Buliimia??

Tere! Kuidas teha vahet liigsöömisest tingitud oksendamise ja buliimial? Põhimõtteliselt on see küll sama asi aga buliimia on vist ikkagi peas kinni. Aga kui ma söön ära näiteks ühe juust rulli ja maasika saiakese plus üks jäätis ja siis veits hiljem veel pool saiakest ja lõpuks on mul nii halb olla et ma oksendan. Aga see ei ole selle pärast et ma nüüd tahaks sellest toidust hullult vabaneda. See mis ma siin näiteks tõin on kõik paras rämps aga teinekord ma tõstan endale korralikku õhtusööki veits juurde ja siis oksendan selle välja sest hakkab halb. See pole küll normaalne aga kas see võib olla toitumishäire?

Re: Buliimia??

Tere!

Ma mõtleks nii - kas sul on selle liigse söömisega seonduvalt mingeidki mõtteid kehakaalu, söödud kalorite kohta? On sul süümekad, et sõid nii palju ebatervislikku?

Kui ei, siis ma ei usu, et tegemist on toitumishäirega. Küll aga võib tegu olla mingi teise tervisehäirega. Tõenäoliselt keha lihtsalt reageerib liigsele toidukogusele nii. Koguseid peaksid siiski jälgima, ning kindlasti ka seda, et ehk on hoopis kindlad toiduained (ja nende liigsöömine), mis oksendamisega seotud on, mitte kõik toidud. Just seetõttu, et oksendamine on tervisele päris kahjulik. Oksendades satub maohappe söögitorru, ärritab seda ja soodustab põletiku teket, samuti kahjustab see hambaemaili väga tugevalt.

Kui arvad, et ei suuda toiduga piisavaid seoseid leida, st ise kogustega oksendamist ära hoida, soovitan siiski perearstiga rääkida. Oksendamisel võib olla rohkem põhjuseid kui nn liiga suur kogus toitu.

Ma tahaks küll võtta kaalust kuni 10 kilo alla (praegu 168cm ja 70kg) ja ma tunnen end näiteks õhtul halvasti et ma päeva jooksul nii palju jama sõin aga ma ei lähe siiski tavaliselt kaloritest vabanema. Tervis peaks mul korras olema kuna tegelikult ma suudan toidu sees hoida aga mul on parem see välja oksendada.

Kui sa ise ikka kahtled, siis soovitan kas perearstiga või psühholoogiga rääkida. Just et mis on need ohumärgid, mida jälgida, kuidas ennetada võimaliku algava toitumishäire tekkimist jm. Kas su koolis on psühholoog? Kui jah, kasuta võimalust temaga nõu pidada.

Kas tervislikku toitu sööd muidu lisaks nn jamale piisavalt? Näiteks värsket kraami? Kui keha ei saa vitamiine ja muid vajalikke aineid toidust kätte, siis tekibki rohkem igasugu isusid, mis võibki kajastuda liigses söömises, rämpstoiduisus jm. Ja liikumine teeb ka alati head, aitab ka ainevahetust korras hoida.

Il.legaalne kirjutas:
27 Apr 2018, 21:36
Ma tahaks küll võtta kaalust kuni 10 kilo alla (praegu 168cm ja 70kg) ja ma tunnen end näiteks õhtul halvasti et ma päeva jooksul nii palju jama sõin aga ma ei lähe siiski tavaliselt kaloritest vabanema. Tervis peaks mul korras olema kuna tegelikult ma suudan toidu sees hoida aga mul on parem see välja oksendada.
isegi kui sa ei torma kaloreid kulutama/väljutama aga tunned ennast söömise pärast halvasti siis see juba on ohumärk et sul võib tekkida söömishäire. mul näiteks hakkas söömishäire sarnasest olukorrast
Vasta

Mine “Toitumine”