Mu ema ja isa peksavad...

ma pole sellest veel kellelegi rääkinud, kui nüüd ma otsustasin et on aeg sellest piinast lahti saada :cry:
Mu ema ja isa on lihtsalt jubedad :cry: siis kui neil tuju tuleb siis lihtsalt tulevad ja virutavad, lihtsalt mööda minnes.
Näiteks ükskord ma tahtsin välja minna ja rääkisin emaga, siis läks isa must mööda ja virutas täis laksuga raamatuga vasta pead, ise naeratas ja ütles et loi igaksjuhuks. :?
Ema kül päris nii ei tee, kuid ega palju puudu ka ei jää.
Ükskor kui ma joudsin trennist kümme min hiljem koju kui oleks pidanud, siis ema hakkas hullult lougama, ma rääkisin temaga rahulikult ütlesin miks kauem läks jne...aga ta isegi ei viitsinud ju kuulata...
Lopuks viskas tal üle et ma vahele rääkisin ja ta tuli rusikatega kallale :cry:
Ma naq taganesin selili olles tema eest, siis vottis ta tooli ja loi umbes kolm neli korda tooliga selga, pärast seda ohtut ei ole ma enam võimeline jooksma, sest joostes lööb selga kohutav valu :cry: .
Ema on mul ka käeluu puruks löönud, peapõrutuse tekitanud, ükskord kui ta aga purjus oli, siis tuli ta mulle noaga kallale, onneks küll midagi tosisemat ei juhtunud, aga siiski.
Ning veel midagi mu isast, ta pole üldsegi mu pärisisa vaid kasuisa kuid arvab endast küll väga palju, mingi aasta või nii tagasi kaotasin ma kogemata korteri võtmed ära, isa ajas see nii närvi, et ta tuli jälle kallale, seekord aga suure vihaga, ta suutis niipalju et loi mul silma siniseks ja siis pärast hoidis kinni ja lihtsalt peksis... :cry: mul ei lähe nende löökide valu siiani meelest...
Mida ma peaksin tegema????
Kas nad politseisse andma?? :cry:
palun aidake, te olete mu viimane lootus....
Elu pole kerge kellelegi.
Ja mis sellest?
Olgu meil visadust
jaeelkõige eneseusku.
Peame uskuma, et meil on
millegi jaoks annet
ja see tuleb iga hinna eest saavutada!!!!!!

KukiMuki`le

See kõik on väga jõhker, arvan, et vb peaksid Sa pöörduma Lastekaitsesse vms. Selliseid asutusi on ju tegelikult Eestis küll ning kui tõesti midagi muud ei aita siis mine politseisse! Sest mida kauem Sina selle all kannatad ega see siis kergemaks lähe või ära ei jää...parem tee midagi võimalikult kiiresti, sest see kõik jätab ka Sinusse jälje. Ning vb on Sinu tulevik selle kõige pärast, mida vanemad Sinuga teevad ka halvem, kui muidu :(
Igatahes jõudu ja jaksu ning pöördu kellegi poole, sest nii selliseid asju jätta ei tohiks :!:
Ära muretse tühiasjade pärast.
Galaktikate seas on kõik asjad tühiasjad.

Wouldn't it be nice
if there was an Escape key
for all of our problems?

Rakendus-psühholoogia õpilane :)

hmm...

Võiks ju otisda abi, kuid ma naq ei julge eriti, ma kaedan et kui nad teada saavad siis mu kasuisa saab väga vihaseks :cry:
Kui mu kasuisa peaks teada saama kui ma kelleltki abi palun, ta oleks võimeline mind ära tapma :cry: (ta on seda üritanud)
Elu pole kerge kellelegi.
Ja mis sellest?
Olgu meil visadust
jaeelkõige eneseusku.
Peame uskuma, et meil on
millegi jaoks annet
ja see tuleb iga hinna eest saavutada!!!!!!

Seda enam arvan ma, et peaksid abi otsima, kui asi on läinud juba nii kaugele, et Ta Sind tappa on üritanud! Vaatasin, et Sa elad Tln-s. Siin on üks väga hea koht, nimelt Tallinna Laste Turvakeskuse Lilleküla keskus...seal on selle ala profid koos ning arvan, et ka piisavalt diskreetsed ning koos leiate kindlasti lahenduse! Igatahes kauem Sa seda kõike küll taluda ei tohiks, sest see võib rikkuda Su edasise elu :(
Ära muretse tühiasjade pärast.
Galaktikate seas on kõik asjad tühiasjad.

Wouldn't it be nice
if there was an Escape key
for all of our problems?

Rakendus-psühholoogia õpilane :)

appi kui jube........
see pole lihtsalt võimalik...... :roll:
ma ei suudaks iialgi nii vastu panna et mind pekstakse......
ja ma ei kujuta ettgi seda valu......
kallikene....... :P ääää muretse kyll nad kõik tagasi saavad .......
mina annax politseisse.......
veic peksa sad siis aga selle elad üle......
kui sul weel on muresi siis am kuulan rõõmuga :lol:

tegin kord venna Martiniga nalja ja sidusin tuppa seinte vahele nööri...vanaema koperdas sinna otsa ja kukkus pikali...siis tuli teisest toast kasuisa onu Paul ja võttis mult natist kinni ja viskas pikki seina...siis tuli ema triikraua juhtmega peksma...pärast seda ma ei saanud enam hästi käsi liigutada...jube valus oli...aidake

Eesti Vabariigi seadusega muideks, on keelatud igasugune vägivald teise isiku suhtes, ka laps on teine isik.

