Kas ma olen paks?

Tere! Saan kohe 12, pikkust 160 cm ja kaalun 53 kg. Oma klassipoiste arvates olen paks, eksi arvates ka ning ka sugulased nimetavad mind paksuks... . Nii valus on kui keegi ytleb, et oled paks!
Olen proovinud tervislikult toituda, aga n2dala p2rast annan alla, sest l2hen nt synnip2evale ja seal k6ik mugivad kooki ning vaatavad mulle otsa ja suruvad kooki nina alla ning nii ma murdungi. Trenni ma eriti ei tee, yks kord n2dalas k2in ratsutamas.
Erit h2irivad mind mu kintsud, k6ht ja n2gu. K6htu vihkan ma k6ige rohkem. See on nii punnis kui olla saab...
Kas ma olen teie arvates paks?

Re: Kas ma olen paks?

Praegu on suvi, seega liikumiseks ja kaalust alla võtmiseks ideaalne aeg :) Igaüksi ei ole ülisportlik, see on arusaadav, kui sa ei viitsigi tegeleda millegi muu kui ratsutamisega. Aga ka jalutamine võib päris tublisti kaloreid kulutada, kui seda tihti teha. Nt õhtul enne magamaminekut teed mingi tunniajase jalutuskäigu, kulutad kaloreid ja saad hea une ka veel.
Heh

Järjekordne... kirjutas:Praegu on suvi, seega liikumiseks ja kaalust alla võtmiseks ideaalne aeg :)
Ma ei saa aru inimestest kes seda ütlevad. Kuidas kurat see ideaalne aeg on? Kui ma kasvõi õue jalutama lähen siis viskab pildi eest ära. Mingi öösel ainult annab ringi liikuda kui vihma sajab või midagi.

mul endal täpselt sama tunne,kõik kehaosad on nii paksud kui olla saavad.Aga nt tee nii et vähenda söögi portse.Nt synnipäeval söö ainult torti,ära salatit puutuma hakkagi.Söögikordade ajal söö yks ports jne ja hakka jooksmas käima.See on ainuke mis minu puhul aitas

Kui sa toitumist jälgid ja natuke rohkem trenni teed, siis hakkab ka kaal langema.
Sa ütled, et proovid pidada dieeti ja siis on mingi suurem pugimine vms. Las ta olla siis kord nädalas, sina lihtsalt lähed oma toitumiskavaga ka peale suuri sööminguid edasi.
Võiksid proovida jooksmist, videode järgi trenni tegemist või rattaga sõitmist, kui sul muidugi see võimalus on.
Kuna sa oled ainult 12, siis kindlasti su keha muutub veel. Ära väga muretse selle pärast.
Edu!

Tõesti, rattaga sõitmine on üsna efektiivne. Ise olen peaaegu iga päev kuu aega järjest sõitnud. Jalad on kindlasti tugevamaks ja ilusamaks muutunud, nii nagu ka terve keha. Aga tõesti, kui see ei aita, siis võib asi olla toitumises. Proovi lugeda kaloreid näiteks, see on üks parimaid kaalu korras hoidmise viise.

Meie klassi poisid on solvavad kyll k6iki tydrukuid paksudeks (peale k6ige k6hnema, kes on alakaalu piiri juures), aga ikka see n2rib mind koguaeg. Ema ytleb, et sugulased narrivad mind sellep2rast, et ma neid ka kiusan. Ma arvangi, et asi ongi klassipoistes ja sugulastes kinni. Kui nad mulle nii ei ytleks ei peaks ma ennast ka paksuks. Kui ma ytleks, et see mulle haiget teeb teeks nad seda veel rohkem. Kas ma peaksin psyholoogi juurde p88rduma v6i pole see vajalik?

160cm ja 53kg on numbrite järgi väga normaalne. Järgmisena aga tuleb mängu see, kuidas see su keha peal jaotub. Kui tõesti on nii, et käed-jalad peenikesed ja pmslt kõik on kõhus, siis võib tõesti jääda mulje tüsedamast inimesest. Teisest küljest, sa oled alles 12aastane. Sul võib olla alles lapsekeha(lastel on tihtipeale selline "punnkõht") või on juba alanud puberteet. Puberteediga kaasneb ka kaalu lisandumine, sest sa muutud naiseks.

Mina ei soovitaks kaalu alandama hakata (just seetõttu, et kasvuspurt, kasvamine, arenemine nõuavad kõik energiat ja kui sa peaksid nt venima 175cm pikkuseks aga hoiad meeleheitlikult kinni 50kg, võib see halvasti lõppeda). Pigem vaatagi seda, et sa sööksid rohkelt ka rohelist, vähem magusat. Mingid saiakesed ja Fantad võid vahelduseks unustada. Suvel on hea ka jalutuskäike teha, rattaga sõita, ujuda, võrku mängida jms mis on kõik füüsilised tegevused.

Kui sa tunned, et sind häirivad siiski need kommentaarid, siis pöördu psühholoogi poole. Ta aitab sul tõsta enesekindlust. Ja muide, need poisid ehk võivad norida ka seetõttu, et nad tahavad tähelepanu (kasvõi negatiivset). Murdeeas tüdruku paksuks kutsumine, kui ka põhjust ei ole, annab seda tähelepanu päris kindlasti.

Tere! Praegu olen 164 cm pikk ja 53 kg raske :) , tunnen end palju paremini ja enesekindlamalt. Sugulased ei narri enam, on hoopis üllatunud et ma olen nii pikaks kasvanud ja sale ka. Ma ise eriti midagi ei teinud, lihtsalt hoidsin kaalu paigal, toitusin üsna tervislikult, tegin rohkem sporti ja kasvasin pikemaks. Tore, et pikemaks kasvasin :D
Aitäh kõigile abistajatele, teil on süda sees! :)
Vasta

Mine “Toitumine”