Veganlus

Ma otsustasin nüüd oma sõbrannaga võtta vastu ühe kui vegani väljakutse. Nüüd paluksin ma abi päris veganitelt, et te vastaks mõnele mu küsimusele
1. Miks sa hakkasid veganiks
2.kas veganlus võib halb olla 13 aastasele ( nagu kui kasvavale organismile)
3. Mida ütlesid vanematele ja sugulastele kui veganiks hakkasid ja mida nad sulle vastu ütlesid
4. Mis oli algul kõige raskem veganiks olemisel
Tänud kõigile kes vastavad

Re: Veganlus

noorkuu kirjutas:1. Lihtsalt
2. Olen ka 13 ning mind see pole häirinud.
3. Ütlesin lihtsalt ei söö enam liha. Midagi.
4. See ei olnud raske kuna ma hoolin väga loomadest.

Tore teadaanne neile, kes veel ei tea:

TAIMETOITLANE- isik, kes ei söö liha
VEGAN- isik, kes ei söö ega joo loomseid saadusi, nt piim, munad, liha, mesi, juust jne

Palun saage erinevusest aru.
everyone's gonna die and no one's gonna remember you

noorkuu kirjutas:1. Lihtsalt
2. Olen ka 13 ning mind see pole häirinud.
3. Ütlesin lihtsalt ei söö enam liha. Midagi.
4. See ei olnud raske kuna ma hoolin väga loomadest.
Veganlus hõlmab ka munast-piimatoodrtest-želatiinist jnejnejne loobumist.

Ma pole vegan, vaid pigem taimetoitlane, aga veganluse teema puudutab väga, on palju kokkupuuteid ning tean palju veganeid.

2. Minu arvates ei või olla halb. St läbimõtlemata veganlus võib muidugi halb olla (sest veganina saab ju ka vaid saiast ja friikartulitest toituda, mis kohe kindlasti tervislik ei ole), aga veganlus iseenesest mitte.
3. Kuna neid teemasid puudutasin alles üsna vanalt, siis vanemate käest n-ö luba polnud vaja. Eks alguses tundus mu jutt ebaloogiline, nüüd räägib ema teatud asjades sama juttu, teeb tihti vegan toite jne.
4. Mingid maitseharjumused ehk? Selles osas kiidan igasugused analoogid nagu taimsed piimad, sojast tehtud lihasarnased pallikesed jms jms vägagi heaks, et nn üleminekuperioodil on need vägagi kasulikud. Ja teine raskus ehk peale puuviljade-köögiviljade mingeid produkte poest üles leida, kus poleks sees muna, mingit kirpudest tehtud punast värvi, želatiini jne.

1. Miks sa hakkasid veganiks? Tervise pärast põhiliselt, kuid ka loomade ja keskkonna pärast, ühel hetkel ei tundunud enam õige süüa surnuid loomi jm.
2. Kas veganlus võib halb olla 13 aastasele? (nagu kui kasvavale organismile) Ei, kuid tuleb süüa nii, et saad kõik vajalikud ained kätte. Süüa õigeid asju ja piisavalt, uurida saad siit- http://vegan.ee/soomine-elustiil/toitum ... -pohitoed/
3. Mida ütlesid vanematele ja sugulastele kui veganiks hakkasid ja mida nad sulle vastu ütlesid? Ütlesin, et sooviksin olla taimetoitlane. Seletasin, et selle all mõtlen veganit. Alguses oli ema natuke segaduses/ vihane/ ei saanud aru miks jne., kuid järgmisel päeval juba soovis mulle vegan küpsiseid jm. teha. See tõi meid isegi rohkem kokku.
4. Mis oli algul kõige raskem veganiks olemisel? Siiani on minu jaoks kõige raskem vaadata neid inimesi, kellel pole õrna aimugi mida nad oma keha jm. teevad ja ei hooli oma tervisest ega loomadest.
Kui soovid veganiks hakata siis kindlasti soovitan ka B-12 vitamiini hankida ja natuke uurida internetist erinevaid lehekülgi, et see oleks jätkusuutlik ja tõhus, mitte ainult kahe nädalane dieet.
Päikest!

