Paar tundi hiljem pool shokolaaditahvlit ja viinamarju. Õhtul pitsa, viinamarju, banaan. Mõni päev võin vabalt ära süüa 2 õuna, 3 banaani ja sinna hulka veel mõned puuviljad. On see väga hull?

Re: Kuidas hoiduda ülesöömisest?

Mina olen märganud, et söön üle tavaliselt siis, kui on kas igav, stress, halb tuju, või mingi aine puudus. Kui olen korralikult söönud, siis pole ka ülesöömisega probleeme. Söön küll, aga suudan seda kontrollida.
Ütlesid, et eile hommikul sõid hommikusöögiks ühe leiva ja õuna. Minu meelest on seda pisut vähe, kui sellist toidukogust pidevalt üritad hoida. Nelja-viieaastane ehk tõesti saab kõhu täis leivast ja õunast, aga nooruk või täiskasvanu enam ilmselt mitte. Või siis süüa korraga vähe, aga tihedamalt.
Paar õuna ja mõned banaanid pole palju.
Mina sõin vahepeal päris palju neid külmutatud juurviljasegusid(hernes-mais-paprika). Neid võid proovida.
Vasta

Mine “Toitumine”