Kas mul on toitumishäire kui...

Olen 16 aastat vana. Pikkus on 163 ja kaal 49 kg.

Ma loen kõikidelt toidupakidelt kaloreid, ma ei söö magusat ja rasvast toitu ning päeval peale kella kahte ei söö midagi. Ükskord peale kella 12 ei söönud midagi. Teen päevas 2-3 h trenni trenazööriga, mille käigus kaotan umbes 1200-1800 kcal.

Kas seda loetakse söömishäire alla?

Ma ei tea mis mul viga on, aga ma ei suuda enam ennast niimoodi piinata. Aga kui ma seda ei tee, siis tekivad süümepiinad ja ma ei taha paks olla.

Abi?

Re: Kas mul on toitumishäire kui...

Toitumishäired ju loomulikult. Ise ju räägid, et ei taha paks olla ja näljutad end seetõttu.
Vutt-vutt arstile või siis alternatiivina hakkad sööma! Söömine ei tee sind paksuks vaid teeb see, et millal ja kui palju süüa. Peale kuut süüa on mõttetu müüt ja seda ei tasu järgida, sest minimaalne nö seedimine peaks olema ~3h, seega enne magamaminekut 3h võid ju süüa kuid mitte lademetes. (Ei tea kas see väide ka tõele vastab, kuid kuskile kõrva taha jäänud. Kes asja jagab, see parandagu.)

Ahjaa, pigem arvan ka seda, et sul tekib selle paksu olemisele hoopis vastupidine efekt - oled liiga kõhn, mida on ikka väga jube iseenesest kõrvalt vaadata. Seega soovitan kindlasti soojalt hakata korralikult toituma ja mitte nüüd mingit kiirtoitu vaid korralikud söömaajad.

Re: Kas mul on toitumishäire kui...

Kui veel ei ole, siis varsti küll. Päeval peale kella kahte mittesöömine on juba ilmselge näljutamine. Niimoodi ei kaota sa mitte ühtegi kilo, sest keha hoiab kümne küünega kõigest kinni. Itivennal on õigus, viimane söömisaeg peaks olema 2-3h enne magamaminekut ja midagi lahjat siis. Juurikad, kerge supp vms.

Selline ränk trenn võib ka lõpuks halvasti mõjuda. Proovi jätta vähemalt 1 puhkepäev nädalas, ideaalis 2.

Samal ajal mõtle sellele, mis su elus hetkel toimub. Miks sa tunned, et ainus asi, mida sa saad kontrollida on su keha ja kaaluga seonduv?
Vasta

Mine “Toitumine”