Kaalulangetamine.

Tere!

Ma pole enne kunagi foorumisse kirjutanud,seega olen väga algaja ja ei kujuta ette kui palju peaks kirjutama või jagama teiega. Igatahes, kogu see asi(mis iganes minuga ka ei toimuks on väga algusfaasis)Kolm nädalat tagasi sõbranna kutsus mind trenni, nõustusin kuna sooviksin ju saada ka seda tüüpilist ideaalset tunnet olla oma kehas. Aga kuna mu päev on sisustatud kontoritööga, siis sööma ma ei jõua absoluutselt, tahaks aga miski ütleb,et pole mõtet süüa, parem tee trenni. Hommikust ja lõunat ma ei söö, enne trenni ei söö ja kui koju jõuan pool 9 siis söön kas paar võileiba või midagi väikest. Ja see hakkab mind hirmutama, isegi mu parim sõbranna ütleb,et see pole normaalne. Kogu see asi ajab mind meeletult kurvaks ka,et kui õhtul koju jõuan siis mõnikord lihtsalt nutan ja tänu sellele tahan veel vähem süüa. Ma ei ütleks,et ma meeletult ülekaalus oleksin, aga tahan siiski vaeva näha, aga mitte sellistmoodi,et "näljutaks" end. Ma usun,et mõni inimene kes seda loeb, on äkki samas olukorras olnud, seega saab äkki nõu anda, kuidas leida endas see motivatsioon,et toituda tervislikult ja samas teha ka trenni,et kogu protsess oleks mõistuse piirides. Sest need kolm nädalat on üpriski kurnavad olnud ja ma ei taha enda kurbust toidu sisse ka uputada.

Jah,see siis ongi minu story

Re: Kaalulangetamine.

Ilmselgelt oled sa endale sisestanud, et kui ei söö, siis kaal langeb. Reaalsus on see, et kui süüa alla vajamineva koguse hoiab keha kõike veelgi rohkem kinni ja sa ei võta kaalust alla. Muidugi, ühel hetkel, kui keha hakkab iseennast hävitama, et energiat saada, siis võtad - lihaste arvelt ja tekitades endale kõriauguni terviseprobleeme. Lisaks, kui toitumine korras hoida, ei kao vorm kohe ära, kui ühel hetkel jälle sööma hakkad.

Kui sul on raha ja võimalust, käi eratreeneri juures, kes paneb sulle paika ka toitumiskava. Siis saad olla kindel, et tegu on tervisliku toitumisega ning mõistusel on kergem leppida sellega, et toit pole halb. Ja miks kontoritöö häirib söömist? Lõunaaeg peab olema tööl võimaldatud. Kui kiirelt süüa (mis pole küll tervislik) siis kaasavõetud toidu söömisele läheb kuni 15 minutit. Vajalikud on ka vahepalad (õun, pähklid jne). Neile läheb kuni 5 minutit. Saab küll.

Jah, arvan ise ka,et olen endale seda sisestanud ja tegelikult, ütlen ausalt,et see on ju idiootsus. Peab sööma normaalselt ja trenni tegema normaalselt. Naljakas, kirjutada on palju kergem kui tegutseda. Ja asi polegi selles,et töömaht ei võimalda seda kiiret lõunat, aga ma ise nagu keelan end. Kõik kutsuvad mind lõunaaeg lõunale, aga vastan alati eitavalt. Ei olegi päris kindel miks.

Aga päris eratreenerit vist ei raatsi, sest käin ise Revalis ja trennid on ikka suhteliselt kirvehinnaga, et võibolla jääb see tulevikuplaaniks. Aga aitäh ikka Teie vastuse eest! :)

Reval ei ole võrreldes teistega küll eriline kirves, seda just soodsa hinna pärast eelistataksegi. aga jah, ka mina soovitan toitumiskava koostada lasta. see ju ühekordne väljaminek, ei pea mitmeid kordi eratreenerit kasutama, vaid võtadki selle ühekordse toitumiskava koostamise (Revalis oli vist mingi 23 eur?). ise tahaks ka Revalis treeningkava lasta teha, kui südamearsti juures käidud saan ja mingit trenni ikkagi teha tohin. ja pigem hoian muudelt väljaminekutelt veel rohkem kokku, aga tervisesse tuleb ikka investeerida.

Väga suure tüki võtab :D Talvel ma usun, saab seda teha ainult spordisaalis, sest väljas on natuke jama ilm ja kui kavas jälle iga teine nädal 1 kord vahele jääb, siis ega see ka hea pole. Ei toimu arengut nii nagu peaks. Ise hakkan jooksma uuesti kevade poole selle kava järgi. Soovitaksin pulsikella ka muretseda, siis saab jälgida ja mitte üle pingutada, sest muidugi - tahaks ju täiega liduda. Aga minul jäänuks selliselt jooksumõnu saamata, sest ilma pulsikellata ei oska nii hästi jälgida.

1. nädal
3x nädalas 20 minutit vaheldumisi aeglast jooksmist (1min) ja kiirkõndi (1min). Lisa: 2x10 minutit jõutrenni ja venitust

2. nädal
3x nädalas 21 minutit vaheldumisi aeglast jooksu (2min) ja kiirkõndi(1min). Lisa: 2x10 minutit jõutrenni ja venitust. 1x30 minutit ujumine, rattasõit või rulluisutamine

3. nädal
3x nädalas 24 minutit vaheldumisi aeglast jooksu (3min) ja kiirkõndi(1min). Lisa: 2x10 minutit jõutrenni ja venitust. 1x30 minutit ujumine, rattasõit või rulluisutamine.

4. nädal
3x nädalas 30 minutit vaheldumisi aeglast jooksu (4min) ja kiirkõndi (1 min). Lisa: 2x15 minutit jõutrenni ja venitust. 1x30 minutit rattasõit, ujumine või rulluisutamine.

5. nädal
3x nädalas 30 minutit vaheldumisi aeglast jooksu (8min) ja kiirkõndi (1 min). Lisa: 2x15 minutit jõutrenni ja venitust. 1x45 minutit rattasõit, ujumine või rulluisutamine.

6. nädal
2x nädalas 32 minutit vaheldumisi kiire jooks (14min) ja kiirkõnd (2 min). 1x nädalas 44 min vaheldumisi aeglane jooks (10 min) ja kiirkõnd (1 min). Lisa: 2x15 minutit jõutrenni ja venitust. 1x45 minutit rattasõit, ujumine või rulluisutamine.

7. nädal
2x20 minutit ühtlane jooks rahulikus tempos. 1x30 minutit vaheldumisi aeglane jooks (9 min) ja kiirkõnd (1min). Lisa: 2x15 minutit jõutrenni ja venitust. 1x45 minutit rattasõit, ujumine või rulluisutamine.

8. nädal
2x15 minutit ühtlane jooks kiires tempos. 1x30 minutit ühtlane jooks aeglases tempos. Lisa: 2x15 minutit jõutrenni ja venitust. 1x45 minutit rattasõit, ujumine või rulluisutamine.

9. nädal
2x20 minutit jooks kiires ühtlases tempos. 1x40 minutit jooks aeglases ühtlases tempos. Lisa: 2x15 minutit jõutrenni ja venitust. 1x45 minutit ujumine, rattasõit või rulluisutamine.

10. nädal
2x20 minutit jooks ühtlases aeglases tempos. Lisa: 2x15 minutit venitust.
Vasta

Mine “Toitumine”