Palun aidake mind kaalu tõstmisega.

Tere! Ma oleksin väga tänulik,kui annaksite mulle nõu kaalu tõstmisega seoses.
Ma olin anoreksia pärast haiglas üle kolme kuu.Minu kehamassiindeks oli võibolla isegi alla 14.Kui koju tulin,oli esimesed nädalad kõik korras,olin väga hästi kosunud.Nüüd...kuu aega hiljem käisin uuesti arsti juures ja kaal oli 3 kilo langenud.Ma ei saa lihtsalt aru...ma söön normaalselt,aga kaalu juurde ei tule vaid langeb.Ma tean,et ainevahetus on kiire,aga juurde ma pean ja tahan võtta.Arst ütles,et kui veel langeb,siis satun uuesti haiglasse.
Ahja,minu kaal oli viimati 45.5 ja pikkus 157. Võibolla ei tundu midagi nii palju alakaalus,aga kuna arst ütles mulle,siis arvan et asi võib ikka tõsiseks minna.Ma tunnistan,et kardan haiglasse sattumist.Kes siis ei kardaks? aga palun,palun,palun, saate võibolla mulle midagi soovitada mida ma tegema peaksin,et kaal tõuseks?
Oleksin väga tänulik :)

Re: Palun aidake mind kaalu tõstmisega.

aga arst siis konkreetseid soovitusi ei andnud? kui vähegi lubada saad, soovitan rääkida mingisuguse toitumisnõustaja või toitumisspetsialistiga. googeldades peaksid selliste kohta infot leidma küll. sobiks ehk ka treeneri poolt koostatud toitumiskava, sest ka seal saab seada eesmärgiks kehamassi tõstmine. minu spordiklubis maksab toitumiskava koostamine 23 eur. kallis küll, aga siiski seda raha väärt, kui vähegi see summa olemas on, sest tervis on ikka kõige tähtsam.

sellist asja ära hakka kindlasti tegema, et rämpstoitu pugima jms, vähemalt mitte eesmärgiga juurde võtta, niisama vahel harva võib ikka lubada. esiteks kui see ka natuke kaalu tõstab, siis tervise arvelt. ikka korralikud toidukorrad 3x päevas ja samuti vahepalad.

Arst konkreetseid soovitusi ei andnud...ainult,et ma käiksin siis vähem väljas ja liikuksin üldiselt ka vähem.Olen sellega hästi hakkama saanud,aga kaal ikka ei tõuse.
Ma mõtlesin,et vahetan enda vahepalad(jogurt)millegi muu vastu.Olen kuulnud,et jogust on liiga lahja.Mõtlesin,et söön vahepalaks halvaad..kas see oleks tervislik? või pigem kahjulik? Seda sööksin 50g just nii nagu haiglas anti.

aitäh,et kirjutasid :)

Mina arvan, et midagi halba see halvaa söömine teha ei saa, eriti kui haiglas ka nii anti. Liikumise kohapealt on minu arust imelik see soovitus, sest liikumine on tervislik ja kui sa jõhkrat trenni ei tee siis ei kaota sa sellega kaalu ka ma arvan. Internetis on ka palju soovitusi kuidas kaalu langetada või just vastupidi tõsta lihtsalt googelda ja leiad juba palju vastuseid:)

see liikumise asi on tõesti imelik soovitus! noor inimene vajab kindlasti liikumist ja kindlasti ka spetsiaalset trennitegemist, nii et väga imelik on soovitada, et isegi tavaliikumine ära jätta. jogurt on iseenesest lahjem jah, rammusam oleks vist nt kohupiimakreem. halvaa asemel soovitan otseseid pähkleid, kui need ka maitsevad, sest ka halvaa on ju pähklitest tehtud, aga sisaldab ka suures koguses valget suhkrut, mis aga kuigi kasulik ei ole. pähklid iseenesest sisaldavad aga kasulikke rasvu, nii et neid tasuks ikka süüa. 50 grammi on muidugi ka suhkruga halvaad okei ära süüa, ei ole midagi liiast, lihtsalt räägin siin n-ö tervislikumast variandist :). aga maiustada peab ka saama, ei pea olema alati hirmtervislik.
Vasta

Mine “Toitumine”