Re: .

#4
Karta ei tasuks. Pigem tuleks karta vanemal, kes peksab.

Eesti Vabariigis on sedasorti vägivallateod kriminaalkorras karistatavad. Niisiis kui keegi on Sind peksnud, tuleks sul kohe kas politsei või eeskosteasutuse poole pöörduda. Samuti tuleks lasta ennast ka esimesel võimalusel üle vaadata, kuna peskmisest jäävad üldjuhul jäljed (sinikad, punased triibud jne). Seda siis seetõttu, et kui peksjast vanem hakkab pärast vastu vaidlema, on peksmist võimalik tõendada. Näiteks võid pöörduda pereastsi poole ja kurta valu ja perearstile rääkida, millest see on tingitud. Häda pärast aitavad ka iseenda poolt tehtud fotod.

Politsei poole pöördumine on lihtne. Võid kasvõi kirjutada netipolitseinikule või ka lihtsalt piirkondliku PPA meiliaadressil. Selles süsteemis ei tasu karta, et Sa valele isikule kirjutad. Uurimisalluvuse järgi saadetakse Sinu avaldus edasi õigele isikule.

Jah - see kõik on emotsionaalselt väga raske, aga Sa ju ometi ei taha, et see kõik korduks ja korduks...
Peksja pärast pole Sul samuti vaja karta, kuna (kui tal ei ole varasemalt registrit) siis kinni teda ei panda - saab lihtsalt rahatrahvi ja hoiatuse selles osas, et kui veel peksab, siis tuleb vabadusega hüvasti jätta.

Niisiis ainus võimalus on Sul iseenda eest seista. Samas probleem on tegelikult hoopis sügavam. Selline vägivald näitab, et "kodus" on ka muud asjad paigast ära ja ühel hetkel tuleb sul lihtsalt minna oma elu peale, sest ühel hetkel Sa enam ei suuda... ja siis pärast imestavad needsamad vanemad, et miks ta ometi "kodust" ära läks jne jne...

Loodan, et leiad endale toreda tüdruku, kellega koos elus edasi minna.
Vasta

Mine “Füüsiline vägivald vanemate poolt”