Vend on hull.

See on mind juba mitu päeva vaevanud, nii et räägin südamelt ära.
Meil on peres neli last - mina ja mu kolm vanemat venda. Kõik vennad on täiskasvanud. Üks on 18, teine 20 ja kolmas 22. Minu kolmas ehk vanim vend on minu poolvend. Tal on teine isa, kuna ta on oma isa verd, siis on ta väga agressiivne. Ta peab alati saama selle mida ta tahab. Tal on isegi korralik naine ka 4 kuune laps. Me pole väga rikkad ja ta koguaeg nõuab emalt raha - endal ilus elamine ja perekond olemas. Mu ema saab ühes kuus ainult 3000 kr ja sellest ta toidab meid ning maksab ka mõne arve. Isa rahast tulevad riided, taskurahad ja ülejäänud arved - tema saab 9000.
Minu vanemal vennal on üks auto, see oli kasutatud, kui ta selle ostis. Tal endal lube pole ja sellepärast andis ta auto emale tööl käimiseks. TÜhel päeval kui ema tööle läks, venis tal tööpäev kella 11-ni. Mu ved aga ei tulnud talle autoga järele ja mu ema hakkas tulema töölt koju. Koju on sealt 36 km. Ta kõndis sellest 7 ära. Õnneks tõi ta üks auto koju. Aga kuna emal on jalavalud, ta ei saa korralikult käia, võtttis ta mu venna pärast haiguslehe. :cry: :cry:
Umbes nädala pärast andis mu vanem vend auto mu kahe teise venna kätte, et need koju saaksid. Koju tulles kadus üks ilukilp autol ära. Kui vennad jälle kolmekesi tööl olid, siis mu vanem vend sõimas mu teistel vendadel näo täis, et kus see on jne. Uuesti koju tulles kukkus autol atenn ära. Jälle ta pistis sõimama, kuigi endal selline logu. Öösel varastati teine ilukilp ära. :roll:
Vanem vend tuli järgmisel päeval jälle mölisema ja lubas minu noorima venna, kes on 18 ära tappa. Meie loomulikult teadsime, et ta räägib seda hirmutamiseks.
Järgmisel hommikul kell pool 10 tuli mu vanem vend meile koju. Ta oli veidi purjus, viinapudel kaenlas. Ema ütles: "Kas sul häbi pole, enda naisel täna sünnipäev, aga sina siin jood." Mu vend hakkas selle peale naerma. Siis ta küsis ema käest raha. ema ütles, et maga ennast enne kaineks, selle peale kuulsin suurt kolksatust. Ma ise olin enda toas voodis pikali. Kuulsin noorima venna hüüde, et kao siit minema jne. Ma tulin koridori ja nägin kuidas vanem vend hüppas noorimale kaela. Ma nägin kuidas vanem vend alguses tahtis tal pöidlaid silma pigistada, et ta pimedaks jääks, siis käela kahekorra keerata (nii et võtab ühe käega lõuast, teisega kuklast, ja siis keerab) ja seejärel ta hakkas teda täiest jõust kägistama :cry: :cry: Ma nägin seda kõike pealt ja ma karjusin. Karjumise peale tuli keskmine vend, see 20aastane. Ta tiris mu vanema venna noorima pealt ära, nii et vanim oli sellili maas. Siis tuli üks jube koht jälle aga õiglane. Mu keskmine vend pani jala vanima venna otsaesisele ja lõi talle siis mitu korda meelekohtadesse. Seejärel võtsid mu päris vennad vanemalt vennalt jopest kinni ja tirisid teda trepikotta, et ta ära läheks. Siis oli veel õudsam asi, mu vanem vend lõi mu ema rusikaga näkku. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ma kisasin ise ja ma nutsin, see oli õudne. Ma pole nii õudsat varem näinud...
Umbes 5 minuti pärast tuli ta tagasi - raudtoigas oli käes ja hakkas sellega jälle mu noorimat venda ja ema peksma. Tuli jälle mu keskmine vend, kes võttis harjavarre ja virutas talle vastu rinda, siis ta virutas selle rauaga meie lambikupli puruks ja jooksis minema. Ma sain đhoki. Selles olin ma kaks päeva. Ema tõi mulle suhkruvett, see rahustas mu enamvähem maha. Ema kutsus politsei. Politsei viis venna ära. Aga ta on ikka vabaduses.
Samal ajal kui ma kuulsin alles pool-magades seda kolksu, tuli välja, et siis oli mu vend ema löönud jalaga kõhtu ja rusikaga mitu korda näkku löönud ning kägistanud.

Ma ei saa siiamaani rahu.
Ma mõtlen, et mis siis saab, kui ta tuleb tagasi.
Kui poleks mu keskmist venda oleksid kaks mulle kallist inimest surnud - ema ja noorim vend.

Ma kardan, see on nagu luupainaja.
Ma ei võinud arvata, et mu oma ven tuleb meile kallale.