Peamine oht seoses veganlusega on erinevate eelkõige nävisüsteemi ja ajutalitluse korrektseks funktsioneerimiseks vajalike vitamiinide ja ainete puudus, näiteks B12 vitamiin.

Anakedootlik tõestus ka - ise tean nelja veganit ja nad kõik on täielikud närvipuntrad, ebastabiilsed, impulsiivsed ja üleüldse väga keerulise iseloomu ja hapra vaimse tervisega.

Nii et võtke toidulisandeid või sööge palju neid väheseid vegantoiduaineid, mis neid aineid ja vitamiine vähesel määral sisaldavad!

Mitteanekdootlik tõestus ka - tean isiklikult ja üsna lähedalt kindlasti üle kümne vegani, pigem isegi üle kahekümne, kes on pigem just kõige stabiilsemad, harmoonilisemad inimesed, keda tean. Anekdootlikul kombel ühtki närvipundart ei meenu, kuigi olen päris kindel, et nagu üldse inimeste hulgas, on neid ka veganite hulgas.

B12 üle mina küll ei muretse, see puudus pidi nagunii ka paljudel lihasööjatel olema. Googeldades suvaline, vist esimesena ette tulnud artikkel, mis aitab ka seda B12 hirmu vähendada: http://banaanisaar.ee/b12/.

Sa vist ei tea, mida tähendab anekdootlik tõestus, mistõttu hakkasid kohe lahmima ja ründama. Järgmisel korral võiksid end harida.

Et saidi nimest võib aimata tugevat toetust veganismile, viskasin kiire pilgu peale ka mõnele välja toodud uuringule ja raamatute autoritele. Täpselt nagu alati. Käänatakse fakte endale sobivasse valgusesse, artikli kirjutaja loob meelevaldseid ja ebaloogilisi järeldusi ja tundub, et ei saa ka päris täpselt aru andmeanalüüsist. Lisaks esimene asi, mis jama-alarmi tööle paneb, on ühe tähtsa alustalana "The China Study" kasutamine. Nimelt on see veganitele vist lausa piibel, aga tegelikult väga vigane ja parajalt biased uuring.

Raamatute autorite hulgas on aga jällegi kogu spekter esindatud - alates vastuolise taustaga kiropraktikust lõpetades igasugu formaalse hariduseta (õppis muusikakoolis kitarri) "ajakirjanikuga". Sekka valdkonnaga vähe või üldse mitte seotud erialade inimesi, kelle töid on tunnustanud vaid mingisugused ebamäärased toortoidu-vegan rahapumpamisorganisatsioonid. Artikli autoril endal puudub samuti igasugune valdkonnaga seonduv haridus.

Poisid - soovite lihaseid, siis soovitan Mike O'Hearni, Mike Changi ja muude teiste selliste treeningraamatuid, toidulisandeid ja ka treeningvahendeid osta! Lihasmass garanteeritud! (Kui nüüd keegi aru ei saa, siis see on iroonia.)

Ehk siis Rohkem allikakriitilisust!

TL;DR Vastava hariduseta kalamaja hipsteremme kuulutas hunniku teaduslikke uuringuid ja arstide soovitusi jamaks ning ütles, et tunnustamata veganorganisatsioonide poolt haibitud ja suvaliste hipilike eluviisidega inimeste poolt kirjutatud pseudoteaduslikes raamatutes lasub tõde.

Vaatasin neid autoreid lähemalt, kellele igasugu äärmusveganid (ka selle artikli autor ja baananisaare saidi pidaja toob enda kirjelduses mõned välja, ise ka muidugi antivaktsineerija) ehk toortoitlased, ainult puuviljadest toitujad jms tuginevad. Tule taevas appi, täitsa hullumaja! Küll nad ei usu bakteriteooriat, küll nad arvavad, et mida kõrgemal toiduaine kasvab, seda tervislikum ta on (piiblile toetudes), küll on antivaktsineerijad, kloordioksiidi propageerijad, koguni chemtrailse usuvad... Ühesõnaga tõsiseltvõetavate teadlaste arvates lunaatikud... Mis neid aga ühendab, on suurel hulgal eeldatavast kallimate raamatute kirjutamine, igasugu väga kallite tervisetoodete müümine, jällegi eeldatavast kallimate loengute pidamine...

