kõht saab liiga ruttu täis

Olen peaaegu 18 ja tüdruk ning mul on selline mure siis et mu kõht saab viimaselajal kuidagi väga ruttu täis ja söögiisu viimaselajal on praktiliselt olematu. kui veel pool aastat tagasi sõin hästi tihti ja palju korraga. näiteks suutsin korraga ära süüa 6-7 võileiba(saia) ja siis oli kõht täis ning sõin umbes 4 korda päevas, aga nüüd on mul päevas 1-2 söögikorda ja korraga suudan ära süüa kõigerohkem 3 võileiba, kuigi juba 2-st piisab tegelikult.(ma söön muidu teisi soojasid toite ka, tõin võileibadega näite lihtsalt). Ma olin kunagi niii suure isuga et jube ja nüüd on see väiksemaks läinud. Kas on võimalik et mu magu on väiksemaks jäänud ning mis võivad olla põhjused? Mis võivad üldse olla isutuse põhjused?

Re: kõht saab liiga ruttu täis

Üks variant on see, et puberteediaegne kasvuspurt saab läbi ning keha vajab vähem energiat ja annab sulle märku, et pole vaja nii palju süüa. Söögiisu võib ära ajada ka mingi vitamiinipuudus või stress. Mao väiksemaks jäämist niisama ei tohiks juhtuda. Mina sõin kordades väiksemaid portse pärast seda, kui põhimõtteliselt kuu aega supilurri jms peal elasin (operatsiooni tõttu). Võimalik et ka su kehaline aktiivsus oli pool aastat tagasi teistsugune.

Ürita oma toidukorrad uuesti rohkem laiali jagada ja söö pigem väiksemaid portse kui 1-2x päevas suurt portsu. Kui isutus jätkub, kaal hakkab langema metsikult või tulevad muud terviseprobleemid, ei teeks paha arstiga rääkida.
Vasta

Mine “Toitumine”