Minu elu kõige jubedaim hetk see oli.
Inimesed mõistavad mind nii vähe, et nad isegi ei mõista, et nad ei mõista mind!

Sellise vägivalla osaliseks on küll raske olla. Kahju on küll, et inimestega nii juhtub.

Su emal tuleks kindlasti endale rahu kindlustada erinevate meetoditega. Võiks rääkida isaga. Võiks endale metalluks ette panna. Tasuks küll politseile avaldust kirjutada. Kui ema avaldust ei tee, ei saa politsei su vanema vennaga midagi ette võtta selle lihtsa konglikti puhul. Kui ema siiski teeb avaldust, siis võib politsei venda trahvida või muul viisil karistada.

Kui vend on järjekordselt joobes ja agressiivne, tasub igal juhul helistada 110 politseisse. Ning öelda aadres, mis juhtus, ja kes osalised.

Pea meeles, et alkohooli joobes inimesel on vähene kontroll enda käitumise üle. Sellises seisundis reeglina avalduvad inimese kõige primitiivsemad motiivid. Loomulikult ei õigusta see tema taolist käitumist. Lihtsalt võib olla on kergem teda mõistma. Su vanem vend ilmselt ise vajab abi. Vajab seesmist muutumist. Kui teda lihtsalt tõrjuda siis ta võib aina ükslidaseks ja agressiivsemaks muutuda. Kui aga rääkida tema hea poolega siis võib olla see hea pool võtab võitu ja vend suudab ennast kätte võtta ja muutuda.
Ei konsulteeri enam.

Ema ütles, et kui veel tuleb, siis laseb asjal kohtusse minna.
Politsei rääkis, et kui oleme avalduse teinud, siis seda enam tagasi ei saa võtta.
Hetkel panime küll endale turvalisema ukse ette.
Aga selline küsimus, et kas mu venda ei oleks võimalik mingil moel sundida teda arsti juures käima? Mingi Hulluarsti?
Mu ema lausa kardab teda, tal on närvisüsteemiga midagi viga.
Inimesed mõistavad mind nii vähe, et nad isegi ei mõista, et nad ei mõista mind!

Pisike_Punane kirjutas:Aga selline küsimus, et kas mu venda ei oleks võimalik mingil moel sundida teda arsti juures käima? Mingi Hulluarsti?
Mu ema lausa kardab teda, tal on närvisüsteemiga midagi viga.
Eestis ei tohi kedagi sundida ravile ilma tema soovita. Kui aga inimene on "hulluks läinud" ja agressiivne siis teda esialgu isoleeritakse ja siis tõesti suunatakse sundravile 14ks päevaks. Kuid seda reaalsuses on väga keeruline teostada. Selleks peaks olema mingi tõesti kaalukas alus. Avaldus politseile võib olla soodustavaks aluseks edaspidisteks toiminguteks selle inimesega selles suunas. Kui avaldust ei ole ja selle isiku vastu kellelgi pretensioone ei ole siis politseil ei ole õigust teda nii sama kinni pidada.

Ainuke aga on see kui korrarikkumine toimub just hetkel. Et kui laekub 110-le (politsei juhtimiskeskusesse) kõne, et see ja see konkreetne mees tuleb kallale ja agressiivne. Siis tuleb kohale patrull. Peab ta kinni. Aga kui tema tervise seisund kahtlust ei ärata (kaine ja mitte agressiivne) ja avaldust kannatanutelt ei ole siis võivad teda kohe varsti lahti laskma. Välja arvatud juhul kui tema tekitas rasked kehavigastusi teistele. Siis tema kohta võib politsei teostada vastavad meetmeid. Aga see on RASKETE kehavigastuste puhul. Kergete kehavigastuste puhul ilma avaldusteta ei saa temaga midagi erilist ette võtta.

P.S. Tuleb meeles pidada, et helistades politseisse tuleb olla asjalik ja aus, vastata politseiniku küsimustele ja igakülgselt osutada temale abi. Kõik see vajalik selleks et 110-s olev politseinik saaks õiget ülevaadet olukorrast sündmuskohal ja oskaks suunata õiges mahus abi kohale. Kõik see tähendab, et nii sama kõned politseisse lõpetavad üsna suure trahviga. Ehk kui helistaja valetab sündmuskohal toimuva kohta, niisama mängib... siis ootab teda üsna suur trahv.
Ei konsulteeri enam.

Re: Vend on hull.

Ma pole siin mingi teadja ega midagi. Aga see kõigile teada, et alkohol mmuudab inimest. Teda sel juhul agresiivsemaks, ma arvan, et mdiagi tuleks teha jah, sets kui ta lihtsalt joob ka, siis on asi ohtlik.
naisssoost ----------------
........ - - - -
Suletud

Mine “Füüsiline vägivald vendade, õdede ja teiste sugulaste poolt”