1. Miks sa hakkasid veganiksPole küll vegan aga vegetaarlane,kes tarbib võimalikult vähe piima ja muid loomseid tooteid,Tahe tervislikumalt toituda,mitte lasta loomi piinata enda heaolu saamiseks jne.
2.kas veganlus võib halb olla 13 aastasele ( nagu kui kasvavale organismile) Jah,Kui 13 aastane sööb valesid asju,tuleb jälgida et saab kõik ained kätte,siis timm
3. Mida ütlesid vanematele ja sugulastele kui veganiks hakkasid ja mida nad sulle vastu ütlesidVanavanemad olid/on vastu,pere harjus pikapeale ära,peamiselt tuli sellist kelbast et "Sa ei saa ju kõiki aineid kätte","Miks sa ennast piinad?"
4. Mis oli algul kõige raskem veganiks olemisel Alguses võibolla hoidumine igasugustest lihatoodetest,lisaks valmistas raskust ainete kättesaadavus,kuid pikapeale sain selle timmi..

Mu arust on see üldse nii Eesti kui ka mujal teadlike veganite põhiväide, et B12 tuleb juurde võtta ja muudmoodi ei saa, ka vegan.ee jms väljendavad seda päris rangelt. Minusugustele, kes usuvad, et ei pea võtma lisandeid, antakse just vastu kukalt, et ei, tuleb ikka juurde võtta. Mul endal pole B12 puudust, kuigi liha ei söö ja lisandit juurde ei võta.

Külaline kirjutas:Ma otsustasin nüüd oma sõbrannaga võtta vastu ühe kui vegani väljakutse. Nüüd paluksin ma abi päris veganitelt, et te vastaks mõnele mu küsimusele
1. Miks sa hakkasid veganiks
2.kas veganlus võib halb olla 13 aastasele ( nagu kui kasvavale organismile)
3. Mida ütlesid vanematele ja sugulastele kui veganiks hakkasid ja mida nad sulle vastu ütlesid
4. Mis oli algul kõige raskem veganiks olemisel
Tänud kõigile kes vastavad
1. Ei teagi
2. Kasva veel natukene
3. Hulluks läksid
4. Kanalihast loobumine

Muidu veel küsimusi http://vegan.ee/

1. Miks sa hakkasid veganiks? Hakkasin veganiks, kuna tundsin, et ma ei suuda enam liha süüa. Me sööme perega kogu aeg liha, makarone, me sööme taimset toitu väga vahe. Mul viskas lihtsalt üle ja nüüd olengi vegan. :)
2. Kas veganlus võib halb olla 13 aastasele? Ma arvan, et kui oskad hoida vitamiinid jms normis ja ei hakka veganlusega lollusi tegema, siis ei tohiks küll midagi hullu juhtuda.
3. Mida ütlesid vanematele ja sugulastele kui veganiks hakkasid ja mida nad sulle vastu ütlesid? Ema ja isa võtsid asja rahulikult ja aitasid isegi kaasa. Vanaema arvas, et ma olen hulluks läinud. Enamus mu sõbrad toetasid mind ja hakkasid ise ka veganiteks.
4. Mis oli algul kõige raskem veganiks olemisel? Ma arvan, et see kui sa pead jätma maha enamus maiustused, sa ei saa enam korralikku võileibagi süüa. Aga veganlusega harjub ära ja pärast mõtled, et kuidas sa üldse said midagi muud süüa :D
So you plant your own GARDEN, decorate your own SOUL, instead of waiting for SOMEONE to bring you FLOWERS :)