Väljavõte lastekaitseseadusest:

V. LAPSE KOHTLEMINE JA KARISTAMINE

Paragrahv 31. Lapse kohtlemise üldpõhimõte

(1) Igat last tuleb alati kohelda nagu isiksust, tema
omapära, iga ja sugu arvestavalt.

Lubamatu on lapse alavääristamine, hirmutamine või
karistamine viisil, mis valmistab talle piina, tekitab talle
kehalisi kahjustusi või ohustab kuidagi teisiti tema vaimset
või kehalist tervist.

(2) Juhul kui täiskasvanu on last lubamatul viisil
kohelnud, on sotsiaaltalitus pädev sekkuma konflikti
lahendamisse ning vajadusel tegema esildise süüdioleva isiku
karistamiseks administratiiv- või kriminaalkorras.

(3) Vägivalla või halva kohtlemise tõttu kannatanud
lapsele tuleb anda vajalikku abi.

(4) Nõustatakse ka vägivalda tarvitanud täiskasvanut, et
vältida halva kohtlemise kordumist.

kriminaalkoodeksist:
§ 113. Vägivallateod isiku kallal

Kerge kehavigastuse tahtliku tekitamise eest, samuti tahtliku löömise, peksmise või füüsilise valu põhjustanud muu vägivallateo eest ­ karistatakse rahatrahvi või arestiga.

Ma ei näe mingisugust põhjust mitte kaevata, kui vanem last ahistab. Samuti ei tasu karta, et hiljem vanema käest veel hullema klohmi saad - seaduse järgi on nii, et lapsele ei tohi ka mitte rihma anda, ka tutistamist võib käsitleda väärteona.
Inimesed peavad aru saama, et kõik asjad tuleb ja saab lahendada verbaalselt. Paraku on paljusid vanemaid kasvatanud nende vanemad, kes on omakorda teatava malli neisse sisse kasvatanud, kuidas harida last jne jne jne ja vanemad peavad tegema väga kõva tööd iseendaga, et sellest lahti saada. Aga see on võimalik, niiet millegi üleloomulikuga siin tegemist ei ole...
Selleks, et midagi muuta, peab ikka oma otsast igaüks peale hakkama.

Minu meelest peaksid sa oma vanemad politseisse kaebama sest see ei ole normaalne mis nad sińuga teevad. Sa ütlesid et see mees o sinu kasuisaa. Kui sul on olemas normaalne inimene ( nt. päris isa või keegi sugulane, kes on norm )siis peaksid talle rääkima.
Küll on sinust kahju :|

Iep. ma soovitan ka politseisse minna . või kui sa ei taha, et asi nii tõsiseks läheb, räägi klassijuhataja või mõne hea õpetajaga . kindlasti saad sa tuge oma sõpradelt . see, mida su vanemad teevad on ju kohutav ja kusjuures seadusega karistatav . niiet kas politsei või klassijuhataja . aga see on väga kurb kiri . kuidas saab oma lapsi peksta ?

Tõesti hirmus.!
Mul ühel sõbrannal sarnane, aga ikka mitte päris nii hirmus.!
Aga Õpetajale ütleda.? Ma ei kujutaks küll ette ennast oma õpetajale mida kurtmas.! Ta ütleks ainult, et mis see tema asi on, et ta ei ole meie lasteaiakasvataja ja olekski kõik.! Tegelt ka.! Seda ta ütleb tihti.! Neid õpetajaid, kes tõesti kuulaksid ja aitaksid leidub küll meeletult vähe kui üldse:/
Armastus algab pilgus, kasvab suudluses ja lõppeb pisarais.

Re: Mu ema ja isa peksavad...

kas sa tead sellisest leheküljest nagu http://www.lahendus.ee
seal sad anonüümselt psüholoogiatudengitele kirjutada.nad vastavad su kirjale la hakkavad sind nõustama.sealt võid ka lahenduse leida.ma saan aru miks sa pole kuhugi pördunud.tegelikult ma tean mida sa tunned.
olemas on ka turvakodud kuhu sa saad elama minna.kui sa lähed turvakodusse võid alati koju tagasi pöörduda ja sind e isaada su emalt ja isalt ära võtta.mõtle sellesle ja sa võid looomulikult netist nende asjade kohta uurida.

Re: Mu ema ja isa peksavad...

Kui kasvõi esimene kord kui mu vanemad mind nii peksaksid, ma oleksin juba ammu kodust plehku pannud, kasvõi linna sõbranna juurde kell kolm öösel maalt jooksnud ja mitte tagasi läinud. nq omg, ühekorra kui mul isa närvi läks, siis hakkas mu kallal mölisema, ning isegi mölisemise pärast läksin ma oma toa aknast välja ja olin öö läbi kodust ära. Peksmist kannatan ma kõige vähem. Ma tean, ma olen kaklusesse sattunud. Vanemate poolt pole õnneks sellist kohtlemist tulnud :) :)
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald vanemate poolt”