1. Miks sa hakkasid veganiks-Poolenisti oma nö usu pärast. Aga samas ka, kuna megamega armastan loomi, siis lihtsalt ei suutnud süüa neid enam...
2.kas veganlus võib halb olla 13 aastasele ( nagu kui kasvavale organismile)-Endal pole probleeme tekkinud.
3. Mida ütlesid vanematele ja sugulastele kui veganiks hakkasid ja mida nad sulle vastu ütlesid-"Ma hakkan tametoitlaseks" Algul nad virisesid nende vitamiinide pärast aga lõpuks leppisid... ma loodan vähemalt..
4. Mis oli algul kõige raskem veganiks olemisel-Vanemad ongi xd
>:)

Tere!
Olen ise 13 ja ei söö ühtegi produkti mis otseselt vajavad looma surma (nt liha).
Ma leian, et nii noorelt ei tohiks olla vegan. Ma saan aru küll, et uus ja põnev jne, aga kui Sa ei mõtle seda VÄGA põhjalikult läbi, võid Sa, (vabandage mind) surra. Ma ise sooviks küll olla vegan, aga mu vanemad lihtsalt ei luba.
Vegan olla (nii noorelt) ei ole tark, kui just Su vanemad/hooldajad ei aita koostada igapäevas toiduplaani. See plaan nõuab iga toidukorra põhjalikku läbimõtlemist ja isegi kui oled äärmiselt tasakaalustatud toitumisega, peab võtma juurde B12 vitamiini, mida lihtsalt taimedes ei ole.
Ma väga loodan, et Sina, ja Sinu sõbranna ei hakka veganiteks. Kui on väga vaja, tehke vegan päevu. Nt Pühapäeviti ei söö üldse loomset.
Austusega
Jääratar

Sundimine on halb, olgu see vanematelt lastele või eakaaslaste või muu sunniviisi rakendamine. Eriti ohtlik on see aga toitumise juures, sest lapsel võib hakata toitaine vastu käima(oksele ajama) ja siis hakkab see seda tegema kogu elu.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Ma küll vegan ei ole,aga vastan kuna olen taimetoitlane,ärge siis hukka mõistke :))
1. Miks sa hakkasid veganiks-Sest ma vihkan,kui loomi tapetakse selleks,et neid süüa.
2.kas veganlus võib halb olla 13 aastasele ( nagu kui kasvavale organismile)-oleneb organismist,ma 13 ja olen tt olnud 1,5 aastat ja olen ka arstile seda öelnud,kuna minu rauasisaldus on natukene alla õige protsendi,kuid arst ei pidanud seda halvaks,lihsalt andis nõu mida rohkem süüa,et samasid ained saada mida lihast (ps.ma ei tarvita mingeid rauatablette vaid taimset toitu),olen sportlik ja minu organism on päris tugev ja mul on kõik peale paari protsendi väiksema rauadisalduse nii nagu tavalisel inimesel olema peab.Ei näe probleemi taimetoitluses enda suhtes.
3. Mida ütlesid vanematele ja sugulastele kui veganiks hakkasid ja mida nad sulle vastu ütlesid-ei mäleta enam,lihtsalt sujuvalt ei hakanud enam liha tarvitama.
4. Mis oli algul kõige raskem veganiks olemisel-Polnudki midagi nii hullult rasket.Poes lihs leti juures tuli vastik tunne peale aint,kuna suht jälestan süüa loomi keda on kasvatatud hoole ja armastusega.See siiani tegelt.

AITÄH,ET LUGESITE!
Pliis austage mu arvamust,kel vähegi mõistmis annet!

Külaline kirjutas:Poes lihs leti juures tuli vastik tunne peale aint,kuna suht jälestan süüa loomi keda on kasvatatud hoole ja armastusega.
need sead ja veised, kelle liha sa poelettidel näed, kasvatati hoole ja armastusega? vabandust aga wtf.

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Poes lihs leti juures tuli vastik tunne peale aint,kuna suht jälestan süüa loomi keda on kasvatatud hoole ja armastusega.
need sead ja veised, kelle liha sa poelettidel näed, kasvatati hoole ja armastusega? vabandust aga wtf.
Mida kadakas*
>:)
Vasta

Mine “Toitumine”